Odlomeny odvzdusnovaci srob

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

odvrtat ne?
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

Nedokazem vytocit svoj ovzdusnovak avsak pride mi ze je z hlinika (Fiat) cize navarit nic nemozem, skusal som nahrievat, naklepavat na neho nastrckovy kluc, dat do zveraka a tocit strmenom a jedine to vyrezalo drazky od sruby. Vyzera ze je hlinikovy. Co v takomto pripade ? Jedine odvrtat a zohnat zaviitnik s takymto stupanim ?

Nahradny srub mam a v popise je uvedene:
Závit: M10x1
Rozměry: 11 x 29.9 mm
Naposledy upravil/-a monojetronic v 10.09.2017 20:33, upravené celkom 1 krát.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ak ho odvrtas tak zrusis aj dosedaciu plochu co tesni na odvzdusnovaku.Potom uz len prerezat zavitnikom a dat miesto odvzdusnovaku srob z tesnenim.Potom odvzdusnujes ze povolis srob.Alebo druhy strmen.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

odvzdusni cez hadicu, staci blenda
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

a to ako cez hadicu? ci to je vtip?
@christiane a ked auto ma abs tj kazdy strmen ma vlastny okruh tak neovzdusnis cez druhy strmen nie?
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Potrebujes odvzdusnit kazde koleso,ci z abs alebo nie.Akurat ked tam das blindu bude ti tiect kvapalina po strmeni pri odvzdusnovani.A nebudes to vediet odvzdusnit podtlakovou odsavackou kedze tam nebude odvzdusnovak.
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

no vyriesil to orech na strhnute hlavy (v servise)..
kazdopadne zatlacil som zadne piestiky dnu, dal nove dosticky a prave zadne koleso priam hori...snad po par km si to sadne, alebo ?
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ten orech si si zo servisu len pozical alebo ti tie brzdy aj robili?Kazdopadne sa brzdy neopravuju len tym ze zatlacis piestiky a das nove oblozenie.
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

ako tak prezeram net tak možnosti je vela.. vnutorne zbortena hadicka ktora prepusta jednym smerom, krive vodiace capy, nepohybujuce sa dosticky, pribrzdovanie od rucky (slaba pruzina co neprekona silu nenapnuteho lanka, zaseknute lanko v bovdene etc), hrdzavy piestik, hrzdavy a spinavy snekovy mechanizmus, bordel pod gumickami ako vravis, hbv co sa da zistit manometrom, etc... no pekne.. skusim to vyčístit a vymenit gumicky a aj hadicu ak sa mi podari odkrutit.. inak zle koleso co robilo problemy je opravene a to dobre sa po vymene dosticiek dokur.ilo...
@@@naco je na vrchnom vodiacom cape gumicka asi 1.5cm? aj z opravnej sady a namazana robi to ze cap chodi v drziaku strmena velmi tazko.. aku ma funkciu (tlmi razy cap-drziak pri brzdeni)? lebo momentalne sposobuje drhnutie capov na oboch stranach co vsimam

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0908363527 a 71 neregistrovaných