Lexus rx450h - prerobenie na lpg

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michh69@gmail.com
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.08.2017 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michh69@gmail.com »

markoimportauto napísal:Nad takouto kombinaciou som sa u starsieho modelu 400h zamyslal nedavno aj ja....Technicky by sa to iste dalo zvladnut (hybrid ma aj konvencny benzinovy motor s RJ), problem vsak je v systeme ako hybrid funguje. To jest sustavne spustanie a vypinanie tohto konvencneho agregatu. Kedze pri plynnej faze LPG je urcite oneskorenie nabehu vstrekovania tohto media (najma z dovodu teploty chladiacej zmesi), tak celkova efektivita predovsetkym v meste je prakticky bezvyznamna. Jedina ako-tak rozumna alternativa by bolo zabudovanie vstrekovanie tzv. kvapalnej fazy LPG (Vialle), ale efektivita (resp. rozumna navratnost) by bola pravdepodobne taktiez nic extra, nakolko aj toto zariadenie vyzaduje u nepriamovstrekovych benzinov pociatocny start na benzin. Okrem toho tato technologia naraza na fyzikalne limity pri vykonnejsich agregatoch....

Preto ak LPG do Lexusu RX pri mestskom jazdeni, tak jedine benzinaku 300-350. Priestoru na zastavbu je tam dost a LPG nadrz sa da krasne supnut pod podlahu namiesto rezervy (objem kufra ostane nedotknuty).

Ina situacia vsak je, ak by bolo vozidlo vyuzivane mimo mesto (dialnica). Tam si 3-palivovy system vzhladom na prudko klesajucu efektivitu hybridu v tomto rezime viem realne predstavit.
Vase príspevky vyzeraju fundovane. Napriek tomu si myslim , ze vas nazor na efektivitu hybridu v mestkej prevadzke ste vyargumentovali velmi nedostatocne. RX400H ma v meste spotrebu cez 9 litrov. A to isto nebude len neustalym startovanim benzinoveho motoru. To co vy opisujete je mozno platne pre jazdu v zapce. Ale mestska prevadzka nie len o jazdach v zacpach aj ked v BA by sme o tom mohli polemizovat. Cize skuste mi objasnit efektivitu jazdy hybridu RX400H + LPG v plynulej jazde obcou 50 km/h. Nie som celkom presvedsený ze LPG v RX40H sa v obci neoplati.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných