Audi A4 vs Suzuki Swift

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robo2727
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.09.2017 01:21
Zdieľať na Facebook

Audi A4 vs Suzuki Swift

Príspevok od používateľa robo2727 »

Ahojte. Potreboval by som poradiť pri kúpe ojazdeného auta. Doteraz som ešte nemal vlastné auto, teda malo by to byť moje prvé. Momentálne mám na výber z dvoch áut:
Audi A4 2.0 TDI(105kW), 2007, najazdené 125 000 km - za 6000 EUR
Suzuki Swift 1.2 (69kW), 2016, najazdené 6 700 km - za 7000 EUR

Audi je mamine, ide si kupovať nove tak ho predáva a Suzuki je známeho, ktorý ho ma ako služobné auto vo firme. Moja otázka teda je, ktoré z nich sa mi viac oplatí kúpiť. Od Audi ma odrádza hlavne vek. Bojím sa, že sa niečo vážne/kriticky pokazí a za opravu miniem spústu peňazí. Nie som nejaký bohatý podnikateľ(som len programátor :) ), preto by som nechcel investovať do zlého auta, ktoré ma aj po kúpe bude oberať o veľa peňazí.

Ďakujem za názor akéhokoľvek druhu.
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Ide o to kde to auto budeš využívať.
Ten swift je super cena, však je úplne nové. Ja som ho kupoval nový minulý rok v marci za 9500+1000 doplnky. Záruku máš naň ešte 1,5 roka.
No daňou za tú cenu je velmi velmi slabý lak na karosérii, momentálne mám na ňom 50t a ďobance dosť viditeľné a korodujú. A interiérové plasty sú velmi náchylné na škrabance. Toto je môj druhý swift, predtým som mal '08 a s obomi som max spokojný a to som si presiel viacerymi autami. Ale je to mestské auto, tak nečakaj od toho extra dynamiku, hlavne na zrychlovania na dialnici. Pri 130km/hod toči myslim cca 3700, čo je dosť. Teraz jazdim čisto hlavne mesto do real 6l.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To sú dve galaxie.Úplne vo všetkom.Dávam len na zamyslenie či je v poriadku aby sa auta niekto po roku zbavil za minimálnu cenu.Je jedno či fi alebo súkr.osoba.
V roku 2007 neexistoval 2,0 Tdi z výkonom 105 kW ak sa nemýlim,tie dvojlitre ktoré boli sú všetky typu PD tie nabehajú pri dobrom gazdovi milion km
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných