Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No predpokladám že opravovňa opravila a odovzdala vozidlo bez krycieho listu poisťovne, ktorý by postihoval všetky náklady podľa posledného zisteného stavu.
Ja sám sa možno ocitnem v podobnej situácii, včera som si vyzdvihol auto zo servisu po poškodení rakúšanom a ešte to servis nemal schválené rakúskou poisťovňou, iba per huba od SKP. Podotýkam že oprava stála 1500 euro a pôvodný rozpočet vyhotovený poisťovňou bol 500 euro, čo bol evidentne nezmysel, ale tak to bolo poslané na odobrenie rakúskej poisťovni. Ani by som sa nedivil tým rakúšanom keby sa bránili, že čo sme to tu za idioti, keď sa nerobilo nič viac než čo aj bolo v pôvodnom rozpočte a oprava je 3 x drahšia. Ale to je najnovšia prax niektorých poisťovní, že najprv naceňujú opravu akoby mala byť vykonaná u jana v garáži, za 15 euro na hodinu + diely z vrakoviska a keď sa oprava vykoná v normálnom servise tak je to samozrejme podstatne drahšie.
Ak sa mi to stane tiež takto ako je uvádzané od lacikalaslo, určite nebudem servisu nič platiť, ja som nič nezanedbal, rovnako ako nezanedbal lacikalaslo, podľa toho čo napísal.
Ak servis nemal všetky náklady na opravu schválené krycím listom, nemal vydať vozidlo zákazníkovi až do ich úplného schválenia poisťovňou. Je to chyba servisu, nech si ju rieši s poisťovňou.
Ale samozrejme zákazník sa im zdá ľahší cieľ, tak robia na neho bububu.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A keď to poisťovňa neschváli zákazník ostane bez auta až do skončenia súdu???? ::: :::
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jarokukla
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 13.11.2008 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarokukla »

POdobny problem s poistovnou wustenrot.
Daleko sa vyhybajte tejto poistovni plnej podvodnikov.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Jarokukla: to mi povedz ako si ty vyberáš, že kto ti na tvojom aute spôsobí škodu ? A ako zabrániš aby bol poistený zrovna v tej poisťovni ?
oco: ono sa poisťovňa so servisom obvykle nejako dohodnú. Ale stáva sa že auto opravené čaká aj mesiace, v horšom prípade to zákazník nevydrží a zaplatí ten rozdiel aby dostal auto. A to pritom jemu sa stala škoda a zväčša bez jeho zavinenia. Je to na hlavu, tento právny systém.
Ale zase keď ostane zákazník bez auta, tak súd obvykle tomu servisu predpíše aj nejaké odškodné pre zákazníka, ak by to bolo dlhšie ako je primerané.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Kolegovu dcéru zrazil na prechode chlapík, ležala v nemocnici skoro tri týždne mala problémy z nohou, bol súd vodičovi vymerali pokutu zadržali Vp na dva roky, súd určil poisťovni vyplatiť tej dievčine 6300 eur, na účet jej prišlo 4200 čiže poisťovňa si robí dobrý deň aj zo súdu, teraz sa odvolali a beží odvolacie konanie takže ktovie ako to dopadne.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

cviro123 napísal: .. jasne a tvrde pravidla, jedneho prinutit platit bez moznosti sa akokolvek vykrucat a druhemu obmedzit moznost akokolvek vytiahnut peniaze bokom.
Existoval a možno ešte aj existuje jeden problém.
Bolo veľa poistných podvodov, ktorých sa zúčastňovali ľudia z poisťovní a aj od polície.
Jednalo sa zväčša o náhrady vysoko nad priemernou výškou náhrady škody, poisťovne takto došli o veľa peňazí, takže sa bránia a hoja sa kde sa dá, t.j. zväčša na bežných zákazníkoch.
Keby tu boli platby poistného také ako sú západne od nás, tak by náhrada škôd bola určite na lepšej úrovni, ale pravda určite by sa nám nepáčilo keby sme namiesto nejakých 100 euro ročne mali platiť niekoľkonásobok.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Podobný avšak menší problém som mal aj ja....Pred obchodom do mňa nacúval chlapík s dodávkou, našťastie tam zostal,mal som PZP a tak sme spísali správu o nehode...šoférov blatník plus prestriekanie nárazníka auto slo do servisu.Menil sa blatnik plus nastrek a prestiekanie naraznika.Vyplatil som zo svojho 880eur a auto som si zobral zo servisu...poisťovňa mi za cca 2 tyzdne poslala na účet 600 eur s odôvodnením že blatník nie je nový ale len vytmeleny a prestriekani,tak som šiel do servisu a nafotili opravene auto so starým poskodenym blatnikom...Potom našťastie po nejakom čase doplatili zvyšok ale nie celý cca 50 eur menej ale kašlalsom už na to...čiže skúšajú poisťovne všetko možné aj nemožné ako vybabrať s poskodenym...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Existuje medzi tebou a servisom nejaka zmluva v ktorej sa oni zavazuju urobit opravu a ty sa zavazujes zaplatit? Existuje papier tebou podpisany kde suhlasis s rozpoctom opravy? Ak nie s cim pojdu na sud ci za exekutorom? Co je na papieri?
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

môžem si tipnúť ?
Odhadovaná cena opravy bola na tom papieri uvedená 1500 Euro ?
Ale ak bol rozsah opravy schválený poisťovňou, tak na súde sa myslím nemusíš obávať, ale bolo by dobré sa poradiť s právnikom v tom zmysle, že ty nie si tá správna osoba od ktorej majú vymáhať nejaký nedoplatok, čo krátila poisťovňa.
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

Dobry den, pracujem okem ineho ako obhliadkar pre poistovnu Allianz, ale iba pre nasu firmu cca 200 vozidl. jednotiek. Tu vidim problem v servise, ktory nemal realizovat opravu, pokial poistovna neuznala skodu. Aby ste rozumeli postup je nasledovny. Skodova udalost sa nahlasi do poistovne, poistovna ju zada do svojho systemu. Nasledne pride obhliadkar, zdokumentuje vycisli skodu, ktoru zada do kalkulacneho programu (napr. Audatex) a tento report posle do poistovne (Allianz - Prolyk). Poistovna kalkulaciu bud schvali, alebo odmietne. Toto pri dobrych vztahoch s poistovnou je vec 24 hodin! Mozna je samozrejme neskorsia doobhliadka a uprava kalkulacie. Servis nemoze opravovat nieco svojvĂ´lne, bez schvalenia poistovne, pokial tak robi, je to na jeho triko a poskodeny (poistenec) nenesie zadnu vinu ani spoluucast na rozhodnuti servisu. Servis moze od Vas pozadovat iba sumu uvedenu v kalkulacii, preto kontaktujte obhliadkara, pripadne poistovnu a argumentujte touto sumou v servise. Servis Vas mal jednoznacne min. ustne, lepsie pisomne, upozornit na zvysenu cenu opravy.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Znova sa tu osvedcuje ludska tupost. Sak ten clovek vam jasne pise ze podpisal servisu zakazku na 920 eur, hoci uz vtedy vedel ze na obhliadke mu schvalili 500 eur. Poistovna so servisom nic nepodpisovala, nezadavala servisu zakazku. Chlap mal zalovat vinnika o uhradu nakladov, ten nech si spravi poriadky so svojou poistovnou ak nechce platit.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte lepšie - ja uzatváram pzp s vedomím že poisťovňa za mňa preberá zodpovednosť voči poškodenému. To je zmyslom poistenia . Ty platíš a poisťovňa zodpovedá. Ak neuhradila faktúru tak na súde to asi zdôvodní znaleckým posudkom. lol A zadávatel ak videl nepomer medzi krytím poisťovne a cenovou ponukou - prečo dával súhlas na opravu. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
daniello44
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 11.10.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniello44 »

to hneď takto do 7 dní? žiadna dohoda alebo upozornenie dopredu, že poisťovňa robí problémy? na poisťovni si bol s tým čo sa deje a čo s tým mienia robiť?
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných