Aky benzinovy motor pre rodinu

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

asi by som na tvojom mieste skusil tu mazdu, inak kde chodíte stale na tie mizke spotreby, to by musel byt strasna brzda premávky... na mondeu dizel v meste bezne 7,5 lit. nafty, na 2,0 benzin aj okolo 9 litrov...avensis 1,8 aj 2,0 som jazdil dialnicu okolo 8 litrov benzinu, v meste bezne o liter viac a citroen c5 a P407 2, to iste a o 3,0 ani nehovorim, tam by sa ako chcete dostat v meste pod 10 litrov benzinu?....a dynamika v benzine - tam treba slapat na plyn, nie ako kachle s vysokym krutakom uz do 2 tis.otacok.... a je velky rozdiel mesto a mesto na spotrebu - napr.kosice a blava a naproti tomu poprad, lucenec a n.zamky napríklad.....ak su deti este male, tak aj auris hybrid do mesta fajn...a za mna grand picasso pre rodinu jeden z topov aj v nafte a aj s tou blbou olejovou vanou, len ja len vo verzii 2,0hdi /neznasam tu 1,6 s tym vysavacovym turbom/....
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

dieselgate a vyberaci dpf a upchavaci egr/tieto neduhy su ovela viac rozbehnute v cechach ,ako u nas/ su len spic ladovca... zvysnych devat desatin výmyslov, klamstva a zakernosti ani netusime, nakolko vsetky automobilky z jednotlivých regiónov idu v karteloch - su to skupiny napr. nemci, francuzi, japonci, korejci a pod......
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Ale tusime :-\ Aby automobilky zakryli to, ze uz nedavaju do au to, co tam ma byt, davaju tam taketo chujoviny http://autogrip.sk/test-renault-scenic- ... -podstaty/

Neviem ako ine auta, ale Renault Scenik ma teraz v zakladnej vybave na displaji imitaciu akvaria a - SUDOKU !!!

Vidim, ze budem musit svoje auto zacat viac setrit, lebo z tychto novych by som mal isto problem si vybrat...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lorak777 napísal:dieselgate a vyberaci dpf a upchavaci egr/tieto neduhy su ovela viac rozbehnute v cechach ,ako u nas/ su len spic ladovca... zvysnych devat desatin výmyslov, klamstva a zakernosti ani netusime, nakolko vsetky automobilky z jednotlivých regiónov idu v karteloch - su to skupiny napr. nemci, francuzi, japonci, korejci a pod......

Ale rozum ostáva stáť nakoľko sa tomu nevenuje zákon,pretože pokojne nechajú bez povšimnutia inzerciu na likvidovanie DPF a čohokoľvek off. chorá je v podstate celá spoločnosť cakomprask,slová a činy sú kolosálnom rozpore,všetko to ľudia už ani nevnímajú.A za všetkým či už rovno zlým alebo zdanlivo dobrým je nejaká snaha niečo šklbnúť.Len nie vždy človek chápe mechanizmus akým sa z danej veci dolujú peniaze,ale čisté veci snáď už ani neexistujú,a ľudom pramálo vadia.Kecať sa síce kecá,ale to je asi všetko...dialnica KE v 2010 no čo si budeme nahovárať ako fungujeme v jednom chlieve,kto priamo nie je svińa,aspoň od svíň smrdí
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

braga napísal: ono neporovnavaj dodavky s osobakmi a neporovnavaj auta z rokom vyroby okolo 2000 a podobne dotycny chce nove auto takze aj na spominanu koroziu je najaka zaruka , s koroziou mali problemy mazdy aj mercedesy mas pravdu ale to uz su 13-14 rocne auta , a co sa tyka Vita alebo Sprintera to je uplna ina kategoria aut na ktore sa tu nikto nepytal , ale ked kupit nove jednoznacne odporucam mazdu 6 v benzinovej verzii
...tak neviem.

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/au ... -internetu

Tu som sa docital, ze Mazda nevyriesila probemy s korziou ani na modeloch 2015 a 2015...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mozte sekat krabicky plechove jake chcete, ale prekopat technologiu - postavit zinkovnu neni zdaleka za 5 korun, najma ked mate 12 patentovanych vrstiev ala ford lol, a hlavne vasich zakaznikov, co kupuju v autosalone nejaka korozia nezaujima...lebo v case ich vlastnictva to neni este tema :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pat03596 a 14 neregistrovaných