Peugeot 407 coupé 2.7 hdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

christian0012
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02.06.2015 14:38
Zdieľať na Facebook

Peugeot 407 coupé 2.7 hdi

Príspevok od používateľa christian0012 »

Caute, kedze nikdy pred tym som peugeot nevlastnil a nemam ziadne skusenosti ani postrehy chcel by som sa spytat nazor na toto auto. Chcem auto karoseriou coupé a diesel pretoze jazdim sam a na dlhsie trasy. Konkretne auto je r.v. 12/2006, ma najazdene 171 000km a je to 2.7 HDI V6. Ake su recenzie na tento motor? Naco si mam davat pozor pri kúpe tohto auta?
christian0012
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02.06.2015 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christian0012 »

Nejaký urcity dovod? 2.0 hdi na slovensku nie je ani jeden
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ked je taka blbuvzdorna ta 407 2.0HDi tak preco kamos pri 156000km nasypal do toho neskutocne love , blbne mu elektrika , ked chces vybrat predne svetlo tak musis rozobrat pol auta , skutocne km , nefunkcne radio , blbne klima , okna , ventilator , svetla , kazdu chvilu nesvieti nejaka ziarovka ,,,, a to nije jediny z mojho okruhu co ma stym problemy a zevraj blbuvzdorne auto
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

2,7 ruky preč, teda ak ti nevadí že sa zlomí kluka, ked peugeot tak jedine 2.0hdi
mal som 2.0 Hdi 100kw ale sedan, najazdené takmer 400tis. naozaj spolahlivé auto, jediná závada a to len občas svietilo esp inak bezproblémové auto
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

miroslav114 napísal:Ked je taka blbuvzdorna ta 407 2.0HDi tak preco kamos pri 156000km nasypal do toho neskutocne love , blbne mu elektrika , ked chces vybrat predne svetlo tak musis rozobrat pol auta , skutocne km , nefunkcne radio , blbne klima , okna , ventilator , svetla , kazdu chvilu nesvieti nejaka ziarovka ,,,, a to nije jediny z mojho okruhu co ma stym problemy a zevraj blbuvzdorne auto
Kúpil to ako nové? Koľko ročné to je, keď to má len tak málo km? Ja som mal motor 2.0 HDI 100kW v C5-ke od 163 000 do 219 000 km. Spotreba 6,1 bez podtáčania, teda v meste vždy na maximálne treťom stupni. Ja som s tými problémami Tvojho kamoša nemal problém. Ale 2x som zažil núdzový režim motora, našťastie nie pri predbiehaní, lebo to by som tu už nebol...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Ľuboš Zimovčak :
"na 607 teraz robím krátke trasy 8-10 km a spotreba je pod 5 litrov." Ako prepac, ale toto je riadna blbosť. Možno keď tam máš zaradený trojku a ideš máš 50Km/h. Zas nepíšme sem bludy. Otec ma P307SW rok 2007 mot.2.0HDI 100kw a dlhodobá spotreba je 5.8L. Sestra ma P308SW rok 2010 mot. 2.0HDI 104KW a spotreba je 6.0 ( jazdí viac mesto a často krátke vzdialenosti). Ako môžeš napísať taký blud o spotrebe? Alebo sa ti zvýši ego keď napíšeš také niečo? :zg282:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spotreba a ciselka nie su moja hobby, ale... keby existovala Sien Slavy Najnedocenejsich Aut, niekde v top trojke by nabeton musela byt 607. To je tak sialene prehliadane a naozaj nedocenene auto ze v tejto galaxii sa mu nic len tak nevyrovna. Za par susnov clovek dostane xenony kozu automat velahrncekovy motor a ked chce tak aj s osmickou na otackomeri (teda benzinovy trojliter aby sme sa chapali), nezavislym kurenim a takymito blbinami, navyse prijemne velke auto s neskutocne nadcasovymi tvarmi na ktorych nema co zastarat.

A vedla 607cky by tronil Phaeton.

Autorovi temy : na tie 2.7cky sa mozes tiez pozriet ked musis mat tento konkretny voz. Nie su to najlepsie auta na svete ale zdaleka nie su najhorsie. Viac nez systemove alebo designove chyby uz bude zalezat na konkretnom kuse ze v akom je stave.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale ved napis. Nebud skupy na pismenka.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

km ma skutocne a predtym jedem majitel z ich dediny , spotreba dlhodoba 6,3 az 8,5 zalezi ako mu tlacis , chodim na tom aute aj ja ked je unaveny sa striedame no moj ford z 350000km je na tom lepsie ,,,, osobne som mal 307 2,0HDi rv 2007 a kazdu chvilu v servise mal som ju od nova , bol to drahy kram ktory bol na dve veci a to na hovno a na rit ,,

a ktym dvom druhym ,ti to maju tiez od nova
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

keko535 napísal:Ľuboš Zimovčak :
"na 607 teraz robím krátke trasy 8-10 km a spotreba je pod 5 litrov." Ako prepac, ale toto je riadna blbosť. Možno keď tam máš zaradený trojku a ideš máš 50Km/h. Zas nepíšme sem bludy. Otec ma P307SW rok 2007 mot.2.0HDI 100kw a dlhodobá spotreba je 5.8L. Sestra ma P308SW rok 2010 mot. 2.0HDI 104KW a spotreba je 6.0 ( jazdí viac mesto a často krátke vzdialenosti). Ako môžeš napísať taký blud o spotrebe? Alebo sa ti zvýši ego keď napíšeš také niečo? :zg282:
pozor L.Zimovcakovi nafta pribuda do nadrze.rozpravky starej matere
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 407 coupé 2.7 hdi

Príspevok od používateľa gnagy »

christian0012 napísal:Caute, kedze nikdy pred tym som peugeot nevlastnil a nemam ziadne skusenosti ani postrehy chcel by som sa spytat nazor na toto auto. Chcem auto karoseriou coupé a diesel pretoze jazdim sam a na dlhsie trasy. Konkretne auto je r.v. 12/2006, ma najazdene 171 000km a je to 2.7 HDI V6. Ake su recenzie na tento motor? Naco si mam davat pozor pri kúpe tohto auta?
Rád by som napísal niečo o motore 2.0 HDI, ktorý by bol omnoho lepšou voľbou hlavne z hľadiska o dosť nižšej servisnej náročnosti. Ten, kto si kúpi 2.7 HDI, musel jazdiť veľmi veľa, lebo inak by mu stačila aj 2.0 HDI, ktorá je myslím na toto auto úplný ideál a stačí s rezervou. Je to úžasne kultivovaný a pružný motor s výbornou spotrebou. Pri 130km/h posádka auta môže medzi sebou normálne hovoriť, lebo v aute je minimálny hluk od motora a zrejme to nebude veľmi iné od C5-ky, ktorú som mal, tak aj od podvozku. 2.7 HDI bola o toľko drahšia ako nová, že sa to proste nikto nekúpil na 20 000 km ročne a ak je to dovoz z Nemecka, tak duplom. Ak aj tak si rozhodnutý pre 2.7 HDI, tak je tam jedna pekná červená z Nitry. Má síce okolo 270 000 km, ale veril by som tomu, že sú pravé na rozdieľ od tých, čo majú o 100 000 km menej. Však to by potom najazdili len nejakých 17 000 km ročne a toľko najazdí Yaris v meste v rukách nejakej dievčiny. Takže nedať sa oklamať. Auto s malým nájazdom a nízkou cenou neexistuje. Jedine ak stočené.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mp3turbo napísal:spotreba a ciselka nie su moja hobby, ale... keby existovala Sien Slavy Najnedocenejsich Aut, niekde v top trojke by nabeton musela byt 607. To je tak sialene prehliadane a naozaj nedocenene auto ze v tejto galaxii sa mu nic len tak nevyrovna. Za par susnov clovek dostane xenony kozu automat velahrncekovy motor a ked chce tak aj s osmickou na otackomeri (teda benzinovy trojliter aby sme sa chapali), nezavislym kurenim a takymito blbinami, navyse prijemne velke auto s neskutocne nadcasovymi tvarmi na ktorych nema co zastarat.

A vedla 607cky by tronil Phaeton.

Autorovi temy : na tie 2.7cky sa mozes tiez pozriet ked musis mat tento konkretny voz. Nie su to najlepsie auta na svete ale zdaleka nie su najhorsie. Viac nez systemove alebo designove chyby uz bude zalezat na konkretnom kuse ze v akom je stave.

Nedoceneného je dosť,bolo by o čom hovoriť.Okamžite by som zaradil vedla tej 607-ky a Phaetona napr Voyager CR 2,5 CR-kový.Tie autá majú často jedinú chybu,servisná naschopnosť čo ale nie je chybou auta.Je tragikomické že cena Phaetonu je nižšia než dvojkovej octávky,pritom väčšinu ľudí by do neho posadil tak si aj cvrknú.Všetko sa asi odvíja od mentality ľudí.Nadávať,oplúvať,haniť písať samé negatíva je evidentne bližšie ako napísať pochvalne,podeliť sa z dobrými skúsenostami.Už ani nehovorím o ochote dať typ (návod) ako "na to" pretože to dobré si to zaslúži.Ale...píšeme iba ak potrebujeme pomoc alebo sa posťažovať
Viki39004
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 22.03.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Viki39004 »

Ahoj. Ja som majiteľom peugeot 607 2.7hdi r.v.2010 mám to od apríla tohto roku, najazdil som 12tis km a zatiaľ bez problémov. Auto má aktuálne 178 tis km poctivé preverené v peugeote. Teraz posledná trasa Nové Zámky - Prešov tempomat 150km/h R1 D1 - čertovica , cesta trvala 3h 30 min spotreba podľa PC 6,5 L. Zatiaľ spokojnosť. Super vozenie za tie peniaze.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných