Audi A6 , 1.8 T - zahadne miznutie vody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hubula
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 20.01.2010 14:04
Zdieľať na Facebook

Audi A6 , 1.8 T - zahadne miznutie vody

Príspevok od používateľa hubula »

Auto Audi A6 C5 1,8T 132kw. Kod motora AJL. Najprv zacala pred par mesiacmi pomaly miznut voda. Posledny cas to bolo tak 0,5l - 1l na 1000km. Pred tyzdnom zacalo dymit hustym bielym dymom. Podla mechanika je olej cisty, nie je tam emulzia. Rovnako ani vo vode nie je olej. Nadobku netlakuje.
Stretli ste sa niekedy s podobnymi priznakmi? Akym sposobom moze miznut voda bez vzajomneho znecistenia olejom? Zeby prasklina v hlave na nejakom zaludnom mieste? Nestretli ste sa s podobnymi priznakmi niekedy?
Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

* Pred tyzdnom zacalo dymit hustym bielym dymom *
Toto je zrejme kľúčová veta.Nič sa nedeje iba tak,a nič sa samé neopraví tiež iba tak.Vetu si nedokončil v zmysle či stav trvá.
hubula
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 20.01.2010 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hubula »

Ano, zacalo a neprestalo. Dymi stale
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Voda odchádza cez netesnú hlavu do spaľovacieho priestoru, a vo forme pary ide mimo tvoje auto.
Prasnuté tesnenie pod hlavou, alebo prasknutá hlava. :4012:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Inak hlavne sa pozastavme nad tym co zistil Mechanik. Olej vo vode nieje, emulzia nieje,netlakuje. Biely dym je asi nepodstatny a o teste na spaliny iste nikdy nepocul. Za 5 minut ma diagnozu a moze liecit.
hubula
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 20.01.2010 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hubula »

Test na spaliny vo vode vraj nema taky zmysel, pokial nadobka netlakuje - to mi bolo povedane.

Spytam sa hlupo - takze stava sa, ze unika voda aj ked je olej aj voda cista?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Musis si uvedomit ze tie stavy mozu byt extremne napr. Ze buble voda v expanzke a naopak velmi decentne. Moznosti kde co a v akom mnozstve prenika je bezpocet. Ide to po tlakovom spade a moze ist olej do vody,voda do oleja,plyny do chlkadiacky,voda do spalovacieho priestoru.... Ja som zazil minimalne prejavy, tiez mi len slabo ubudala voda insk nic,test na spaliny to potvrdil a ja doktor som zaniesol mechanikovi auto s diagnozou. Aj sa to potvrdilo,nebolo zle tesnenie ale hlava nebola uplne rovna.... Ty mas jasny priznak ze voda ide do valca ak ti robi oblaky z vyfuku....
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ak tam máš nemrzku skús na výfuku pri naštartovanom motore podržať dlaň, olizni ak je sladkastá tak je to tesnenie alebo hlava.Kedysi v dobách keď neboli tieto testery na CO som to videl urobiť mechanika a mal pravdu bolo to tesnenie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V momente ak si niekto predstavuje že sa do valca nasaje nejaká kvapka vody prasklinou hlavy alebo chybou tesnenia,tak si treba uvedomiť že tento motor nič nenasává,od nie je atmosferický ale preplńovaný,takže vo valci nikdy podtlak neexistuje.Zato však pri expanzii tlak narastie na stonásobky teda jediná cesta je - spaliny do vody,nie opačne.Tu niet čo špekulovať,test na prítomnosť spalín jednu dilemu vysvetlí zo 100% presnosťou.
Tu niečo nesedí.Ak by sa aj napriek všetkému dostávala voda do valca,tak aby to bolo ako biely výfuk vidieť by to nemohlo byť zanedbatelné množstvo 0,5 lt/1000km. Koľko vody treba nasať aby to bolo vidieť a ešte nekolabovalo zapalovanie vo valci,nekolabovala lambda...celé sa mi to nepozdáva.
Ak dymí na bielo a je to voda,mám blbý pocit že nejaká informácia chýba,niečo tu nesedí
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Takže ak netlakuje nádobku test netreba....ale ak tlakuje tak už to predsa je jasné a vtedy test tiež netreba . Podla logiky toho mechanika je potom test nepotrebná vec.... Asi sa zasekol v minulom storočí.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a mozno to je cele inac, noci uz su chladne, co ked jazdi kratke jazdy a vydymuje kondenz z hrnca vyfuku lol? ubytok chladiacej nemusi mat suvis, to je mikrodurka v chladici trebars, mikroprasklina volakde v termostate atd atd, co ani nemusi robit mokro, lebo sa stiha odparovat :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

asi nie... 0.5-1.0l na 1000km a "hustý biely dym" - a jasne to označil ako náhlu zmenu... a keď to už majiteľ spozoruje asi to bude nejaká chyba..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

VLADY napísal:Takže ak netlakuje nádobku test netreba....ale ak tlakuje tak už to predsa je jasné a vtedy test tiež netreba . Podla logiky toho mechanika je potom test nepotrebná vec.... Asi sa zasekol v minulom storočí.

Nie.Kašlať v tomto momente na nádobku,ak má vadný expanzný ventil tak to tlakovať nebude ani keď bude uplne blbý durch celý systém.Tlak v systéme je samostatná kapitola,merie sa tlak pre pretlak aj podtlak expanzných ventilov.(Na SVK úplne neznáma vec)
A ak tlakuje....ani to nie je jednoznačný dôkaz pre tesnenie a pod.
Asi je to tak ako konštatuješ,učňovka skončila,a už sa iba zabúda.Tak ako to má cviro ... ...když je hlava hloupá,nepomôže ani usilovnosť
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných