Octavia I - klepot

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dibo777
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 22.03.2008 19:59
Zdieľať na Facebook

Octavia I - klepot

Príspevok od používateľa dibo777 »

Zdravím páni, potrebujem poradiť ohľadom mojej Octavie I, 1999, 1,9tdi, 81kW. Najazdené 250tis stočené asi tiež toľko :). Na voľnobehu počuť v nepravidelných intervaloch cca od 2-10sek. klepotavý zvuk pravdepodobne z dola agregátu (olejovej vane). Všimol som si, že v zime tie zvuky pri studenom motore boli zriedkavé až pri zohriatom motore. Teraz v lete sú o dosť intenzivnejšie. Keď na voľnobehu jemne pridám plyn cca na 1000otáčok zvuk prestane. Stlačením spojky zvuk neprestáva. Pri rozbiehaní počuť akokeby niečo o seba trelo. Na jame som skúšal hýbať autom pri zaradenej rychlosti a z vane sa taktiež ozýval jemný klepot. Je možné, že sa jedná o reťaz na olejovom čerpadle?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pravdepodobnosť reťaze je,ale pomerne velké vyťahanie vie kompenzovať šponovák.Ale vzhladom na km je najvyžší čas tak či tak dať vaňu dole a meniť aj šálky na kľuke.To že ešte nebliká mazanie neznamená že im neodchádza kompozícia.kluka je tam na 1 mil.km ale šálky hlavné aj ojničné meniť treba pri cca 500 tis km najneskôr a s tými to už dotiahne aj do melóna.Neurobíš teraz keď sa bude otvárať spodok budeš si raz veľmi vyčítať,stejnak ťa to čaká ale potom už aj z kľukou.
dibo777
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 22.03.2008 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dibo777 »

Ďakujem za informáciu. Čo asi zhruba trvá takáto oprava aby som sa vedel pripraviť. Jedná sa už predsa o staršie vozidlo a nerád by som na oprave nechal polovicu ceny auta :). Čo je potrebné vymeniť pri takejto oprave? (rozvody príp. nejaké ložiska...) Nepoznáte niekoho v blízkosti BA, kto by sa vedel do toho pustiť?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak sa dielňa na opravu pripraví tak opravu stíha jeden človek za dva dni
Rozvody ak sú staré tak sa urobia hneď pri tejto príležitosti alebo sa vrátia ak majú málo km.Vymenia sa samozrejme predný semering aj zadný pod zotrvačníkom.Treba využiť že ide dole prevodovka a tak je rozumné pozrieť stav spojky.Ak ešte kluka nie pošriabaná od ložísk,tak sa vymenia hlavné a ojničné šálky a ide sa ďalej.Cenove to kríza nie,posledné sa robilo aj z novým olejom tuším za 360 e.-
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných