plyn

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jarokop
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.11.2009 18:12
Zdieľať na Facebook

plyn

Príspevok od používateľa jarokop »

pekný večer,chcem sa opýtať či niekto jazdi trasu Slovensko-Taliansko cez Rakusko,ak ano chcel by som vedieť či sa tam da tankovať plyn ,ak ano tak kde,dakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

servus, v Rakusku je LPG velky problem (a ked aj zozenies tak cenovka je strasna lebo vies, oni su taki ekologicky orientovani ze jazdia na diesel)...

ale akonahle dojdes do Talianska tak uz si zahojeny, minuly tyzden benzin 1.50 za liter, LPG za 0.53.

Takze musis preskripat zubami to nadherne ekologicke Rakusko. Neviem ake mas auto, spotrebu a trasu a ani kolko musis prejst cez Rakusko... v najhorsom pripade :

- usetrit LPG jazdenim nie 135km/h ale 105km/h
- spotrebovat 5-10 litrov benzinu (to mas okolo 80 az 150km, pisem ze neviem aku trasu musis prejst v Rakusku)

inak, benzinovy motor sa vobec nebude hnevat ked ho nechas chvilu aj benzin papat.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

LPG čerpačky

Príspevok od používateľa laco1871 »

Existuju mapy rakuska,kde LPG čerpačky su VYZNAČENÉ

Inak situacia v rozšírení staníc LPG v Rakusku sa stale zlepšuje, čo sa týka početnosti, už je to oveĺa lepšie ako pred 5-6 rokmi :3035:

Pridavam mnou overené benzinky kde sa dá načerpať LPG :
začnem od Bratislavy najbližšie :

OIL Tankstelle DrachenGas BurgenlandStrasse ,
7082 Donnerskirchen
vedĺa čerpačky je BILLA
uvadzam aj link :

http://www.autogasvergleich.de/autogas- ... -6226.html
Odporučam hlavne pre tých z okolia BA .. tankoval som tam a je to LPG najvyššej quality :3035: ODPURÚČAM

Za GRAZOM na dialnici A9 tesne za 9,9 km tunelom Gleinalm
je možnosť natankovať LPG na velkej pumpe OMV, LPG stojan je umiestnený za murikom (!)nie je ho vidieť..

Potom ak odbočíš z A9 na vyjazde č.69 na vjazde do Liesen vĺavo pri normalnej benzinke ENI ,ZA obchodným centrom je čerpačka LPG , nie je vidieť z cesty (!)

Ďalej som osobne tankoval na čerpačke pri DIETACH leží na ceste č.115 odbočka z A1 pred Linzom č.155 smerom na Steyer asi 15 km.

Ďalej mam poznačenú čerpačku pri meste Wels pri ceste č.138

Potom čo pozeram do svojej mapy mam poznačenú čerpačku LPG pred križovaním dialnice A1 s A10 pri Salzburgu križovatka č.297
vnutri v Salzburgu je jedna čerpačka v jednom sukromnom malom autoservise, ale tam sa dá trafiť len podľa navigácie a je otvorená len v bežnej prac.dobe 7-16..

Potom pred Innsbruckom mam poznačenu čerpačku LPG na dialnici A12 križovatka č.70 ..za Innsbruckom mam poznačenu LPG čerpačku vyjazd č.87 pri mestečku Kematen

Pod KaiserWinklom pri hranici s D na ceste č.179 pri Heiterwangsee je frekventovaná čerpačka kde maju aj LPG ,
dalej na samom vrchole Fernpass je čerpačka s LPG (!)

Tieto čerpačky uvadzam aj pre inych čitateĺov toho fora, určite to bude pre niekoho užitočné..

Dalej može niekto doplniť nejake LPG v okoli Villachu,lebo na to sa zadavateľ témy pýtal, ja som cez Villach a Klagenfurt išiel asi 1x takže nemam nejake relevantne skusenosti....
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Laco veď si prečítaj na čo sa pýta.
Chce ísť do Talianska, tak nepotrebuje tankovať v Liezene, Linzi, Insbrucku ani na výjazde z Grazu na Salzburg.
Ešte ten Donnerskirchen môže byť, ak sa mu bude chcieť zísť z diaľnice na štátnu cestu z Neusiedl am See.

Jarokop – keďže tebe sa zrejme hľadať nechcelo, pozrel som sa tu na fóre do sekcie LPG a tam bola pred časom rovnaká otázka ako kladieš teraz, tam si tiež nájdeš čo treba: kde-su-lpg-cerpacky-t46740.html
Ale ako píše mp3, za tých cca 90 centov, čo predávajú LPG v Rakúsku sa ti tam ani neoplatí naháňať sa za čerpačkami.
Benzín v Rakúsku natankuješ lacnejšie ako u nás aj v Taliansku a keď budeš mať na trase LPG pumpu tak natankuješ, ešte to bude kúsok lacnejšie ako na benzín, ale nemá význam si robiť zásoby v Rakúsku, keď v Taliansku potom natankuješ LPG podstatne lacnejšie.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ešte raz .

"Uvedené čerpačky uvadzam aj pre inych uživateĺov tohto fora, určite to bude pre niekoho užitočné."


navrhujem ZLUČIŤ tuto tému s temou,ktorú linkuje wilz.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní