Dacia Sandero Stepway 2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Lubko, hjundaj. Ja nemám nič proti novemu, ani proti sanderu, božechráň, mne sa páči. Iba som sa vyjadril k teme, ktora je v hajlajtoch. Teda som sa opytal, ci to bude posun. A odpovedal si mi razantne, ze hej. Takze vies do.coho ides a to je dobre.


Lubos, pochybujem, ze na slovensku sa tym pravidlom riadi aspon 10% ludi. To je asi nemozne.

A ten vypocet vobec nesedi. Mozno fajn pre niekoho, kto ma volnych desiatky, stovky tisic. Pre človeka, čo ma voľných 11, je blbosť si kúpiť prehrdzavený vergel pred dožitím za 1000€. V takej situácií si radšej kúpiš niečo za 3-4 tisíc ešte v zachrániteľnom stave a pomaly dáváš do poriadku, ale máš aj odložené.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

hjundai napísal:To su typicke slovenske dristy. Ludia nevedia ani precitat a pochopit otazku. Zadanie je jasne. Namiesto odpovedi k teme je tu plno prazdnych dristov. Keby nebolo tych co kupuju nove nemali by auta ani ti ostatni. Slovak slovakovi nedopraje namiesto toho bude posudzovat komentovat hodnotit. A naco? A precvo? A treba ti? Daj peniaze tam a tam.... Starajte sa o svoju kapustu....
hjundai, laco.... Aj keď to nie je v prvom komente/otázke nevidím dôvod neodpovedať na otázku po svojom, každý si môže reagovať ako uzná za vhodné. Priamo k samotnej otázke sa už toho moc povedať nedá, všetko podstatné bolo povedané. Tie rady sú myslené v dobrom, určite nie v tej rovine, že niekto mu chce odoprieť kúpiť si nové auto. Inak už len toto, ja neviem ako by som sa musel nudiť, aby som uvažoval nad takými formami uspokojenia, ako je pocit, že mám nové auto, podľa mňa je táto potreba skôr niečo smutné.

Chyba je ako som spomínal vo finančnej (ne)gramotnosti ľudí na Slovensku, je choré zadlžovať sa či míňať väčšinu úspor a makať potom zase (resp. stále) ako fretka kvôli pocitu, že mám nové auto. V podstate súhlasím s uvažovaním aké načrtol lubos zimovcak, t.j. iba hlupák ak má povedzme 15 tisíc si ide za 11 tisíc kúpiť auto. Hlavne ak tých 15 tisíc musel šetriť dlh dobu. Určite by to malo byť výrazne menšie percento z celkových dostupných zdrojov, či už to bude 10% , 20%, 30% je na debatu a v zásade jedno, závisí to veľmi od toho ako človek veľmi jazdí a teda aj následný výber auta. Iné auto predsa potrebuje človek čo jazdí denne a často medzimesto (tam treba hľadieť aj na komfort, chrbticu, nastupovanie, vystupovanie a bezpečnosť) ako človek čo najazdí na aute ročne menej ako na bicykli. Tie rady s vyhadzovaním peňazí mu tu ľudia píšu hlavne preto, že v prípade zadávateľa otázky ide o tú druhú variantu a tá suma do toho vrazená je zbytočnosť.
Že nebude mať žiadne starosti s autom a náklady je volovina, jednak kvôli záruke musí za draho chodiť do autorizáku a jednak okrem "spotrebáku" sa môže pokaziť aj niečo iné. Ak sa človek dobre stará o staršie auto, tak vonkoncom netrčí stále v servise, ako si niektorí ľudia myslia.
Ale súhlasím, že niekto tie nové autá kupovať musí a keď chce nech kupuje, aj môj koment bol iba ako príspevok na prípadné zamyslenie sa, keď chce nech ho kúpi, ale určite nie z dôvodu, že niekto tie autá kupovať musí :) Ono ich vždy niekto kupovať bude, závisí predovšetkým od miery opantania konzumom a reklamou, aby ľudia spotrebovávali, dvíhali hdp a udržiavali tento systém na pokraji kolapsu.
Lubko33
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.06.2009 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubko33 »

Ľudia neblaznite, Ja len hľadám majiteľov nového Sandera Stepway, aby som počul ich názor, to ale neznamená, že som 100%-tne presvedčený, že to auto idem kúpiť. Sám ešte neviem ako sa rozhodnem, viem, že mojej rodine úplne stačí nejaký šikovný benzinovy hatchback s normálnou spotrebou. Okrem spomínaného Sandera a Balena rozmýšľam samozrejme aj nad týmito jazdenkami: Kia ceed, Hyundai i30, Rapid spacebak, Opel Astra, Seat Leon. Golfy nie! lebo sa kradnú. Moje kritériá jazdenky sú nasledovné: max.5 ročné auto, benzín, do 100000 km, top stav, cena do cca 9000€, takže dajte ešte dáke typy, rád si ich prečítam. Vopred ďakujem za vaše príspevky či už pozitívne, alebo negatívne.
Lubko33
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.06.2009 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubko33 »

Ešte som zabudol napísať /aby som niektorých ľudí dal do obrazu/, samozrejme mám tých spomínaných 11000 v hotovosti, to ale neznamená, že ich všetky použijem, a moju Fabču viem predať za 2700€ /mám kupca/ kedykoľvek, v konečnom dôsledku ma to auto bude stáť menej, ako spomínaných 11000€.
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

laco1871 napísal:

...ale vedia,že kupuju auto bezchybne fungujuce,ktoré počas nasledujucich najmenej 5 rokov sa nepokazí a bude spoľahlivo fungovať.
To si fakt myslel vážne???
Možno u pár výnimiek to ešte platí ale skôr u väčšiny automobiliek to už dávno neplatí že by takú kvalitu predávali...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

lubos zimovcak napísal:za 11.000 už kúpiš auto strednej triedy so spotrebou do 6 l nafty v meste, mimo mesta pod 5.

ale : autá kupij vždy za max 10% voľných penazí.
čiže, ak máš volných 11, kúp max za 1.100-nech nežeriem 1.500.
a budeš roky vysmiaty.
To mas odkial taku blbost?? Keby si napisal,ze kupuj auto v max. hodnote svojho rocneho prijmu,to este znie logicky. Takze,deti su ciastocne zabezpecene vzhladom na svoj vek,peniaze na dokoncenie domu mam,zarobim tak ze manzelka moze byt 3 roky na materskej,na dovolenku chodime kazdy rok,pravidelny servis dvoch aut z vyplaty a mam este volnych 20tis. To si mam dalsie auto kupit za 2tis. podla tvojej skvelej rady?? To nemam ani na tu feldu co chce vymenit za nove Sandero ,alebo novsiu jazdenku.
To som dopadol :40bd:
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Lubko33 napísal:Chalani Ja chvalabohu bývam vo Zvolene a tam nepoznáme každodenné kolóny, takže jazdiť mesto za cca 6 l benzínu je tu reálne.
Pri tvojom najazde cca 600 km mesacne mi vychadza cca 50 eur mesacne na benzin t.j cca 600 eur rocne plus PZP,pneumatiky,olej,filtre,cosi do ostrekovacov. To iste potrebuje aj nove auto,ale plus garancne prehliadky a urcite havarijna poistka,takze dalsich cca 500 eur rocne naviac. Zvladas?
Ale potesim ta mojou spotrebou na Kii 1,6 CRDI. Dnes dvaja dospeli,tri deti,kociar trasa cca 15 km spotreba 4,1 Dlhodoba 5.9 samozrejme podla palubaku. Benzinova kolko berie viac? Liter? Ale radsej som mal staru Audinu 2,5tdi ,lebo paradny zvuk,zrychlenie a pozitok z jazdy. Kia nula bodov v tomto,skoda ze nerobia silnejsie motory. Ale ty musis vediet svoje naroky na auto.
Tak stastnu volbu.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

To bola otazka smerovana na teba a nie rada pre zadavatela temy. Rad si vypocujem odpoved.
Takze co si mam kupit za 2tis. pre pät clennu rodinu na dochadzanie 15km denne?? Pohodlne,bezpecne a aspon trochu moderne. Dakujem za odpoved.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nepočuvaj L.zimovčaka.. to su prekonané nazory,že treba šetriť atd. NAČO šetriť , V dnešnej dobe ???

Keď su trhové ceny nehnuteĺnosti /napr./ také vysoké,že
by si musel 10 rokov šetriť len na pozemok a potom by si 20 rokov šetril aby si mal nejaké bubáky aby si mohol začať niečo stavať ..A potom by si zistil,že maš 65 rokov,jednou nohou si už v hrobe... a že všetko,čo si našetril je Ti vlastne na kkt..
A to uvažujem o "normalnom" zárobku tak okolo 1500 v čistom..
Jednoducho väčšina ľudí,čo zarába okolo 600 v čistom
by urobila lepšie ak by si zobrali dosť hrubý povraz a išli si to "hodiť"...
Žiadne vyhliadky na nejaku buducnosť, nie že na lepšiu.. na nijakú...
Preto ľudia uvažuju ako si ten zahovnený život aspoň trocha spríjemniť ,hoci aj nakupom noveho auta, hoci aj na leasing...alebo isť na dovolenku a trocha zrelaxovať
A nie že ratať bubaky ako káčer Držgroš.. Kdeže...
A neviem,prečo niektorí odsudzujú rozhodnutie kupiť si nové auto, ako nezodpovedný krok, predražené apod.
Ked hovorím,že na novom aute je spoĺahlivá prevádzka,tak si za tým stojim ! :3c90:
Aspoň prvých 100 000 km, a ďalšia vec ZÁRUKA a podmienky záruky, to je tiež nafuknutý bubák a strašiak,z ktorého
väčšina ma neopodstatnené obavy.. NIČ sa Vám na aute nestane, nebojte sa . hlavne nie na takom jednoduchom akým je spomínana Dacia Sombrero... z toho dovodu chodiť do autorizaku a platiť si predražené servisne ukony je čistá s.o.marina, hlavne ked po niekolkych mesiacoch klesla realna trhová cena Vášho vyhikla o 1/3 :::

A propos ako NOVÉ sa kupuju auta v cenách 40 000 eur,
70 000 eur a vyššie a predaj ide. Pretože títo zákazníci nečítaju TOTO ani iné forum a názory ich premudrelých prispievateľov..
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laci ja ti odpoviem: ty si kúpiš nové auto a o mesiac nato zistia manželke rakovinu - necháš ju zomrieť preto že TY si chcel nové auto???
A to kupovať si auto v cene 4 hrubých mesačných príjmov radia poprední ekonomovia , pretože to je pre daného človeka primerané. Lenže toto slovíčko slováci neradi počúvajú, my sa potrebujeme ukazovať. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

oco13 napísal:Laci ja ti odpoviem: ty si kúpiš nové auto a o mesiac nato zistia manželke rakovinu - necháš ju zomrieť preto že TY si chcel nové auto???
A to kupovať si auto v cene 4 hrubých mesačných príjmov radia poprední ekonomovia , pretože to je pre daného človeka primerané. Lenže toto slovíčko slováci neradi počúvajú, my sa potrebujeme ukazovať. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Preco by mala zomriet koli novemu autu resp. koli kupe auta?? Predvidat rakovinu nemozes,pripadne buduce poruchy auta ako tak vies. Z rakoviny sa vie tiez vyliecit a nove auto moze zostat. Ak situacia prinuti,auto vzdy predas a snad ma aj nejaku ziv.poistku. Poznam dva pripady kde zistili zenam rakovinu a nikto nezomrel,nic nemusel predavat. Takze dost blbe prirovnanie alebo nepochopil som.
Popredni ekonomovia na Slovensku? :-)
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

lubos zimovcak napísal:laco1871: každý nech sa prikrýva perinou na akú má !:))
mám známeho, ktorý dostal zaplatené prvé faktúry a hned si kúpil "luxusne auto", aby urobil dojem na milenku a asi aj manželku...

po roku ho vyhodených 75.000 eur veľmi mrzelo, auto predal za 40.000, s cca 50.000 km na tach, podnikanie mu zakapalo/ chýbala hotovosť.
teraz sa vozí na Favorite, chodí do roboty , spláca dlhy a rozvádza sa.
býva u mamičky.

na začiatku bola kupa "NOVEHO" auta... ::: ::: :angr: :angr: :angr:
Na zacitku bol zly podnikatelsky plan a clovek ktory nemal nikdy podnikat. Ja mam znameho ktory by mohol mat auto za 75tis hoc aj kazdy mesiac,ale ma rozum a mysli aj na buducnost. Kupuje jazdenky a nepotrebuje sa ukazovat. Urcite aj zadavatel temy je taky a tych 11tis niesu jeho posledne prachy. Ale to vie iba on.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Lubko33 napísal:Ľudia neblaznite, Ja len hľadám majiteľov nového Sandera Stepway, aby som počul ich názor, to ale neznamená, že som 100%-tne presvedčený, že to auto idem kúpiť. Sám ešte neviem ako sa rozhodnem, viem, že mojej rodine úplne stačí nejaký šikovný benzinovy hatchback s normálnou spotrebou. Okrem spomínaného Sandera a Balena rozmýšľam samozrejme aj nad týmito jazdenkami: Kia ceed, Hyundai i30, Rapid spacebak, Opel Astra, Seat Leon. Golfy nie! lebo sa kradnú. Moje kritériá jazdenky sú nasledovné: max.5 ročné auto, benzín, do 100000 km, top stav, cena do cca 9000€, takže dajte ešte dáke typy, rád si ich prečítam. Vopred ďakujem za vaše príspevky či už pozitívne, alebo negatívne.
Daj si spomonane parametre tu do vyhladavaca a uvidis ake auta ti vyhodi.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To su všetko len také uvahy, ani nie uvahy ale blúznenie čo ma daleko od logiky a od faktov ...

L.Zimovčak ,chceš povedať ,že ten,čo si kupil auto za 70 000 eur, ma ešte na učte alebo niekde v punčoche ešte ďalších 700 000 eur ?

A oco13 , ked niekto ma prijem 1200 v hrubom tak si makupiť auto len za 4 800 eur ?
Kde také predavajú, myslím NOVÉ ???

Ani jeden priklad nie je realný !

Pri kupe nového auta , primeraná kupa je taká aby tu kupu vladal človek zatiahnuť a príliš sa nezadlžil.

Napr. priemerna cena noveho auta,čo bežne kupuju radoví Slovaci može byť okolo 15 000 eur +-
Znamená to,že ak niekto kto ma vyriešené byvanie, ma pravidelný príjem a sa rozhodol tieto prachy utopiť v novom aute , že automaticky urobil ZLE ?

Alebo ten čo zloži akontáciu 5 000 eur a zvyšnych 10 000 dosplaca za povedzme 5 rokov v splatkach,ktoré nenarušia jeho rozpočet, že urobil zle ?

Nepovedal by som.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Neurobil zle - urobil neprimerane :40bd: :40bd: A vyrátavali to ekonomovia z nejakého svetového finančného fora - ak je príjem takýto kolko na dom kolko na auto kolko na životný štýl aby to bolo adekvátne tomu zárobku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní