Problem s prepisom auta - strateny TP

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sonap
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.07.2017 13:18
Zdieľať na Facebook

Problem s prepisom auta - strateny TP

Príspevok od používateľa sonap »

Zdravim,

chcela by som sa poradit ohladom jedneho problemu ktory nastal. Kupila som ojazdene auto v inom okrese a dotycnej som poslala splnomocnenie na odhlasenie. Majitelka auto odhlasila na mna a poslala mi TP postou naspat (bohuzial iba prvou triedou nie doporucene) no uz su to tri dni a doteraz nic neprislo takze to zatial vyzera ze obalka sa po ceste stratila. Ake su moznosti v takomto pripade? Tipujem ze auto mi bez TP neprihlasia aj ked je uz odhlasene. Vsetky ostatne papiere mam aj s kupnou zmluvou.
tavoda
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 16.01.2005 06:57
Zdieľať na Facebook

re

Príspevok od používateľa tavoda »

Dobrý deň. V prvom rade by som sa išiel spýtať na poštu. Tri dni pri "našej" pošte ešte nie je dlho.

Ak nie treba ísť na políciu a pri prepise vyplniť tlačivo "čestné vyhlásenie o strate technického preukazu".

PS: od auta boli dve TP papierový a kartička, alebo iba papierový?
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

tak da sa zrusit odhlaska, vydat nove TP a do neho rovno zapisat odhlasku, mne zrovna dnes tiez doslo jedno odhlasene TP postou a tiez iba prvou triedou a bolo posielane vcera, este aj taka vec ci to naozaj poslala ale to uz su zas konspiracie a dohady, ostanme pri tom ze problem je na poste resp. u mna sa TP neposielal na osobu ani adresu na ktoru bola odhlaska, nebola aj u vas taka poziadavka? nezamenila dotycna adresu?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
sonap
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.07.2017 13:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sonap »

Dakujem za info, vyplnila som teda cestne vyhlasenie a chvalabohu majitelka si TP prefotila pred odoslanim takze mi zaslala aspon kopiu mailom. Snad to bude stacit.

Karticka (cast I) k autu nebola takze tipujem ze ju odovzdala na policii.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to je jedno ako sa to posle ci 1,2 triedou alebo doporucene.vsetko to vezie jeden vagon alebo jedno auto.ci azda je rozdiel doporucene alebo 2 triedu?posle to posta az o 2 dni lebo to neponahla?
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

seven, jedno je iba koleso na fúriku :d :D ,prečo asi súdy alebo policajti posielajú dôležité dokumenty a predvolania doporučene-do vlastných rúk?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pretoze mas papier od toho ze si to poslal a prevzatie musi prijemca podpisat to znamena ze to dostal.ak nepodpisal nedostal.cize sa to da odsledovat.a tak isto exekutor alebo sud ti tie naklady da preplatit.u obycajnej obalky co posles na poste nemas nic.skratka nemaju ti ako dokazat ze ti predvolanie napr a sud prislo.ani blocek nedavaju to je biznis :2f93: cierne prachy. a myslis ze si posta bude robit zbytocne vydaje a posielat 2 triedu dalsim autom alebo vlakom?ja vlastnit slovensku postu hadzem vsetko do jedneho vreca.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Veď aj prvou triedou ide zásielka so sledovacím číslom to nemôže byť problém vysledovať aj na internete na stránke SP. A vôbec Pošta dakedy zblbne a aj iné špedičné spoločnosti na SK majú podaktoré také dosť divné systémy ...mám skúsenosti. zásielka z NZ do BA Geisom ide cez Zvolen a pod. potom to trvá 2 dni.A pritom to je cca 80km?
audia5
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.07.2012 18:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audia5 »

"Veď aj prvou triedou ide zásielka so sledovacím číslom"
Ak to nie je odoslané doporučene (to je jedno či 1. alebo 2. trieda) tak sa to nedá odsledovať, môže sa ti zásielka aj stratiť a nikoho, ani na pošte, to nezaujíma..
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Neskutocne co dokážete na autofore rozoberat že ako funguje posta a jej zásielky
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

neda sa rozoberat fungovanie niecoho, co nefunguje
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pat03596, uwa0948336468 a 11 neregistrovaných