Citroen C4 , 1.6 16V , 80kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TOMEvw
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 06.05.2009 18:25
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 , 1.6 16V , 80kw

Príspevok od používateľa TOMEvw »

Ahojte,

Mám v pláne kúpiť auto CITROEN C4 1.6I 16V (80kw) rok 2007 a nájazd origo do 200000km.
Oplatí sa do toho ísť? Nikdy som nemal francúza. Auto vyzerá technicky dobre. O motore som si naštudoval všetko čo internety ukázali. Z čoho mám ale obavu je elektrika. Čítal som veľa článkov o blbnúcej elektronike, o module ovládania páčok pod volantom a podobné.

Nájde sa tu nejaký majiteľ tohto vozidla ktorý by mi vedel povedať z vlastnej skúsenosti viac?

Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Obavy z elektroniky sú úmerné tomu čím to napchali a C4 na tom nebude ani lepšie ani horšie než iné elektronikou prepchaté dnešné autá.čo možno poteší je že diagnostika je vcelku obstojná a dosť trefná,čo nepoteší že jej prd rozumejú často aj tam kde to prekvapuje.Dôvod odopreť kúpu z podobného titulu nevidím.Obídeš mláku,tresneš do kaluže,je to ešte stále lepšie než väčšina ročníkove mladších z dnešnej ponuky.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Známi má ten istý ročník ale 1.4.Každú chvíľu na ňom niečo rieši. Uplne sa mu rozpadli káble v zadných dverách k stieraču+vyhrievaniu okna, 2x menené tlmiče kúpené originál v citroene, oprava prednej+zadnej nápravy a iné kraviny.Najazené 125000km originál.
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menonque »

Máme C4 2005, ale 2,0 hdi RHR 100kw, nabehané cez 300 000km, a v základných veciach je to držiak. V motore olej medzi výmenami neklesne ani o 1mm (výmena po 15000, total), prev. 6 stup. so synchronom na spiatočke, tlmiče pôvodné ale na rok bude výmena, FAP filter pôvodný!. Menené boli už brzdy komplet, čapy, dvjhmota so spojkou (zotrvačník buchotal, spojka bola ako nová), turbodúchadlo (začalo popiskovať, inak nebolo olejové), Káble v zad. kapote už riešil elektrikár, v tom ohybe ich vysekol a dal tam silikonové, praca na hodinku a odvtedy kľud. Ináč to funguje dobre no napriek tomu to nemám rád, vlastne nič čo jazdí na pružinách a idem s tým len keď musím (príves) no manželka každý deň. Ja sa radšej "plavím" na hydraulickom podvozku C5. ;-)
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ibaže to je o sedem tried vyžší level čo strčí do vrecka takmer všetko prémiové
TOMEvw
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 06.05.2009 18:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TOMEvw »

Dakujem za komentare. Ku C4 som sa dostal nahodou. Moje sucastne auto dosluhuje a zacal som sa postupne obzerat po nahrade. Jazdime s manzelkou prevazne mesto (BA) a 1-2× mesacne na stredne Slovensko. Za rok je to cca 25000km. Preto som zacal rozmyslat nad benzinom (jazda v meste, vela kratkych tras) a hlavne nech nemusim riesit turba cerpadla atd.. C4 ma zaskocila dost nizkou cenou oproti konkurencii a aj nizkym km najazdom. Mam z toho ale trosku obavu. Nerad by som kupil hlupost.
Kedze jazdime len dvaja po meste, zaujala ma dnes tato C4 https://www.autobazar.eu/citroen-c4-cou ... 06309.html (nerobim reklamu) Co si o nej myslite?
alabama311
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23.09.2010 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alabama311 »

Máme doma jednu C4 2006 1,6 80kw, na začiatku života jazdila Prahu a podľa toho aj vypadá, aktuálne jazdí mesto, 1x do mesiaca diaľnicu, a cez víkendy rybačky - dostáva kvalitne na búdku :) za dva roky sa menili len spotrebné veci + jedno čelné okno. Jediné čo ťa bude asi trápiť je častejšie menenie žiaroviek v predu. Inak za mňa stará klasická benzínová atmosféra, myslím, že ot je celkom držiak auto. Nefunguje tempomat (od začiatku, a nikdy sme neriešili prečo, lebo by sa aj tak nepoužíval), blbne tlačidlo sťahovania okna (bola by dobá výmena za nový, nevyvaklaný kus) a tlačidlá na diaľkovom sú umreté od predchádzajúcej majiteľky. Takže pohodička :)

Trojdverová verzia Loeb vypadá, za mňa, lepšie ako štvordver! Podla fotiek vypadá fajn.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní