Mazda 323 1.8 - klepot

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie,máš problémov viac.Jeden že jazdíš na zodratých platničkách,na čo serie pes,ale doplatiť na to môže mamička z kočárom na prechode.
Druhý problém máš sa vymačknuť zrozumiteľne,pretože v tom čo si sklohnil si káždý môže vybrať ako to pochopí.Čo ťa potom či niekto problém mal alebo nie,v prvom rade to nezistí vďaka popisu,a tiež čo ak ?! vymeníš veci ako on,opravíš ako on ? Jeden myslí,druhý myslí a dvaja čo tak urputne myslia to určite zvládnu
Napíš všetko radšej znova aby dávalo aspoň trochu obraz o probléme
Píšeš o brzdách,tak načo tam trepeš otáčky ? Alebo riešiť motor ? lebo jasné to nie je vôbec že čoho klepot riešiš
Že nenapíšeš ani len to,že riešiť Zetor 25 či horský bicykel je už iba perlička,určite na tom nezáleží
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: Mazda 323 1.8 - klepot

Príspevok od používateľa karool »

Rasta 1188 napísal:Zdravím, mám jeden problem. Posledný dobu som bol nútený brzdiť motorom lebo som mal vydrate brzdové doštičky. Ale včera keď som si dobrzdoval a dal som z dvojky do jednotky tak som počul silný klepot ktorý teraz robí aj pri iných rýchlostiach zhruba od 1400 do 2000 otáčok. Mal niekto podobný problém?[/z 2 do 1???nechapem....motorom brzdim aj ja,ale z 2 do 1 nikdy
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

keby si nemal brzdy, brzdis aj usami, aby si zastavil :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rasta 1188 napísal:No niesom vyučený automechanik takže môj problém nedokážem lepšie opísať. Tie platničky niesu kov na kov menil som pred 30 tis, len mi začali pískať takže auto mi brzdí. Napísal som o brzdach preto aby som povedal dôvod prečo brzdim motorom viac ako zvyčajne. A prečo sem trepem otácky? Preto lebo som chcel priblížiť ten problém. Proste niečo klepe keď auto v 1400 až 2000 otáčkach. Nechápem dôvod prečo si hneď nepríjemný. A nie neurobím to čo mi povedia a tiež nevymenim to čo mi povedia. Chcel som sa len opýtať či mal niekto podobný problém. A poprípade prečo to robí a ako to riesil.
Pochop jedno...na tom čo napíšeš a ako napíšeš závisí či niekto tvoj problém pochopí.Ak ho nepochopí,tak ti radu nedá ani výrobca toho auta.Najprv musí byť doslova do detailov pochopené čo sa deje,pri klávesnici môže sedieť konštruktér toho auta a ak nepochopí tak neporadí.Preto...ak sa dá,ak použiješ slovo "niečo" tak to môžeš pokojne vynechať,lebo to neznamená nič.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Rasta 1188 napísal:Áno viem ale to bolo štýlom že som šiel po parkovisku na dvojke a dal som jednotku a vtedy som to prvý krát počul
Jednotka sa radí v kľude , ked auto stoji, inak možeš poškodiť spojku alebo rozvod motora, alebo niečo iné, čo sa pravdepodobne aj stalo v pripade Tvojho auta
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

U uvedeného problému to podľa popisu s najväčšou pravdepodobnosťou nebude spojka ani rozvod.
A nerozumiem, prečo by pri posúvaní na parkovisku nemohol z dvojky zaradiť jedničku, pokiaľ nie je sprostý tak po vytlačení spojky pridá troška otáčky motoru, ale aj keby nie, pri tej rýchlosti to len trocha cukne.
Ale aj tak, obdobné problémy sa riešia osobne, tak že to človek cíti a počuje, nie radiť cez internet.
Treba zájsť do servisu alebo za niekým kto sa vyzná a ten najskôr poradí že čo to klepoce.
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

wilz napísal:U uvedeného problému to podľa popisu s najväčšou pravdepodobnosťou nebude spojka ani rozvod.
A nerozumiem, prečo by pri posúvaní na parkovisku nemohol z dvojky zaradiť jedničku, pokiaľ nie je sprostý tak po vytlačení spojky pridá troška otáčky motoru, ale aj keby nie, pri tej rýchlosti to len trocha cukne.
Ale aj tak, obdobné problémy sa riešia osobne, tak že to človek cíti a počuje, nie radiť cez internet.
Treba zájsť do servisu alebo za niekým kto sa vyzná a ten najskôr poradí že čo to klepoce.
Nemozes vediet ci tento netusiaci nemal tu dvojku vytocenu na 6 tisic otacok, ked tam tu jednotku drbal :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní