Honda Accord 2.2 i-CTDi , 2006 - šuchotavý zvuk na voľnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Honda Accord 2.2 i-CTDi , 2006 - šuchotavý zvuk na voľnobehu

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Zdravím,
pred cca. 2 týždňami sa mi po naštartovaní objavil šuchotavý (kovový) zvuk. Po niekoľko prejdených metroch to prestalo. Potom bol niekoľko dní pokoj a znovu sa to objavilo. Pozorovaním som zistil že sa to objaví vždy keď parkujem na ploche ktorá nie je vodorovná, teda buď v pozdĺžnom alebo priečnom sklone.
Po prejdení niekoľkých metrov sa to vždy stratí.
Pri parkovní na rovine sa to neobjavuje. Zatiaľ. Pri jazde je tiež pokoj.
Máte niekto s takýmto niečím skúsenosti?
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

ešte upresním, je to akoby zvuk nejakého ložiska
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Najskor to budu rozvody, ked stojis inak s autom, z napinaku odtecie olej a preto po nastartovani nesponuje ako by mal - vytahana retaz. Vymen cele rozvody a mas 200tis km pokoj. Takto sa to bude len zhorsovat a mozu skocit, alebo roztrhnut uplne...
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Vymena rozvodov - co konkretne to znamena?
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Prvom rade treba odhalit odkial sa ten zvuk prenasa.Ci je to od motora,z prevodovky,od rozvodov motora atd.Ak sa znovu objavia tie zvuky treba skusit stlacit spojkovy pedal,ci bude mat nato vplyv.Kolko ma vozidlo nabehanych km?spojka je v akom stave?bola menena ci nie?dvohmotovy zotrvacnik ti hovori nieco?prenasajuce vibracie do karoserie pocas jazdy sa nevyskytuju?viac odhalenych moznosti=lachsie hladanie priciny :2f93:
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Auto má najazdených 199000km. Stlačenie spojky na zvuky nemá vplyv. To som skúšal hneď ako sa to objavilo prvý krát. Podľa servisnej knižky bola spojka menená pri 120000km.
Vibrácie sa počas jazdy nevyskytujú.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak pri kazdom nastartovani ked vies ze to bude suchat otor kapotu natoc to a pocuvaj.inac to ani nikto robit nebude.120000km a menena spojka???to nemalo dobreho gazdu.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

na tychto motoroch odchadza remenica na kluke my sme hu menili nedavno kupis len orig, honda stoji nieco viac ako 200 eur , ale daj to najskor niekomu pozriet
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Auto malo dobreho gazdu. Je vo velmi dobrom stave ale ked s takym motorom jazdis iba po meste tak spojka nevydrzi dlho...
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

tak auto malo mozno dobreho gazdu, ale zleho sofera myslel seven... na ziadnom aute co jazdilo po meste som nemenil spojku pod 200000km, dokonca daleko za tou hranicou... asi to bude nejaka remenica, isiel by som za nejakym majstrom co pouziva fonendoskop ako lekari, nech vsetky popocuva, aj tak nasjkor nebude nic pocut ak nerobi ten zvuk stale... tak potom by som sa zameral na rozvody ako niekto spomenul
puma11212
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 25.01.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa puma11212 »

myslim ze to bude remenica, na CR-V nam robilo to iste a bola to remenica kluky, v honde povedaly že nato bola zvolavacia akcia :4012:
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Tak, časom sa občasný zvuk zmenil na permanentné bzučanie (ako autíčko na baterky). Mechanik, u ktorého som to mal, popočúval s fonendoskopom a zhodnotil že je to napinák klinového remeňa.
Zatiaľ to ešte nie je opravené a ja s tým momentálne potrebujem prejsť niekoľko 100km, tak len dúfam že to bude bez problémov. Mechanik sa vyjadril že by to malo byť ok. Len ten zvuk je dosť nepríjemný...
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní