Honda CRV 2,2 CDTI 2008-2009

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Honda crv 2.2icdti maju vsetky dps, je dost drahe dakedy stalo v honde 4500eur.Rozhodne to nie je vhodne na kratke trasy ako ziadny diesel. Hondy accord (jedina vyrabana v japonsku) icdt dpf nemali ak hej bolo to ine dpf(otvoreny system) ktory sa neupchaval. Honda civic tak ako crv. Takze kto chce icdti ak tak accord. Crv benzinova zerie 8-9l (podla tazkej nohy) a samozrejme ideal do mesta alebo kratke trasy.Crv benzinove si dost drzia cenu aj kvoli pomalemu zakazu dieslov v nemeckych mestach.
Crv zla volba neni za mna i smax 2.0i,mazda 5 1.8i,2.0i
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

bildok napísal:Páni ja viem že som založil temu na Hondu CRV a čo hovoríte na Volvo xc60?:)
Že ťa napadá jedna kravina za druhou

V preklade: hladá sa najspolahlivejšie dieslové SUV s nájazdom max 200tkm na jazdenie okolo komína, prosím poradte
bildok
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 28.08.2010 14:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildok »

Ivko dobre si to napisal a ja som sa tomu trochu zasmial.Ale aj tak cakam na nejaku reakciu.Inak to som pocul ze uz pomaly aj diesel bude problem...Pride clovek do DE tam odmeraju emisie a ak budu na ....tak sa otocime domofff..
Tak co stym volvom xc60 asi draha udrzba...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Čo ti má človek povedať...
Hladáš tak trochu obludu a chceš aby to aj málo žralo, XC60 je na spotrebu horšia ako CR-V. Tú hmotnosť čo tie SUV majú treba aj nejak rozpohybovať a na to treba palivo

Úplne bez srandy idem do novšieho C-Maxu - na to behanie 20km denne by stačil aj 1.0 EcoBoost a vozím sa za menej ako s tým nafťákom. Ked sa máli tak 1.6 EcoBoost 110kW a stále som na tom istom ako s kachlami. A nemusím riešiť či náhodou nenatankujem hnusnú naftu, nemusím sa stresovať či v zime natočím, skôr sa zohreje motor, nemusím sa stresovať pre DPF...

Rozdiel v hmotnosti - XC60 s D3 váži vyše 1600kg, D5 skoro 1700kg
C-Max či 1.0/1.6EB majú pod 1300kg

Máš to novšie a za lepší peniaz - s prihlásením sa nedostaneš ani na 11000€ (si tu písal niečo o 11000€ a to XC60 majú ešte vyššiu cenu)
Trebárs C-Max 1.6 EcoBoost

C-Max 1.6 EcoBoost 8,13l/100km
XC60 8,63l/100km blbo sa to filtruje, kedže aj D3 aj D5 so robili 120kW verzie
bildok
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 28.08.2010 14:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildok »

Dakujem za koment Ivko !volvo xc60uplne upustene...je tam fakt drahy servis a ja som obyc.smrtelnik..
Ivko a kia sportage Co hovoris?Len tam mi nesedia tie obsahy 1,7 ....urcite by bolo lepsie mat 2,0diesel.Tiez je to vacsie auto kde by sa hodil obsah 2,0.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja diesel ani keby ma niekto na kolená prosil

Je to pekné sa voziť za menej, ale ked príde prúser tak to človek niekedy kruto olutuje. Diesel s 200tkm na hrbe má ideálne obdobie za sebou a nikto ti nezaručí že za 30tkm nebudeš musieť meniť vstreky, alebo že nebude problém s DPF

Ked viem v dnešnej dobe kúpiť benzín s rozumnou spotrebou tak kachle ani ZADARMO
Ked nasilu SUV tak by som šiel do Mazdy CX-5 s benzínovým SkyActiv - tot máš priemer https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2

Akurát cenovo to je trochu inde ako si plánoval

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných