Kupa novsieho ojazdeného auta VW Golf V

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

aldo30
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.06.2011 13:57
Zdieľať na Facebook

Kupa novsieho ojazdeného auta VW Golf V

Príspevok od používateľa aldo30 »

Čaute,potreboval by som rady ako riešiť kúpu novšieho ojazdeného auta keď sa nechcem stať obeťou podvodníkov.Rozhodol som sa kúpiť ojazdené auto v cenovej hladine max do 5,5tis eur s ročníkom okolo 2009.Moja úvaha je benzín lebo nechcem mat problémy zo vstrekovacimi čerpadlami,dvojhmotou,DPF a pod hovadinami naftovými ale keby mi niekto odporučil nejaký dobrý motor tak sa nebránim ani nafte...potrebujem aby ste mi poradili aké auto by bolo vhodnejšie na bežne jazdenie mesto trochu-medzimesto ročne cca 15tis km.Ja uvažujem nad Renault megane III 1.6 benzín od 2009r alebo VW golf 1.6FSI od 2005r pripadne niečo podobné napr ford focus. Ďalej ma hlavne zaujíma ako riešiť právnu stránku kúpy nerád som dal pri podpise zmluvy peniaze a čakal ci na seba sa mi podarí prihlásiť auto-nerád by som išiel do nejakého rizika.napr keď vidím inzerát dovoz,prvý majiteľ,úplná servisná história-ako si to mám overiť?počet km? či nebolo stočené hlavne lebo to robí cenu auta,dá sa to vôbec na 100%?,ako overiť ci bol naozaj jeden majiteľ a servisnú históriu a technický stav vozidla?
jarokukla
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 13.11.2008 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarokukla »

Mal som vwgolf 5 1.4 benzin 59kw a najazdil som na nom za 2roky 100 000km. Uplne v pohode predal som ho ked malo okolo 200 000km najazdene minuly rok. Rocnik 2007.

Teraz jazdim golf 6 combi s rovnakym motorom a upplne ok. Nepoznam zaidne poruchy ziadne turbo, vstreky, svietiace kontrolky a v zime nemrznem. Som spokojny. Cize odporucam aj ked cena jazdeniek je trochu vyssia ako u konkurencii zasa pokles ceny je nizssi.
aldo30
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.06.2011 13:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aldo30 »

Viem že golgik urcite by bola dobrá volba,mna skor zaujíma právna stránka kúpy,ked auto este nie je prihlássene na SK nechce sa mi dobredu niekomu dávať peniaze-nechcem kupovať mačku vo vreci-a ako overiť či bol jeden majiteľ,ci neboli km stočené a pod. overiť servisnú historiu alebo aspon jej pravdepodosť.Ked ale sme pri tých golfoch,ktoru motorizáciu 1.4 sa mi zdaju nevýhodné a dokonca aj papierova spotreba je uvádzaná vyššia ako u 1.6ky FSI
jarokukla
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 13.11.2008 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarokukla »

Pravnu stranku veci ti neviem poradit. Kazdopadne v takomto pripadr kupuj auto tu rovno na slovensku kvoli pripadnym neskorsim pravnym napravam.

Fsi neber mali a maju problemi s karbonovanim su to priamovstreky a nejde o nic vyrazne lepsie ako 1.4 a tie niesu priamovsterky. Teda konkretne 59kw motor.
Spotreba no neviem papier znesie vela, ale riesit asi 0.3536l /100 km rozdiel to sa mi zda zbytocne. Ale odporucam ti previest sa na oboch typoch motoroch a sam uvidis. Kazdopadne pre mna je 1.4 dobra volba.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných