Audi A4 B8 - Nefunčné MMI 3G

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Audi A4 B8 - Nefunčné MMI 3G

Príspevok od používateľa pavilion »

Dobrý večer.

Kámoš má audi A4 B8 rok 2011 a zničoho nič prestalo fungovať MMI 3G.Závada sa prejavuje nasledovne zapne sa a po cca 5sek. sa vypne,po napichnutí na diagnostiku vypísalo chyba optického káblu.
Chcem sa opítať vie mi niekto pomôcť poprípade má kontakt na niekoho kto to vie opraviť ?

Vopred Vám dakujem za odpovede.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

asi autorizak, aj ked opticke vlakno nemusi byt prerusene, ma aj koncovky, kde byva castejsie problem konektivity...
sebo71
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 02.09.2016 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sebo71 »

Všetky moduly toho "audiosystému" (tuner, zosilňovač, navigácia, bluetooth...) sú prepojené optickým káblom a keď sa jeden z modulov pokazí, preruší sa obvod a tak sa MMI nezapne. Treba spraviť Optical Bus diagnostiku a vypíše ti presne ktorý modul je zlý (napr. modul zosilňovača, modul navigácie..).

Najprv si však skontroluj poistky, možno to bude len takáto banalita (vtedy sa to správa rovnako) aj keď si nemyslím, že bude problém tu.
badroberto
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.09.2008 00:27
Bydlisko: UK, SV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa badroberto »

Mal som podobny problem na A6 2010, najprv vypisovalo ze opricky kabel, potom spravili kontrolu vsetkych modulov ktore su v MMI a vyslo ze zosilovac je KO alebo opticke kable okolo........samozrejme ze kable boli OK.......vymena zosilovaca(novy) + praca v autorizaku (sparovanie so systemom) ....1200eur
pneuservisujessu
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.02.2014 12:29
Zdieľať na Facebook

MMI

Príspevok od používateľa pneuservisujessu »

Treba spraviť diagnostiku optického zlomu cez Koncernovu diagnostiku VW môže byt aj Čína.Je na to opticka slučka čo sa napája vždy keď po jednom odpojis príslušný komponent čo je na optickej zbernici.Odpojis napr.zosilnovac dáš na koncovkou slučku a postupne takto zistíš kde je chyba samozrejme musia byt opto káble OK.
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Dakujem všetkým ktorý sa podelili so svojími názormi skúsenosťami.
Problém s MMI 3G som vyriešil a všetko funguje tak ako má.
Ešte raz velmi pekne dakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac a 9 neregistrovaných