Volvo XC90 - chrapcanie pri zaradenom D

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Volvo XC90 - chrapcanie pri zaradenom D

Príspevok od používateľa ladodgers »

Dobry den,

mam otazku:
Co moze sposobovat, ze pri zaradenom D, pocujem taky zvuk, podobny tomu ako keby sa tocilo nejake pokazene gulockove lozisko?

Ak by to boli nejake kladky, robilo by to asi stale, nie pri zaradenom D, navyse su vsetky pomenene.
Ak by to robil alternator ci kompresor klimy, tiez by to nerobilo len pri D.
Robi to len ked stojim, ked sa rozbehnem tak to na 90% zmizne (10% davam tomu ze to nepocujem, lebo to prehlusia ostatne zvuky), takze diferencial to nebude.
Keby to bola prevodovka (hydromenic?), tak by to nerobilo asi len pri D-cku, ale aj ostatnych polohach prevodovky.

Je to pocut hlavne len ked je klud, sedim dnu, v garazi ci tichom parkovisku, nie je to nic za cim by sa ludia otacali.

Som z toho jelen co to moze byt, za specifik vyssie uvedenych :41c2:
LS600h
XC90
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

Neviem,ake kladky mas na mysli, ale hlavne daj skontrolovat hladinu oleja a treba posudit odbornikom, ci radi hladko a plynulo...
shark2
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa shark2 »

robi ti to aj na R?? mne taketo zvuky vydavalo na D to bolo viac pocut na R menej hlavne ked som stal zaradil a jemne sa pohol... Auto bolo Bmw 3er este vtedy v zaruke a bol to hydromenic. tak vela stastia s odstranenim
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Prevodovka bola chvilu dozadu o odbornika (ozajstneho), ktory sa vyjadril ze je vsetko v poriadku a neni co opravovat. Nepreklzuje atd...
Robi to len pri D.

Este ma napadaju nejake silenty motora alebo prevodovky.
Alebo pociatocne stadium odchodu hydromenica, mam netopierie usi mozno to bude casom horsie.
LS600h
XC90
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

Neobavaj sa dopredu...je to vyborna jednoducha AP a ta vydrzi..ak sa budes starat a mas na to aj majsterka,urcite vydrzi normalnu jazdu cez stotis.....takmer kazde auto ma svoje zvuky a nemusis brat vsetky tak vazne...celkovo su tieto auta dobre, bezpecne a spolahlive drziaky...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

ladodgers napísal:Prevodovka bola chvilu dozadu o odbornika (ozajstneho), ktory sa vyjadril ze je vsetko v poriadku a neni co opravovat.
Ešte je na mieste otázka, či si bol u toho odborníka v čase, keď sa tie zvuky z prevodovky ozývali.
Ak áno, tak je to asi pravda čo konštatoval, aj keď ja som presvedčený že žiadne chrapčanie ani iné mimoriadne zvuky by sa pri zaradenej prevodovke z nej nemali ozývať.
Prípadne by som zašiel ešte kvôli istote za iným odborníkom na prevodovky, nikto nie je neomylný.
Ale možno je to naozaj len prirodzený prejav zaradeného prevodu.
Ak by sa to však zhoršovalo, neváhal by som ani chvíľu, u AT sa môže zanedbaná závada dobre predražiť.
A myslím že také veci ako silentbloky do toho ťahať nie je treba.
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Ano bol som u chlapika ktory sa venuje v podstate len tmto Aisinom, takze tom verim.
Btw na druhu stranu, toto chrapcanie sa ozyva len ked je olej zohriaty.

To ze sa to prejavuje len v D rezime vylucuje asi kopec veci, ale stale neviem co by to mohlo byt.
Silentbloky ma napadli preto, lebo v D sa auto "zaprie" dopredu a to moze vadit nejakemu silentbloku, a v R mu to nevadi.

Na druhu stranu nie je to ziadny kraval, len ja mam dobre usi.
A dalsia vec, na 98% aut to nepocut - preroze 98% su diesle. Ja mam tichucky benzin, keby som mal diesel tak tie kachle to prehlucia.
LS600h
XC90
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Tam nema co vydavat ziadne zvuky pri ziadnom zaradeni an P,D,R. V najblizsej dobe sa priprav na repas automatu.
kwiko@mail.com
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.08.2015 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kwiko@mail.com »

skontrolovat uhlovu prevodovku a tisichran...
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

A co sa v uhlovke toci pri stati na mieste? Ked sa netoci diferak, uhlovka snad tiez nie
LS600h
XC90
dingo7
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 31.03.2011 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dingo7 »

skus si dat pozriet ci mas poloosi dobre.
A na druhej strane mne to tiez podobne robilo,a mesiac dozadu som vymenil 3 silembloky na motore a chyba sa odstranila.
Este mozu byt aj silembloky na prevodovke zle.
Apropo kolko mas km momentalne?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných