Ford Mondeo MK IV - po výmene tlmičov "zubaté" pne

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kolivongston
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 25.07.2011 22:27
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo MK IV - po výmene tlmičov "zubaté" pne

Príspevok od používateľa Kolivongston »

zdravím
Krasavca mám cca 8k km po výmene zadných tlmičov, pričom pri výmene tlmičov sa menili aj pneu a robila geometria.
problém však je, že na zadnej náprave sú pneumatiky z vnútornej strany "oskákané" - na oboch stranách.
nejak sa mi nechce veriť, že bilsteiny za tak krátku dobu odišli.

čo si uvedomujem je to, že sú zlé zadné ložiská (teraz je auto v servise a menia ich) + určite sú mierne krivé disky.
otázka znie, čo by mohlo takéto opotrebovanie způsobovať?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

disky to mozu sposobit, ale castejsie je to chyba pneumatiky a konkretne uvolneny kord v kostre pneumatiky...uz som take reklamoval a napodiv uznali...
richi272
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 23.03.2009 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richi272 »

Ako majitel Focusu s kedysi rovnakym problemom doporucujem pozriet silentbloky pozdlznych ramien. Sklada sa z kovoveho jadra pripevneneho o karoseriu, gumy a vonkajsieho plasta. Casto sa guma utrhne od jadra a rameno sa stava nestabilne. Prejavuje sa presne zubatymi pneu na vnutornej hrane a tiez to vsetci pripisovali tlmicom. Stacilo sa pozriet pod auto v priestore cca zadnych dveri a vsjo bolo jasno. Utrhnute. Daju sa kupit a vymenit samotne,ako aj vsetky silenty zadnej napravy. Netreba cele ramena. Len je to makacka a babracka. Po vymene geo a vsetko zase OK.
Kolivongston
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 25.07.2011 22:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kolivongston »

silentbloky sa robili pred cca 20t km a utrhnuté nejsú.. každopádne skúsim ich ešte raz dať vymeniť a uvidíme..
díky!
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných