Peugeot break 307 , 2004 1,4 hdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

Peugeot break 307 , 2004 1,4 hdi

Príspevok od používateľa schalchen1 »

zdravím Vás mám už dlhší problem s tým že ked natankujem auto do plna tak mi vždý vyteká nafta pod autom cca liter.Robí to vždy len ked tankujem plnú nádrž aj po prvé cvaknutie pištole.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Mal som podobný problém na Fiate Punto. Princíp môže byť ale rovnaký. Takže pome nato: veko na palivovej nádrži (nie to cez ktoré sa tankuje, ale to spodné, cez ktoré sa dostaneš k palivovému čerpadlu/plaváku na hladinu paliva) tak proste to veko bolo nedotiahnuté a akonáhle sa natankovala plná nádrž (ten otvor je na vrchu nádrže takže stačí že sa zaplaví a pretečie). Treba pozrieť či sa vibráciami nepohlo, prípadne nieje poškodené jeho tesnenie. Dostaneš sa k nemu buď cez zadné sedačky (pod nimi ako na spomínanom Punte) ale väčšia šanca je, že bude v kufri pod tapacírom. Mrkni nato a daj vedieť či to netečie tade.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kamarade ta velka plastova matica nadrze sa zatahuje na take pecky, ze povolit ju konci 99,9% prasknutou, za dalsie prepis je nove tesneni pri vymene...obavam sa ze nezatiahnuta moze byt len z jedneho dovodu, ze to bolo rozobrate a zle zlozene :-), hovorim za fiat...ale ked uz o fiate, ta priruba - flanch :41c2: , kde su hadicove pripoje a el. konektor su 90stupnove...tam moze vznikat unava a vrubovym ucinokom krehky lom, potom tam je unik a po vrchu nadrze sa rozlieva palivo... :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Bajo hovorím z vlastnej skúsenosti :-) No u mňa to vzniklo z dôvodu, že predchádzajúci majiteľ menil čerpadlo a tú maticu nasadil na krivo a ani neutiahol. Inak keď hovoríš o novom tesnení tak o tom môžu ľudia len snívať - mechanici nato kašlú. Napr ja by som ho vymenil, ale keď som ju nasadil správne a tesnilo to tak som to už neriešil. Tá matica bola špička ľadovca lajdáckosti a to sa predošlý majiteľ prsil aký je on mechanik, majster svetla a priľahlých galaxií :41c2:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

najlepsi...co nedo.ebe, to aspon sku.vi lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 12 neregistrovaných