Akú čerpaciu stanicu uprednostnujete?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Diesel bol v Hainburgu vcera tusim za 1,27 EUR/l. Normalka bola zapcha na kruhovom objazde, pri benzinke, lebo bola plna aut zo Slovenska.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

ale treba chodit rano, o nejakej jedenastej - dvanastej zdrazeju o par centov, stale sa to oplati, ale uz nie az tak :-)
Creon
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 18.06.2007 16:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Creon »

Len pre informaciu a ujasnenie...

Shell
Slovnaft
OMW
AGIP

Vsetci papaju surovy benzin od slovnaftu, ale kazda spolocnost si pridava svoje aditiva do Benzinu ci nafty.

Takze si kludne nalej Madit do BMW ked tvrdis ze to je jedno aku znacku davas.

V-POWER ma vyznam a citit ho jedine ak mas karu 200kw a mas riadiacu jednotku predstavenu na 100oktan a cas spalenia paliva pri vybuchu.

Potom sa Pepo z Marikovej cuduje ze jeho felicia ma V-Pover a nejde to lepsie...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja lubim British Petroleum a Aral. Akurat nie su na Slovensku...
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

jergusko napísal: Všetky bežné palivá sa berú hlavne zo Slovnaftu. Prémiové si vozí každá čerpačka sama. S tou vodou pridávanou do nafty to si myslel vážne? Samozrejme, NIJAKÁ voda sa tam nepridáva.

Mládež, ešte raz a naposledy, už ma to tu nebaví papouškovať - jazdil som s palivárskou cisternou (na rozdiel od všetkých "odborníkov" tuto) a ja vám tu prehlasujem a slávnostne prisahám (ak chcete, tak aj na zdravie svojich detí :d :D ) že VŠETKY čerpačky okrem AGIP (ten berie v Zámkoch, v Komárne a v Kľačanoch, nemá zmluvu so Slovnaftom) berú v SLOVNAFTE!! Iba že by všetky tie mimoslovnaftové cisterny, ktoré som tam denne stretával, boli len mojou halucináciou.

Rovnako aj na plničke v Komárne, ktorá je hneď vedľa Dunaja a železnice. Cisterny tam tankujú asi 10 metrov od vagónov, ktoré tam tú naftu priviezli. Naozaj tam nikde nie je rozdeľovník, z ktorého ramena bude ktorá firma brať. Rovnako ako na všetkých plničkách na Slovensku, Čechách a Rakúsku, cisterna sa postaví ku tomu plniacemu ramenu, ktoré sa ako prvé pre ňu uvoľní. Toť vsjo. Nafta (obyčko, nie prémiové!) je proste rovnaká pre všetky pumpy!!!! Zmierte sa s tým, že tie zmeny čo pozorujete na svojich autách, nijako nesúvisia s tým, kde ste (obyčajnú) naftu natankovali, určite je rovnaká. A to bez ohľadu na to, čo hovoria reklamy. Tá nafta je proste všade tá istá.

Ak tomu niekto neverí, stačí keď si odparkuje na pol hodiny až hodinu auto pri Slovnafte a sleduje, akéže cisterny chodia dnu a von. Slovnaft (vozia Slovnaft :3035: ), Klacska (OMV), Bonifer (Shell) Transolut (Jet, Lukoil), Popilka (CZ pumpy a súkromníci), Centunio (už som zabudol čo tí vozili, myslím že Tescá, časť Slovnaftov, Lukoil a súkromníkov) a tak ďalej a tak ďalej...

Ak ale chcete veriť, že sa tá istá nafta na rôznych pumpách líši, lebo svieti kontrolka, môžte. Ak chcete veriť, že pumpár dolieva 10 litrov vody na 100 litrov nafty, tiež tomu môžte veriť. Mimochodom, to je asi najväčšia blbosť, akú som tu kedy čítal a to už je čo povedať... :40bd:
Pravda to ale nie je. Pumpári zarábajú, ale nie tak, že dolievajú vodu. Zarábajú tak, že výdajný stojan ukazuje vždy máááličko nepresne - ale vždy v prospech pumpy. To sú práve tie rozdiely, ktoré vznikajú keď porovnávate "skutočnú" spotrebu s tou podľa board compu. A dávate za vinu BC, že ukazuje zle :-) Nie, BC ukazuje dobre.

PS špeciálne pre 666bmw666: Ak by si chcel vedieť, aditíva sa pridávajú len do benzínov, každá firma svoje. Tie sa ale miešajú priamo v Slovnafte, nie na pumpe. Do nijakej nafty sa nijaké aditívum nepridáva (len tá idiotská biozložka), tým si môžeš byť istý na milión percent. A voda už vôbec nie, neviem, ako ťa to mohlo vôbec napadnúť. Dolial by si si do nádrže svojho auta vodu?? Aditívum je len do benzínov v množstve asi pol litra na 5000 litrov. Takže napríklad, Natural 98 sa od Naturalu 95 líši práve len tým pol litrom aditíva na 5000 litrov.
Viem to preto, lebo na archaickej plničke v NZ dávajú aditívum zvlášť, vo fľaške, preto viem, koľko aditíva na koľko litrov. To len tak na okraj.
Tú "vodu" si môžeš nakoniec overiť aj sám. Zájdi na ktorúkoľvek pumpu kde uvidíš stáčať cisternu. Keď skončí, cisternár bude na pumpe vypisovať papiere. Medzi nimi budú aj dva dlhé papiere vytlačené z čerpačky, asi 7 cm široké a 30 cm dlhé. Jedno sú stavy nádrží pred stáčaním, druhé sú stavy nádrží po stáčaní. Úplne na spodku obidvoch je množstvo vody v milimetroch. Na obidvoch papieroch budú pri vode nulové hodnoty. Kľudne ti to ukážu, nie je to nič tajné.
http://play.iprima.cz/autosalon/autosalon-2014-12 pozrite si toto video cca od 1:30 je to síce z čiech ale budete trošku v obraze ako to tu píše jergusko :3035:
PS: táto téma by mohla byť tu... http://forum.autobazar.eu/oleje-maziva- ... a-f55.html

EDIT: Stalo sa ;)
ďakujem "f"
automotiv3
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 07.12.2009 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa automotiv3 »

Ja do mojich aut tankujem skoro vždy už dlhe roky u nás na Jurki a nikdy som nemal žiadny problem . Na dodávke sme najazdili cez 200000km a celkovo má cez 600000km..Nakolko sa zaoberáme aj aditívami , tak musím priznat ich pridávanie. AKEKOLVEK aditívum pridané do paliva určite neuškodí, skor sčasti napraví nedostatky pri distribucíí palív . Samozrejme pomiešany benzín s naftou je pohroma.
mortir
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.10.2014 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mortir »

Ešte som nemal problém z nijakým benzínom okrem čerpacej stanice TaM Autohof v Malackých. Tam ked som natankoval tak auto troška trhalo. Potom som natankoval inde a už to nerobilo. Ale počul som pár prípadov po tomto mojom probléme, že viacerí mali aj vačšie problémy s benzínom z TaM Autohofu. Ale inak tankujem kade tade Slovnaft, OMV, Jurki, Lukoil Tank@GO atd... nemal som nikdy problém. Na TESCO a HYPERNOVA som ešte netankoval.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Tankujem už len Shell, v minulosti kvôli zbieraniu bodov, teraz za každým z ceny -0.04€ za liter paliva. Je to asi pre každého všeobecne známa zľava od jedného mobilného operátora.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
pavukos
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25.07.2009 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavukos »

zasadne ak mam moznost tankujem v rakusku.po skusenostiach so slovenskou naftou tankujem len tam.U nas natankujes zumpu.este aj v afrike maju lepsiu naftu ako tu.
71jany71
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 31.01.2016 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 71jany71 »

V lete je mi to jedno:
Slovnaft
OMV
Oliva
TaM
Orlen
a vždy pridávam VIF, nakoľko ho mám za super cenu (5L za 31E).

A v zime jedine premiovky:
Slovnaft EVO Diesel
Orlen Verva
OMV Maxx Motion

nakoľko sú u nás kruté mrazy a testovaním nafty som dospel k záveru, že lacné v žiadnom prípade.
tancich
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.06.2017 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tancich »

V podstate nie, ze by mi to bolo jedno, no u nas chodim len na OMV a Slovnaftku a ked som niekde mimo tak si moc nevyberam. Proste natankujem. No aditivum davam ci v lete alebo v zime. Radsej ho dat, ako sa spoliehat na kvalitu nasich pump.
martin1733
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 05.03.2011 12:05
Zdieľať na Facebook

Re: dobre

Príspevok od používateľa martin1733 »

hpplast napísal:
kostlivec napísal:Ahoj, ja som tiez nazoru ze racej priplatim za nieco kvalitnejsie, vsak je aj porekadlo , CO JE LACNE NENI VZACNE, racej dam do nafty ako do dielov ktore su original drahe,ja mam naj.skusenost s OMV PREMIUM DIESEL,robil som aj minulu zimu testy na balkone, bolo -22st. a mal som 3 vzorky po deci v poharoch odporucam to skusit ak neveris! boli to konkretne METRO,SHELL V-POWER a OMV PREMIUM. Test trval do rana pri jasnej oblohe abi sa zamedzilo zraskam, METRO bolo nepriehladne mlieko, SHELL V-POWER tam bol len taky biely pasik od vrchu po dno a OMV PREMIUM bola krasne priezracna tak si otom urob obraz a ta sellka co pisem bola dakedy priezracna nie v zime ale v lete a teraz ju robia daku zvlasne zltu ci to ozaj neni miesung z repky. Este na zaver, dakedy som kupoval olej pre 2TAKT CASTROL TT a bol cerveny a o neaky cas bol zase zlty tak neviem ako to tiz plnia asi nas maju za blbcov cau...
prosim ta,kde ten test bol?bolo dost minus?mozes mat aj naftu neviem odkial.ked je pumpar darebak a necisti nadrže,tak to dopadna tak ako sa k tomu sprava on sam.kontrolny organ je o tom aby to dopadlo dobre pre pumpara.love robie zazrak :3906: :40bd:
. Dobre rano tie nadrže sa nikdy nečistia

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných