Jazda bez predného svetla

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

K.petrik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17.05.2016 17:06
Zdieľať na Facebook

Jazda bez predného svetla

Príspevok od používateľa K.petrik »

Ahojte....v piatok ráno potrebujem odniesť auto do servisu 20 km od NR....problém aj dôvod je ten, že práve predné svetlo je rozbité (nie je tam). Nové mám kúpené ale nemôžem ho namontovať, pretože aj kapota je mierne ohnuta a uchyty na svetlo a kable sú KO....inak je auto plne v poriadku len chýba to svetlo....môžem mať problém s policiou keď uvidia také auto? Hoci idem priamo do servisu? :)
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Obrázok
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

kolegovi ukradli na zanovnej scanii predne svetla v Taliansku a bez nich dosiel v pohode na firmu domov na SK . Siel cez Slovinsko a Madarsko a v pohode ziadna pokuta a to siel tak cca 1000 km a svietil hmlovkami :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
K.petrik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17.05.2016 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa K.petrik »

nahradnediely90 napísal:http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=59771
Prečítaj si bod "p"
bezprostredne nebezpecenstvo vsak nehrozi lebo pojdem rano za svetla :zg282:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vo vyhlaske sa pise ak ma auto nefunkcne tlmene svetla {napr odidu xenony alebo sa rozbije}moze ako alternativu na dojazd do servisu pouzit hmlovky alebo dialkove no nesmie nimi oslepovat.cize v noci s nimi nepojdem.ale musis niecim svietit.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Za svetlá ti pokutu nedajú, ale za ostré hrany ano. Ja som takto ťahal auto bez svetiel a so skrivenou kapotou a vo Vrábloch ma stopla hliadka. Našťastie boli normálni a vyšlo ma to na 20. Najhoršia varianta by bola vodičák a auto odstaviť a zakázať ďalšiu jazdu. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

auto moze mat ostre hrany ale nesmu vycnievat za obrysy auta.ja som takto jazdil pol roka.kapota blatnik pokruteny aj stk som presiel ziadna hliadka mi nedala pokutu aj do madarska tiez vsade som povedal tuto vetu.v rakusku co som strhol zadny naraznik na dialnici binder stahovacka a v pohode aj cez nemecko.su jasne definove pravidla ako maju diely na aute drzat.a na nudzovy dojazd domov staci aj lanom obviazat naraznik hlavne nech to drzi.u nas je povinnost svietit cize ak pojde bez svetiel moze dostat pokutu ak pojde hmlovkami obe strany svietia nic mu policajti nemozu.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

to velmi pochybujem, ze by ta riesili pocas dna...ze by si zrovna natrafil na takých angazovanych.....ved to sa stava, ze trafis napr.zviera a odide svetlo a ides do servisu....
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Svetlo do kufra a ideš a ak Ťa zastavia ukážeš a ak treba tak dajako obkecáš ...veď predsa nebudeš kvôli takej prkotine ťahať auto do servisu na odťahovke...
A toto z nás spravil tento debilný štát riadený ešte viac debilnejšími ľudmi...Aby sa normálny človek bál normálne životné situácie riešiť normálnym spôsobom.Lebo za všetko pokuta za všetko represia len vyvoleným sa nič nestane . Obyčajný človek aby sa pomali bál aj nos vystrčiť na ulicu ...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven - nič mi neprečnievalo len bola demontovaná maska a svetlá.Vzadu som normálne svietil a auto bolo ťahané. Hliadka na ceste tvrdila že demontážou akejkolvek súčiastky vytváram ostrú hranu ktorá môže privodiť zranenie. Ešte som si to potom overoval na DI a vraj mali pravdu.
Ak sa ti len vypáli žiarovka na šoferovej strane - NESMIEŠ pokračovať ani do servisu , lebo vytváraš nebezpečnú situáciu na ceste. Ak na spolujazcovej tak do servisu môžeš dôjsť po vlastnej osi.Na toto bolo viac krát upozorňované v televízii a aj v novinách.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Normalne chod. Neverim ze by boli az taky sprosti a za toto dalu pokutu...
Ked sa mi vypalia led diody co mam na sucasnom aute tak to si mam volat odtahovku? Pripadne auto kde sa zhadzuje naraznik aj pri normalnej H4ke? By som mu je##l srpbpvak do ruky a ze no pod moj, ukaz mi to. Este Vam dam aj 10e za vymenu aby ste si mohli kupit dettol a vlhcene obrusky.
Toto je fakt chore. Absolutne sa neboj a chod. Neverim, ze by si mal take stastie, ze by zrovna teba zastavili. Kazdy normálni to musi pochopit ze neiej normalne davat 300e za odtahovku ked tam dokazes prejst po vlastnych.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal:Seven - nič mi neprečnievalo len bola demontovaná maska a svetlá.Vzadu som normálne svietil a auto bolo ťahané. Hliadka na ceste tvrdila že demontážou akejkolvek súčiastky vytváram ostrú hranu ktorá môže privodiť zranenie. Ešte som si to potom overoval na DI a vraj mali pravdu.
to je iny pripad ty si tam tie diely nemal.zabudol som vcera dopisat ze treba tam nahodit stare svetlo nesmie tam byt diera.na aute z vonka nesmie chybat nic.a to ci mas cely bok domrveny od zvodidiel plechy ostre ze ta porezu a nepreciena to za obrysy auta neni na pokutu.ale ak nemas naraznik alebo kapotu s tym na cestu nemozes.a aj tahane auto musi byt z vonka komplet.
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

No to su mi ale problemy... ja som raz isiel bez kapoty, blatnikov a dveri 14km do lakovne a fizly ma chvalabohu nezastavili. :d :D Neviem co tu riesis nejake svetlo, kludne chod...
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

No to su mi ale problemy.....ja som raz išiel bez auta,a nič sa mi nestalo :d :D :d :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných