Jazda s "Céčkovými" tabuľkami.

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

alfak147
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 23.02.2015 16:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alfak147 »

Oco a v com ako ma Seven pravdu??? Sak pisal, ze tie C znacky su len na domacke traktory, co ale ako si sam videl z tej fotky pravda nieje.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mal pravdu v tom , že C tabulku si nemôže len tak hocikto nahodiť na auto a jazdiť kade tade. Treba mať na to dôvody, skús sa zamyslieť aj nad otázkou zadávatelky. Podla mňa zase niekto kto chce vyebkať so systémom.

Zadávatelka - Všimla som si, že niektoré historické vozidlá používajú takúto ŠPZ a prišlo mi to ako elegantné riešenie problému registračnej dane. Tá je pre mňa s ohľadom na kúpnu cenu vozidla a intenzitu, s ktorou ho hodlám využívať jednoducho príliš premrštená.

Seven - napady co slovakov napadnu.hned vydrbat s tym.to si aj ja viem dat na auto a budem jazdit len mesto posta benzinka kaufland krcma.a donesiem si na to bmw 760i.nemusi na stk ek ko.este ze su take finty osetrene.


Čítaj pozorne a s porozumením.
Pre zadávatelku - ak nemáš na fico daň , je to rovnaké ako by si nemala ani na auto. Treba sa obliekať taký kabát na aký si narástla. lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hrascho »

Staci si precitat Zakon o cestnej premavke, tam je to jasne napisane:

§ 127
(1) Motorové vozidlo alebo jeho prípojné vozidlo, ktorého vlastník požiadal o schválenie jednotlivého vozidla,69)ktoré podlieha evidencii a nemá pridelené evidenčné číslo podľa § 114 ods. 6, ktoré bolo odhlásené do cudziny podľa § 119 alebo ktoré nepodlieha evidencii a je historickým alebo športovým vozidlom, sa môže použiť v cestnej premávke, len ak má pridelené zvláštne evidenčné číslo, pripevnenú tabuľku so zvláštnym evidenčným číslom a jeho vodič má pri sebe ustanovené doklady.

(11) Zvláštne evidenčné číslo obsahujúce v prvom riadku písmeno C a v druhom riadku päť číslic sa môže prideliť a tabuľky so zvláštnym evidenčným číslom obsahujúcim písmeno C sa môžu vydať jednotlivému vozidlu podľa odseku 1 a vozidlu podľa odseku 12; za písmenom C sa môže uviesť aj ďalšie písmeno.
(12) Zvláštne evidenčné číslo obsahujúce písmeno C sa môže prideliť motorovému vozidlu a prípojnému vozidlu, ktoré nie sú schválené na prevádzku v premávke na pozemných komunikáciách podľa osobitného predpisu,69) ak sú používané na poľnohospodárske práce alebo lesné práce na základe žiadosti jeho vlastníka.


Takze Cka mozes pouzit na auta z dovozu neregistrovane v SR aj na tie doma vyrobene traktory.
melisandre
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.07.2015 23:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa melisandre »

Ďakujem tým, ktorí mi do tejto tematiky vniesli trošku svetla. Dobrou správou je, že podľa zákona je možné použiť C-čkové značky aj na historické vozidlo. Otázkou ale zostáva, či v takomto prípade je potrebné zaplatiť registračnú daň.

oco13:
Nie, nerobí mi finančne problém zaplatiť 2000€ registračnú daň. Koniec koncov, pri svojom "normálnom" (rozumej na denné jazdenie, kupované ako nové) aute som platila ešte vyššiu. O čo teda ide? Zaplatiť polovicu kúpnej ceny vozidla ako registračnú daň mi robí morálny problém. Nepovažujem to za správne a nepovažujem to za férové, aby som bola nútená platiť takúto sumu za auto, ktorého cena rozhodne nezodpovedá žiadnemu luxusu. Ak má registračná daň fungovať ako daň z luxusu, mala by sa odvíjať od kúpnej ceny auta a nie od výkonu. Pri kúpe nového, či relatívne mladého auta nepovažujem túto daň za problém. Koniec koncov pri luxusnom aute je tých 2000€ úplne bežná cena nejednej položky v príplatkovej výbave. Avšak kategoricky odmietam dať štátu len tak dve tisícky za 30 ročné auto, s ktorým ročne neplánujem najazdiť viac, než pár sto rekreačných kilometrov.

Keď spoločnosť toleruje, že sa firmy snažia nájsť všemožné legálne cesty a diery v zákonoch, ako ušetriť na daniach a samotný štát im na to dáva mnoho možností, nechápem, čo je také pohoršujúce na tom, že sa v tomto prípade aj ja, ako obyčajný občan SR snažím legálne ušetriť. Nakoniec v porovnaní s tým, čo na daniach šetria firmy je tých mojich 2000€ pre štát úplne zanedbateľných.
milo639
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.05.2009 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milo639 »

Zdravim.Ako bolo uz povedane ja natom vozim auta z rakuska mam zelenu kartu k tomu a knihu jazd a dalsiu knihu na zapisanie konkretneho auta.Zatiam ma nezastavili na nich v rakusku :D
rastik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.12.2008 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik »

a to ste z ktoreho zakona vycitali?

/Dobrou správou je, že podľa zákona je možné použiť C-čkové značky aj na historické vozidlo./?

na historicke su H, na sportove S, na pracovne stroje Z, docasne dovozne + domace traktory su C atd...


a este tu niekto pise ze su rozne druhy C znaciek (rozne farby cisel a podkladu) - to ich niekto doma farbi?

lebo na SK je veru len jeden druh C znacky - len ma 2 pouzitia - prevozky/domace traktory. prevozky na firmu, domace traktory sukromne.

http://www.mavexjunior.sk/legislativa/009009Pr17.pdf
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rastík a čo táto?? takú v tom pdfku nemáš
[img][img]http://s26.postimg.org/50ive93th/P270115_08_38.jpg[/img][/img]
Tá má písmo čierne ,a viem že vydávajú ešte aj zelené a červené.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
admin1111
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.04.2013 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa admin1111 »

Moze sa jazdit po vsetkych cestach ale nesmie sa jazdit cez vikendy a vecer. Lebo c tabulky maju vozidla ktore cakaju na klasicke tabulky alebo su na predaj alebo idu na stk a pod.. a pise sa v papieroch kam smerujes a kam ides ako na kamione cesták.. ;)

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných