Bugati veyron - klimatizacia po vyčisteni zapacha

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Bugati veyron - klimatizacia po vyčisteni zapacha

Príspevok od používateľa bokszos »

Dobry den, mam Ferari F1! Nemal som ziadny problem 7rokov ziadne zapachy. Cital som ze je potrebne dat dezinfikovat klimu tak som to chcel aby som mal ciste tak na jar som to dal vydezinfikovat penou a ozonom! Ale odvtedy hned po zapnuti a po vypnuti citit taky neprijemny zapach co pred cistenim nebolo vobec citit! Pred mesiacom prave preto som dal znova vycistit a vydrzalo to len mesiac a teraz to zase citit! Ako keby ta kondezovana voda nevedel vyschut alebo neviem... Nie je tam zapchnute vyvod kondezatu pekne tecie pod auto kondenzat ked sa klima pouziva. Citit to len max 5 minut a potom uz nie ale aj tak je to neprijemne.

poradite?

dakujem
Naposledy upravil/-a bokszos v 17.01.2019 21:30, upravené celkom 1 krát.
hamer
Príspevky: 597
Dátum registrácie: 17.01.2006 16:00
Bydlisko: SR (E&W)
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hamer »

A/C je potrebne cistit za prve ozonom a nasledne aj ultrazvukom. Pred cistenim klimy vyment kabinovy filter.
3. Po procese cistenia treba klimu vypnut, fukare zapnut naplno, vonkajsi okruh, otvorit vsetky dvere a nechat 15 min. "vysusit" .

Treti bod mozes vyskusat samostatne aj hned teraz. Mozno pomoze...
A spreje do klimy uz nestriekaj. Jedine ze celu klimu vyberies z auta von a vystriekas- dezinfikujes. Ked postupujes ako si pisal, cely obsah spreja ostava v klime.....
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

No a teraz čo ked uz ten sprej do tej vyparnika je nastriekany? Ja si myslim ze je to kvoly tej spreji ale neviem ze preco veď to tam nemalo ostať nie? veď to vitecie z vyparnika a potom to pri používaní pekne by malo splachnut ta kondenzovana voda nie?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Klimu vybrat z auta? Jedna z prvych veci co sa vo vyrobe montuje do auta a nasledne az ostatok? Ano, da sa, ale... Neviem kolko mechanikov bude ochotna take daco urobit...

bokszos, ten sprej bol natriekany iba na ten vyparnik? Nikde inde?
Ano, na vyparniku kondenzuje vzdusna vlhkost, avsa to nieje ziadne kvantum vody. Tie peny na cistenie su proste pekna sprostost... Len chvilkovy efekt, no vzhladom na to, ze po vyschnuti ostava povrch ktory prisiel do kontaktu s tou penou lepkavy, tak je to len dalsia zivna poda pre bakterie, prach, necistoty...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja uzivam len tie spraye od autokelly a je to dobre.vydrzi mi to na 2 sezony pre 2 auta.ak to zapacha niekde je bordel liste zo stromov a prach.pokial sa to nevyberie nepomoze nic.u ibizy skatula do mesta je v lete stale zapnuta klima nic nevypinam ide to stale vypnem motor vypne sa klima.ak to zapacha je tam bordel.a ten filter kabinovy sa dava novy po cisteni nie pred cistenim.striekam len tu penu do fukarov a hlavne do sania ventilacie pod oknom.pred tym ale vyberiem kabinovy filter ofukam kompresorom povysavam to liste nasadim spat a ide sa na to.po cisteni znova filter dole bud ho ofukam ale ak je stary cierny tak dam novy.ono nechapem ten napad davat filter pod palubku ono ten bod od nasavania pod oknom az po ten fiter nechrani nic tam sa zbiera zdroj zapachu.niektore auta maju hned pod oknom kabinovy filter vsetko za nim je stale cistucke a tie auta vobec nevyzaduju udrzbu klimy. cize to cistenie co ti spravili bola fuserina.
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

amo bolo to striekane len na vyparnik, ale uz viem ze ten sprej tam nemalo striekat! Urcite je to tak ako pisete ze sa kvoly tej spreji ostava povrch lepkavy a prach sa tam nalepi a potom to zapacha. no neviem ako by sa to dalo bez demontaze vycistit. Co poviete na Ultrazvuk?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

striekat na vyparnik je ok, ale neviem ci tu penu...ved vyskusaj penu mimo auta ako sa to bude chovat...bych povedal ze za tie roky tam mas nanosy a to uz neni len tak dat dole, chcelo by to riadne splachnut ale naozaj dezinfekciou, ajatin, savo napriklad, proste nieco agresivne pre zivot, ved zober ze vyparnik je ideal miesto pre huby, plesne, tam sa uchytia spory a cele komplet sa to obali porastom :41c2:, nebodaj prach a listie......... , to neni len tak...trenky ked menis kazdy den a raz za tyzden inac budu vyzerat lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

bokszos napísal:amo bolo to striekane len na vyparnik, ale uz viem ze ten sprej tam nemalo striekat! Urcite je to tak ako pisete ze sa kvoly tej spreji ostava povrch lepkavy a prach sa tam nalepi a potom to zapacha.
ako sa na vyparnik dostane prach veď je pred ním filter.ty si to cele zle spravil neprečítal si návody na použitie robil si to po svojom.
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

seven549 treba precitat co som pisal a pochopit! pises sprostosti!
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vidim to striekal si spray na vyparnik.naco ved ho chrani filter.vyparnik je aj na 20 rocnych autach cisty.a ty zijes v tom ze ostal lepkavy :40bd: :40bd: :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných