Prešmykuje mi spojka?

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

svkhaze
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.09.2017 19:31
Zdieľať na Facebook

Prešmykuje mi spojka?

Príspevok od používateľa svkhaze »

Zdravím vás,
hneď na začiatok by som chcel podotknúť že som v motoristike totálny laik, hlavne pre to sa chcem obrátiť na vás.
Môj problém by som popísal asi takto : Auto kt. mám (Golf IV 1.6 74kw) začalo cca tak pred rokom robiť nepravidelne toto - pri vyššej rýchlosti, hlavne vtedy keď stlačím veľmi rýchlo plyn pri predbiehaní, otáčky mi vybehnú na sekundu aj na 5000 a auto sa v tej sekunde správa ako keby mám vytlačenú spojku, resp. neutrál., po tom sa otáčky vrátia a ťahá ďalej ako má. Tento problém som dosť dlho ignoroval, pretože to urobilo tak raz-dva krát za týždeň, ale teraz to už robí v jednom kuse, od včera nemôžem ani prudko pridať lebo otáčky hneď 4-5000 a za mnou oblak smradlavého bieleho dymu (ako keby mi niečo horelo).
Pýtal som sa kamaráta kt. mi povedal že to bude pravdepodobne spojka, že nech už na tom ani nejazdím dokým ju nedám vymeniť.
Tak sa vás chcem spýtať, aký máte na to názor? Čo to môže byť?
Ďakujem za odpoveď.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Na pedáli necítš že už zaberá moc vysoko?
svkhaze
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.09.2017 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa svkhaze »

Áno, spojka zaberá úplne na konci, takže aj to je príznak že už ide do hrobu?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vymen to a nefilozofuj
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
svkhaze
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.09.2017 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa svkhaze »

Nikto tu nefilozofuje, bola otázka a následne odpoveď. Všetkým ostatným ďakujem, v sobotu ide do servisu.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Ja som mal ten istý problém, no ked sa s autom zaobchádzalo jemne, spojka prežila ešte 3 roky takže by som to až tak tragicky nevidel ,pokiaľ to ozaj robí len na 6ke. Mne napríklad na studenom motore spojka takmer nešmýkala, a až ked sa zohrial tak to bolo výraznejšie.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

macro98 zle mu radíš. Spojku treba vymeniť čím skôr. A ako písal lakino komplet aj z ložiskom a nie len lamelu.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Ja som tiež toho názoru, že čím skorej, ja len že nie vždy ho musí auto niekde nechať, zvlášť ked je to v začiatočnom štádiu, ale áno, čím skôr tým lepšie. A treba komplet lebo poznám aj prípady, že vymenili lamelu...a "povolilo" ložisko za pár km..čiže dvojitá práca.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Je to časovaná bomba už sa to bude len zhoršovať ...si zober že sa niečo zomelie na ceste bude treba tomu šlápnuť na krk a auto nič ... To nieje vypálená žiarovka v kufri že šak posvetim si mobilom keby dačo.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

strata, zisk, tazko povedat mozno sa nieco nauci, bud jak jazdit bez spojky, alebo cislo odtahovky :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

mne to zacala robit fiatka uz pri 90 tisic km.teraz jak bolo teplo to nerobilo a jak klesli teploty tiež ked v 150-ke podradim zo 6 do 5 zacina to robit tiež.no pri rozbiehani urobim čáry v pohode. :d :D :d :D moj problem spociva zase v tom že nemam čas na to...ale zatial vydžala 12 tisic takto.len otazka je že kolko vydzi. :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 5 neregistrovaných