Skoda Felicia - brzdove platnicky , koleso

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

yocos
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.06.2007 10:58
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia - brzdove platnicky , koleso

Príspevok od používateľa yocos »

Caute dlhsie som mal na felde 1.6 problem z brzdovymi platnami, ale auto nepouzival niako extra a nevenoval som tomu pozornost. Az do teraz pri " zjade " som zadrel brzdove kotuce tak ze pri zaradeni 1 a 2 je jasny zvuk - zelezo o zelezo . pri cuvani to je asi najhorsie. auto som dal na zdvihak a tento zvuk mi vydavalo len lave predne koleso, no za toho pana beka mi neslo dat koleso dole, vobec -iba jedna sroba zo styroch. Mozete prosim poradit? Daiujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nejak som nepochopil priamu suvislosť medzi zapečenými šrobami kolesa a učinnosťou brzdenia ... :41c2: :38eb:
yocos
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.06.2007 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yocos »

na to aby som vymenil brzdy na pravom prednom , potrebujem dat dole kolesa , ci?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

KLadivom jebu na hlavu šrouba domáci recept ak nejde máš slabé kladivo a ak nepomôže tak rázový uťahovák v pneuservise
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

Práve pre toto dávam na sroby vždy trochu vazeliny. Nikdy žiaden problém...
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Omnoho lepšie ako vazelína je Resistin ML.
A ísť veľkým kladivom na hlavu šróbu je úplný nezmysel, ak nepomohlo poklepanie malým kladivom.
Ak nepomôže dlhšia páka, tak rázový uťahovák by to mal poriešiť, prípadne v kombinácii s trocha nahriatím plameňom.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

treba ti na to golu orech novy neopotrebovany aby si neposkodit srob mraziaci spray striekat medzi disk a srob tam to totiz drzi.na zavity sa asi nedostanes.trhak z goly 2 dlhe rulky aby to vyzeralo v tvare T a pojde to.naj ak by ti niekto pomohol naraz tahat.nahrievat srob pomoze ale to by si musel nahrievat zavity.no tam sa nedostanes.zavadziat bude plech a brzdovy kotuc.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Velké alebo malé kladivo je furt relatívny pojem...Myslel som priamo úmerné veľkosti šrouba. Jasné že 150g ja málo a 5 kilové zas moc.
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Což takhle dát si špenát?
Na skrutku WD, alebo aspon brzdovú kvapalinu a dobrú páku a točiť do správnej strany? Prípadne do servisu a vzduchovú pištol..... .
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných