Ford 1.8 , 92kw , duratec he

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Ford 1.8 , 92kw , duratec he

Príspevok od používateľa pedro727 »

zdravím páni
keďže sa pomaly blíži doba kedy by som sa mal poobzerať po druhom aute do chalupy , rád by som sa popýtal na tento motor,v merku mám c-max s 1.8 motorom,.výkon myslím by mal stačiť,to nejako neriešim,spotrebu rátam cca 8litrov. čo ma však zaujíma je motor, a jeho spoľahlivosť,pokiaľ mám správnu informáciu tak to má reťazový rozvod,spoľahlivosť tohto rozvodu,nejaký mix som čítal aj o výrivých klapkách v saní,vraj od nejakého roku je to už poriešené ,ale neviem či je to len pre 2,0 allebo aj pre1,8. mal by to byť ročník cca 2008-2010. novší nechcem nie kvôli financiám ale kvôli vzhľadu, jednoducho sa mi nepáči.bol by som vďačný a za radu načo si dať pozor pri kúpe, keďže to bude pravdepodobne dovoz lebo na SK nájsť nejaký normálny kus ideálne vo výbave titanium je takmer nemožné.Auto si plánujem ponechať dlhodobo.
aby som nezabudol ak niekto vozí fordy alebo máte niečo také v rodine na predaj v slušnom stave tak pkojne SS.ešte doplním, čas ma netlačí ideálny by bol pre mňa december 2017.

vopred vrelá vďaka majiteľom aj mechanikom za fundované rady.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Hľadal som auto podobnej veľkosti, nakoniec som vybral tiež C-Max pred faceliftom, s rovnakým motorom na aký sa pýtaš:
benzinove-mid-mpv-lpg-do-6000-t69532.html

Už pri hľadaní som narazil na pár áut s vymeneným motorom, s motorom po GO, pýtal som sa na to na Ford klube a tam ma upokojili, že to olej žerie len na pár kusoch a aj to len málo. Ja som ale zrovna naďabil na taký, ktorý ho za 3 tis. km zožral vyše 5 litrov takže som sa ho rýchlo zbavil. Ďalší kus s rovnakým motorm som už radšej neriskoval, 2.0 je to isté len v zelenom a 1,6-ka je slabá (inak aj tá 1,8 je nič moc) tak som vyberal inde. Nakoniec som kúpil Kiu Carens s benzínovým dvojlitrom a som zatiaľ spokojný.

Výhody oproti C-Maxu:
+ väčší kufor - plocha + cca 20 cm hlboké schránky pod skoro celým kufrom keďže rezerva je zospodu
+ klasické otváranie prednej kapoty oproti tomu de.bilnému forďáckemu systému s otváraním na kľúč, ktorý sa navyše dosť kazí a potom treba vylámať masku
+ ozajstná lakťová opierka (s obrovským dvojitým úložným priestorom) a nie tá páródia čo je v C-Maxe (navyše s miesto mna poháre pod ňou)
+ výmena žiaroviek v zadnom svetle je otázka pár minút, v C-Maxe musíš odstojiť pol kufra, aby si sa dostal ku skrutkám, ktoré držia svetlo
+ viečko nádrže vľavo - tie stojany sú väčšinou prázdne
+ poistky krásne dostupné po otvorení dverí, v C-Maxe sa musíš plaziť pod palubovku
+ kabínový filter jednoducho dostupný za schránkou spolujazdca, v C-Maxe sa treba opäť plaziť pod palubovkou a najskôr musíš odmontovať plynový pedál
+ vzduchový filter dostupný po odcvaknutí pár plechových spôn (bez náradia), na C-Max treba odkútiť 6 torxov
+ el. otváranie okien funguje ešte chvíľu po vybratí kľúča
+ väčšie odkladacie schránky v predných dverách + vybratie na fľašu
+ odkladacia schránka + miesto na malú fľašu v zadných dverách
+ el. ovládanie spolujazdcovho + zadných okien normálne pri ruke na opierke, v C-Maxe neprirodzene pri kľučke
+ po sklopení operadiel zadných sedadiel rovná podlaha až po predné sedadlá, v C-Maxe ak chceš rovnú podlahu musíš vymontovať všetky 3 zadné sedačky, resp. pri ich vyklopení dopredu prichádzaš o dobrých 40 cm dĺžky
+ pri sklápaní operadiel zadných sedadiel sa sedák zároveň posúva dole a dopredu, netreba ho odklápať samostatne, v základnej polohe je pod sedákmi ďalší dosť veľký odkladací priestor
+ nastaviteľný sklon operadiel zadných sedadiel
+ kontolka hladiny vody v ostrekovači je štandardná výbava
+ veľké spätné zrkadlá
+ v motorovom priestore všetko krásne prístupné, v C-Maxe je napr. baterka skoro celá pod torpédom a zakrytovaná, vybratie je tak na 20 minút
+ nižšie umiestnené cúvacie svetlá, v C-maxe sú vysoko v stĺpiku, naozaj len ako indikácia cúvania, priestor za autom neosvetlia
+ odkladací priestor v stredovom tunely v blízkosti radiacej páky (zvykol som si tam dávať peňaženku)
+ výduchy klimatizácie aj vzadu
+ dostupný zámok zadného bezp. pásu pri zapínaní dieťaťa do sedačky, v C-Maxe som ho vždy musel loviť
+ priťahovač dverí je miska (dá sa tam niečo odložiť), v C-Maxe je diera
+ BC neukazuje aktuálnu spotrebu, človek sa pozerá na cestu a nie na displej, pre niekoho to môže byť nevýhoda :-)
+ plynový pedál s klasickým lankom = okamžitá reakcia nepodriadená emisiám
+ hydraulické servo
+ zadný stierač zaberá väčšiu plochu
+ priestor vzadu prakticky bez tunela
+ pozdĺžne nastaviteľné aktívne opierky hlavy na predných sedadlách
+ sklo zadných dverí sa dá stiahnuť celkom dole
+ pre mňa bola výhoda aj to, že som nemal problém s dorobením plynovej vzpery na prednú kapotu, v C-maxe som dlho dumal a aj tak nič jednoduché nevydumal

Nevýhody
- nízko sa otvárajúce piate dvere
- len výškovo nastaviteľný volant
- čelné sklo vyhrievané len pod stieračmi
- nemá odkladaciu schránku na vrchu palubovky (aj keď tá v C-Maxe je maximálne tak na pár papierov formátu A4)
- nemá trojblik na smerovky
- roleta kufra umiestnená dosť nízko = plytký zakrytý kufor
- žiadna benzínová verzia nemá tempomat
- iba jednozónová klíma (čo mne osobne nevadí lebo manželka aj tak sedí vzadu s dcérou)
- málo kusov s ovládaním rádia na volante
- vyhrievanie sedadiel len ON/OFF, C-Max má 5 stupňov ohrevu
- nemá vyklápacie stolíky na zadnej strane predných operadiel
- C-Max má 3 stupne nastavenia účinku posilňovača riadenia
- v C-Maxe sa dá zadné prostredné sedadlo preklopiť a dve krajné odsunúť dozadu a do stredu čím zadný cestujúci získajú komfotne veľa miesta (na úkor kufra samozrejme)
- keďže na rozdiel od C-maxa, ktorý má v kufri pevné plato, má Kia vzadu roletu, nie ja kam upevniť háčiky na tašky, inak háčiky nemá štandardne žiadne ani C-Max

Kia Carens nie je žiaden krásavec na prvý pohľad, treba ale objaviť jej skrytú krásu. :-) Výhoda je, že na parkovisku si auto ľahko spoznáš, lebo tam bude jediná, C-Maxov aspoň 10, z toho dva v rovnakej farbe ako tvoj. Benzínových na Slovensku veľa nie je (skôr žiadna), v Nemecku je ich ale dosť, s málo kilometrami a za slušné ceny. Porozmýšľaj.
Naposledy upravil/-a alterego v 16.09.2017 18:18, upravené celkom 2 krát.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

priznám sa pozeral som aj po carens, ale dať 20tis za niečo čo sa ti nepáči? to radšej risknem TSI.
veď pozerám na mobile.de sú tam nejaké , aj pekné kúsky ale za 10tis. to sa mi zdá trocha dosť za 9 ročné auto..jeden som prepásol v CZ za cca 7200€. škoda.
uvidím čas mám možno zľavím z nárokov a bude stačiť aj 1,6 , alebo si kúpim nové.
každopádne vďaka.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Akých 20 tisíc?! Bavíme sa o rovnakom ročníku ako C-Max, teda cca 8-10 ročné, nie? Benzínové Carensy začínajú v Nemecku na 3 a pol, od 5 sú slušné kusy, za 7 cukríky, všetko do 150 tis. km, dajú sa nájsť aj okolo 100-120. Ale keď budeš radšej v servise s TSI ako sa pozerať na podľa teba škaredý Carens tak nech sa páči, tu je každá ďalšia debata zbytočná, každý má na výber auta iné požiadavky.

Inak ten môj C-Max bol rok 2007 (tesne pred faceliftom) vo výbave akú som dlho hľadal a vyšiel ma 4.900 € + dovoz. Carens s porovnateľnou výbavou a kilometrami + servisná knižka až do konca, rovnako. Rovnaký s manuálom len so škrabnutým blatníkom bol za 3 a pol len bol až skoro na NL hraniciach. Stále mám nastavený filter na Mobile.de a každý týždeň sa objaví minimálne jedna slušná, za ktorou by sa oplatilo ísť. Dnes napr. táto: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... nt=2017-21

A myslím, že na takéto niečo na 17-kach sa dá pozerať úplne v pohode:

[img]http://img24.cz/images/20308726904605756438_thumb.jpg[/img] [img]http://img24.cz/images/47515899919629790193_thumb.jpg[/img] [img]http://img24.cz/images/33064723476845382362_thumb.jpg[/img]
Naposledy upravil/-a alterego v 07.09.2017 13:34, upravené celkom 2 krát.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Neviem aký máš rozpočet, ale ja keby som mal väčší tak na moje trasy by som kúpil Toyotu Prius+.

[img]http://img24.cz/images/86034567735111221219_thumb.jpg[/img]
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

myslel som novú carens , ale vidím že stará nezostala novej nič dlžná.
TSI je kapitola sama o sebe,čítam poväčšine negatíva, ale osobne poznám iba pozitívne prípady.
keď som si kupoval nové auto pred pár rokmi tak som presne vedel čo chcem, a nieje dodnes problém,teraz som z toho mierne povedané v p... :-).
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Nová je myslím si, že v pohode dizajnom.

Pri kúpe je práve potrebné počúvať negatíva a nie sa spoliehať, že ja budem ten šťastnejší. Ja som už teraz múdrejší.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

máš pravdu,no bohužiaľ ľudia niekedy natárajú ,prifarbia aj to čo nieje pravda.
nie som úplný ako sa povie noob do áut, len ma zaujíma realita.čo sa týka wv group viem toho dosť.
doteraz som si myslel že tá 1,8 je úplne v pohode a nieje,hladký benál ešte k tomu.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Ľudia ani nemusia nič rozprávať, stačí, že výrobca urobil päť rôznych verzií reťaze. Prečo? Lebo ľudia povedali, že nič nevydržia?

S tým Fordom takisto - keby som našiel jeden, ok. Ale len na Slovensku toľko s opravenými/vymenenými motormi? Podozrivé mi to bolo, ale dal som na iných. A to som z rovnakého dôvodu zavrhol Corollu Verso.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

určite remen, ak by motyka vystrelila.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pedro727 napísal:priznám sa pozeral som aj po carens, ale dať 20tis za niečo čo sa ti nepáči? to radšej risknem TSI.
veď pozerám na mobile.de sú tam nejaké , aj pekné kúsky ale za 10tis. to sa mi zdá trocha dosť za 9 ročné auto..jeden som prepásol v CZ za cca 7200€. škoda.
uvidím čas mám možno zľavím z nárokov a bude stačiť aj 1,6 , alebo si kúpim nové.
každopádne vďaka.

Neprepásol si nič,mal si šťastie
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

veď to je normálne že problém si v dnešnej dobe niečo kúpiť, čo by mohlo dlhšie vydržať :d :D
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.8 , 92kw , duratec he

Príspevok od používateľa karool »

pedro727 napísal:zdravím páni
keďže sa pomaly blíži doba kedy by som sa mal poobzerať po druhom aute do chalupy , rád by som sa popýtal na tento motor,v merku mám c-max s 1.8 motorom,.výkon myslím by mal stačiť,to nejako neriešim,spotrebu rátam cca 8litrov. čo ma však zaujíma je motor, a jeho spoľahlivosť,pokiaľ mám správnu informáciu tak to má reťazový rozvod,spoľahlivosť tohto rozvodu,nejaký mix som čítal aj o výrivých klapkách v saní,vraj od nejakého roku je to už poriešené ,ale neviem či lje to len pre 2,0 allebo aj pre1,8. mal by to byť ročník cca 2008-2010. novší nechcem nie kvôli financiám ale kvôli vzhľadu, jednoducho sa mi nepáči.bol by som vďačný a za radu načo si dať pozor pri kúpe, keďže to bude pravdepodobne dovoz lebo na SK nájsť nejaký normálny kus ideálne vo výbave titanium je takmer nemožné.Auto si plánujem ponechať dlhodobo.
aby som nezabudol ak niekto vozí fordy alebo máte niečo také v rodine na predaj v slušnom stave tak pkojne SS.ešte doplním, čas ma netlačí ideálny by bol pre mňa december 2017.

vopred vrelá vďaka majiteľom aj mechanikom za fundované rady.
ludia,uz prestante verit,ze auta z dovozu su tip-top cukriky
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Auto je take ake si vyberes alebo ti donesu, hlavne nesmie byt od turka alebo balkanca. Nemecku je obrovsky vyber ojazdenych aut a Slovensky trh je smiesne stym porovnavat, auta sa daju najst v super stave a peknymi km co bohuzial na slovensku co bazar to zlodej...cest vynimkam.Hlavne treba kupovat od nemca ideal z autohausu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale povedať treba celú pravdu.Ano sú krásne kusy.Ale na tých je problém po dovoze ešte zarobiť.Čo je top,je aj cena slušná a nemá cenu to ťahať na SVK,autá som vozil,čosi o veci viem.preliezol so I,A,D,aj F a poznam (poznal som) snáď všetkých existujúcich dovozcov zhruba v dvoch okresoch takže mne môžeš rozprávať rozprávky.Ako servis som robil opravy pre dovozcov,zase len ak sa chceme baviť,tak buď treba hovoriť pravdu alebo byť ticho a netreba klamať.
Ja súhlasím aj s tým autohausom,ale odťiaľ môžeš ťahať jedine väčšie úlovky ktoré budú mať aj tu vysokú cenu,ale stále výhodnú a stav by mohol byť lepší kedže nemec na servis peniaze má a nekutre sa v tom doma.Čo lacné autá pod 5 tis o ktoré je zrejme najväčší záujem,to šunt.Už nejaký týždeň naháňam auto pre staršieho pána z vyžším posedom.No to čo som navštívil a pozrel,to katastrofa.Až dnes konečne auto od pána čo ho má osem rokov,pekne zoznam všetkého,ešte aj každého oleja,čistulinký,bez korózie,stav aký som ani nedúfal.Ale dovoz...čo kus to šunt.Zhora vidieť že prešiel vyčistením,ale pod auto sa nik pozrieť nesmie,kadečo nefunguje a klímu treba "iba doplniť"

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní