Nefunkcny bezp. pas na zadnom sedadle Octavia III

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

doremi17
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 25.01.2015 19:47
Zdieľať na Facebook

Nefunkcny bezp. pas na zadnom sedadle Octavia III

Príspevok od používateľa doremi17 »

Ahojte,
kupil som auto z druhej ruky a az po tyzdni som zistil, ze na zadnom lavom sedadle sa neda zapnut pas = pri pokuse o zapnutie to nezacvakne a vybera sa.

Co s tym?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Takýchto sprostostí som vyhodil do smetiaka za kýbel - na vrakovisku ti to dajú zadara.
Ale na kerého svatého potrebuješ vzadu pás?? čo ti niekto uteká z auta? Za 30 rokov som v žiadnom aute vzadu pás nepoužil , naposledy, ked mi behal pes po celom aute som už nad tým uvažoval. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
doremi17
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 25.01.2015 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doremi17 »

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pekné video, ale pokial budeš mať toto pred očami tak nemôžeš ani vykročiť z domu - čo keď ťa zrazí autobus?? Treba jazdiť tak aby si nebúral - aké je to jednoduché. Kamionista sice nie som ale moja cifra sa motá hodne za milionom, navyše mám hodne rizikové koníčky a aj zamestnania takže viem o čom hovorím. lol
A druhá vec - verím , že každý máme svoj osud niekde napísaný a žiaden pás ani iná vymoženosť techniky či medicíny to nedokáže zmeniť. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
doremi17
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 25.01.2015 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doremi17 »

moze na teba aj spadnut meteorid cez okno ked spis, ale pokial je mozne niektore z rizik vyrazne znizit velmi jednoduchym ukonom, tak tak neurobi len naozaj hlupy clovek. Tiez mam rizikove konicky a jazdim zatial bez nehody.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A tak to zase ja nemám zábrany auto poriadne obúchať. Niekedy keď chceš zaparkovať si musíš miesto spraviť bodyčkami. :40bd: :40bd:
Veď je to kus železa.

Ale tie zasekávače naozaj zoženieš skoro zadara hocikde.Len si zober starý aby vedeli čo chceš. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
doremi17
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 25.01.2015 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doremi17 »

ja ale myslim, ze tam je aj senzor ci je pas zapnuty, tak by som to nerad rozladil, nemate niekto odhad co to stoji v servise aj s vymenou kym do nejakeho pojdem nech mam aspon ponatie?
miskooo74
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.10.2016 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miskooo74 »

Na senzor by som sa vykaslal, to zase nerobi taky problem sa spytat ludi ci su zapnuti alebo sa kludne pozriet a sam sa presvedcit. Ono to nie je take dolezite ako to aby bol ten pas funkcny. A radsej by som siel na to vrakovisko, v servise by si to asi zbytocne preplatil, je to jednoducha vec, ktoru podla mna v pohode zvladnes aj sam
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

oco13 napísal:Pekné video, ale pokial budeš mať toto pred očami tak nemôžeš ani vykročiť z domu - čo keď ťa zrazí autobus?? Treba jazdiť tak aby si nebúral - aké je to jednoduché. Kamionista sice nie som ale moja cifra sa motá hodne za milionom, navyše mám hodne rizikové koníčky a aj zamestnania takže viem o čom hovorím. lol
A druhá vec - verím , že každý máme svoj osud niekde napísaný a žiaden pás ani iná vymoženosť techniky či medicíny to nedokáže zmeniť. :40bd:
U mňa je to tak, že pokiaľ som vodič, tak sa nepohnam z miesta, pokiaľ pasažieri vzadu si nezapnú pás. To je podmienka, ktorá je v prvom rade o ich bezpečnosti. Vlastne sa nepohnem, ani keď spolujazdec nie je pripásaný :)

Treba jazdiť tak, aby si nebúral - to chápem, ale nie vždy sa to podarí. Už ti skočil do cesty jeleň? Tak blízko, že jediná a najrýchlejšia reakcia na zabránenie bolo dupnúť na brzdový pedál aź do podlahy? Vtedy už je neskoro si zapnúť pás...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
doremi17
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 25.01.2015 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doremi17 »

@cviro123

myslis si zle, senzor tam je, nezistuje ci tam niekto sedi, iba ci ma zapnuty pas a zobrazuje to na displey pristrojovke, zajtra ti to mozem odfotit :D
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Cena v origo servise? Určite menej ako nové auto. Ale prečo tu riešiš origo servis, ako Ti bola podaná informácia kús na vrakovisku. :4012:
Na opicu bolo na banán nie.
doremi17
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 25.01.2015 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doremi17 »

@trucker694
keby nebolo na banan tak origo servis ani nespomeniem ;-) Ak zistim, ze mi to v origo vymenia napr. za 50 ecok aj so zarukou nebudem hladat vrakoviska.... Ale fakt nemam predstavu ci si vypytaju 20 alebo 200 tak preto sa radsej poradim so skusenymi.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

To upínacie zariadenie niekedy treba prestreknut wdckom, hlavne nepoužívané, a nedaj bože niečím poliate. Čo sa týka toho zámku, dá sa aj rozoberať a zistíš či je niečo ko, alebo zaseknute zatuhnute.
Nemusíš hneď všetko meniť.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tu to mas za cca 20€ aj s dopravou...

Kód: Vybrať všetko

http://allegro.pl/zapinka-pasa-tyl-tylna-klamra-audi-a3-8v-13r-i6948396036.html
Do tyzdna to mas doma.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

a tu to mas za 7 eur u nas na dvojkovu ale pasuje aj na tvoju
https://www.autovia.sk/nd/lavy-zadny-za ... /13835633/

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: kca13 a 41 neregistrovaných