Audi A4 , 2010 , tdi - spotreba oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

audi-mato
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2017 10:09
Zdieľať na Facebook

Audi A4 , 2010 , tdi - spotreba oleja

Príspevok od používateľa audi-mato »

Ahojte, mám audi A4 2010 TDI a evidentne mi dosť stúpla spotreba oleja. Motor je stršne upatlaný od oleja takźe evidentne niekde uniká. Ako mám postupovať podľa vás ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pre zložitosť motora to sám neporiešiš,to nemáš jednoducho šancu.Ak je motor už upatlaný celkove,bude tomu predchádzať dokonalé umytie aby bolo možné objaviť prvú kvapku.Práve pre to neskutočné naloženie všakovakým príslušenstvom a potreba poznať spôsob demontáže to v domácich podmienkach hrozí poškodením niečoho práve pri demontážnych prácach.Mohlo by to dopadnúť dosť dramaticky,to nie je PD kde ho pretesníš cakomprask za chvilku a úplne úplne aj demontážou vaňe a zotrvačníka si večer hotový.Nakoniec veď uvidíš sám.Takže postup je hladať toho,čo je ochotný a je na tieto veci zariadený (umývanie motora,resp celého motorového priestoru) je to jedna z najblbších prác aké existujú
audi-mato
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2017 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi-mato »

Takže sa do toho radšej šprtať nejdem. Ďakujem, myslel som že to bude iba nejaké tesnenie čo sám v garáži spravím ale asi to radšej nechám na nejakého profesionála :3035:
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Konečne jedna rozumná odpoved :3dcline:
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

veeeeeelmi rozumne si to vyriesil, lebo ak si nic na tom motore nikdy nerobil, tak na milion percent tam ziadne tesnenie nevymenis, dokonca by som povedal, ze ani nemas sancu len tak v garazi zistit unik oleja....
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

co je na tom zlozite.motor ako kazdy iny.to neni mozne dolievat olej a sledovat ako motor tecie :40bd: noze pozrie to vicko kde sa dolieva olej ci tam je tesnenie.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

seven, myslíš že by sa ti mohlo podariť že by si sa nevyjadril sprostosťou skoro ku každej téme ?
audi-mato
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2017 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi-mato »

nerobil som práve žiadny zásah do toho motora nikdy, nebolo to potrebné našťastie :) už je v servise tak dúfam to nebude nič veľmi vážne, a dúfam že to veľmi nevyžmýka moju peňaženku :190:
audi-mato
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2017 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi-mato »

Tak auto je v servise a ževraj je problém v kľukovej skrini, viac neviem. Prosím viete mi niekto povedať akú cenu za opravu môžem asi očakávať ? Viac ako to že je to v kľukovej skrini mi zatiaľ nepovedali. :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To čo ti povedali je presne akoby sa údržbár vyjadril že problém je v dome.Rovno poviem že dobrý pocit to nevyvoláva,už viac dymu ani nemohli vypustiť.Dúfam že ste dohodnutý že prv než pristúpia k drahým veciam,je jedno či sa jedná práce alebo materiálu dajú na vedomie a na výber ako ďalej.Ak si to tak nedohodol resp sami to nenavrhli čo teda mali,naprav to kým sa dá.Aby ťa nečakal účet na infarkt len pre zlú komunikáciu.Kto vie čo robí tak nerobí tajnosti a hovorí z majiteľom otvorene,min ho upozorní že to môže byť aj väčší problém ak sa potvrdí,teda aj drahší.Ale to všetko musí byť z majiteľom prediskutované už aj preto,že riešenia bývajú viaceré a musí si jedno zvoliť.
audi-mato
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2017 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi-mato »

Takže definitívne stanovisko autoservisu, nutná výmena tesnenia hlavy valcov. Konečná cena 600 eur, je v tom zahrnuté všetko, náhradné diely aj práca (spolu s čistením motora). Neviem ale čo som si cez víkend na nete pozeral tak som mohol obstáť ešte o dosť horšie. Tak snaď to vyrieši problém.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

este aj listky do kina su v tom urcite :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No neviem či sa takto rieši problém z úvodnej témy a na základe čoho sa bude meniť tesnenie hlavy.Tam nejde o cenu toho špásu,ale o to,či to je potrebné alebo nie.Alebo sa tesnenie nevymení ale zaplatí sa nechutná práca,pretože to patrí k tým tzv hnusným robotám.Ale skúste za pretesnovanie a čistenia vypýtať slušné peniaze,budú vás mať za zbojníka.Korektnejšie rozhodne je povedať ako je,práca je to nechutná,preto bude stáť toľkoto...a ak nie,tak prosím o dom ďalej.
audi-mato
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2017 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi-mato »

Super takže nie len že je to predražené, ale ešte to nemusí ani vyriešiť môj problém. Uvidím no, kývol som na to už, takže už s tým nič nespravím .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To si nemyslím že sa problém nevyrieši,on sa zrejme vyrieši.Na únik oleja stačí banalita,roznesie sa po celom motore a už nik po čase nemá šancu objaviť príčinu.Ak ovšem nezačne tak ako je nutné začať,dokonalým umytím a čakaním na prvú kvapku oleja.
Ty si urobil chybu že si nekládol otázky,a teda otázky na ktoré treba odpovedať bez vytáčania a zahmlievania.Pretože ak už raz poviem že idem dávať dole hlavu,tak to musím úplne konkrétne vedieť zdôvodniť,bez hlúpostí typu myslím a asi.Toto si neodkomunikoval
Niečo ako z podobného motora dole hlava je vec ktorej sa treba vyhýbať,pretože tá práca si vyžaduje celý rad úkonov vykonať veľmi precízne,tj z vedomostami o tom motore aj z patričným vybavením.Odvážnych idiotov v monterkoch je nespočet,ale trampoty po mrcha práci ostanú na tvojej hlave.Požiadaj že chceš vidieť ten únik ktorý odhalili
Preto si myslím že sa vyrieši,lebo sa proste odstráni a zrejme už dobre vedia kde sa vada nachádza.hlava dole nepôjde,načo aj,iba sa započíta aby sa zaplatila protivná práca

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných