Peugeot 207 1.4 HDI 2010 70tk

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Peugeot 207 1.4 HDI 2010 70tk

Príspevok od používateľa truck123 »

Zdravím všetkých! Kvôli veku som nechal urobiť výmenu komplet rozvodov,nová chladiaca kvapalina. No auto sa začalo správať nejako inak,štart bez problémov, ale po každom preradení rýchlosti, pustím spojku, stačí jemný dotyk plynu a auto proste trhne, ako keby veľmi prudko zabralo na ten daný moment a ďalej už nemá taký ťah ako predtým, nie žeby nešlo, no je také malatne,danému mechanikovy vyvolávam, no nemá čas... On všetko urobil ako mal..tvrdi, vedel by my stým niekto pomôcť? Obávam sa, aby sa niečo neposkodilo TV, Mi,VT trebárs aj KE, vopred ďakujem..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Riešenie vedie iba cez dielňu ktorá to robila.Pri rozvodoch je cca polovica (pri predošlej výmene) urobená dobre,a polovica je robená cigánsky cez fixky,tj bez prípravkov,bez aretácie,bez uvolňovania rozvodových koliesok (ak to má byť súčasť práce).Peugeot je takmer ukážkový príklad ako sa mechanikom nechce demontovať štartér aby si zabezpečil prístup k aretačnému otvoru zotrvačníka a tak sú rozvody také aké sú.
Ak by to pristalo u nového iného opravára,tak by si vlastne zaplatil akoby nové rozvody a to predsa nemôže takto fungovať
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

mhlavaty,dakujem za vyjadrenie, nemal som istotu, ze tie rozvody su zle, teraz ju uz mam. Nejako to riesit musim a ak sa nepodari, aby to dal do poriadku, asi neostane nic ine, len to nechat urobit tam, kde to vedia. Nebavi ma mu vyvolavat, radsej zaplatim pracu este raz, asi nieje tak dobry ako si mysli, proste stratil moju doveru...platil som 350eur v cetne prednych brzdovych dosiek, chladiacu som doniesol original pre istotu z peugeotu, mal som tam nechat vymenit aj tie rozvody...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj na to by bolo riešenie,urobiť to inde ale zdokumentovať celú prácu,ale nie je radosť ísť vlastne do konfrontácie voči inej dielni v tejto dobe divých svíň.Mal som taký prípad u 2,5Tdi V6 nevymenili pri rozvodoch termostav (je v sade) a kedže auto zle kúrilo predtým,majiteľ na to prišiel okamžite.Tiež to znova zaplatil,a tam to lacné teda vôbec nie je.proste ísť do konfrontácie je problém a tak si tie prasiatka žijú svet.Takmer to vychádza na posmech pre dobrú prácu,lebo jej treba venovať viac námahy a času,a zároveň niečo vedieť aj byť vybavený.Tieto výpary z automechanického ho...nka sú vlastne takto vždy najlepšie zaplatený,lebo všetko na čo siahnu odbúchajú
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

.. a ked som sa ho opytal, ci nestaci vzhladom ku km vymenit iba remen, povedal, ze cig..ska robota, ale aby som len nehanil, par menej narocnych veci mi uz predtym robil a bolo to OK, ale tu zrejme chyba vybavenie pre dany segment..
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ako som za vymeniť olej,filtre niekde v garáži a byť pri tom,že človek vidí že sa olej vymenil väčšinou si tieto veci zaobstaram sám cenovo stred nejaký zlatý ale výmenu rozvodov som stále odniesol do origo servisu predsa je to základ. ... vo vw servise na passat r.v. 12/2004 a 1.9 tdi so 74 kw som pred 4 rokmi dal vymeniť rozvody za 650 eur avšak nevymenilI mi nejaký remeň na klíme čiže som bol nasraty lebo keď ju zapnem remeň píska cca 20 sekúnd potom prestane....mohli mi povedať že bolo by dobré sucasne vymeniť aj remeň na klimu ked sa zapne kompresor aby nepiskal avšak kašlali na to ....čiže každý na všetko sE. ..rie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Má to maličkú chybičku krásy že výmenu nesmierne preplatíš.To nie je kritika,autorizovaný by mal tieto veci zvládnuť ozaj z garanciou a určite dáva väčšiu istotu ako 90% toho čo sa v autách kutre.Toto je ovšem cena toho špásu.Pre porovnanie v neautorizovam by v tej cene popri rozvodoch bola výmena hydroštelov aj ložisiek vačky,oleja,aj komplet vyčistenie sania,palivovej sústavy a kopec iného ako odmeranie tandemu,podtlakov,kntrola variability až po ozaj komplexnú diagnostiku a je ešte pod tou cenou.Všetko má svoju cenu,ja zase nemám sekretárku,prijímacieho technika a kopec personálu až po upratovačku,ani mramor na podlahe a kávovar takže je to o inej réžii.
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menonque »

Aj mne menili rozvody na C5 v autorizovamom servise predvlani a po pár dňoch začal odtiaľ vychádzať hrkotavý zvuk. Hneď som im volal a odpoveď - najskôr na budúci týždeň. Nedalo mi to zhodil som dole koleso , kryty a div som neomdlel - remenica uvoľnená. Stredovú skrutku síce utiahol, ale otvor neprečistil závitníkom a tým pádom nedotlačilo dostatočne remenicu. Výsledok bola vybitá vysekaná remenica aj kajlík v kľuke. Kľukovka našťastie nebola poškodená. V momente som tam volal a odpoved - na duhý deň pristavte auto. Závit som prečistil poskladal som to (motor šiel pekne ticho) a na druhý deň na vlastné náklady vymenili poškodené veci. Tým chcem povedať, že ani v autorizákoch to nie 100% a keby sa to nebolo zavčasu zistilo náklady na opravu by mohli byť vysoké (preskočené rozvody, vydrená kľukovka).

Naopak, na manželkynom citroene C4 2.0 hdi nedávno menil rozvody pán Hlavatý a to auto ožilo a aj chod motora je hladší a to má už cez 300 000km. Takže spokojnosť.
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mnohokrát je ten základ samotný motora výborný,ale celkový pocit velmi poškodzuje tým nespočet drobných hlúpostí,od konektorov po kadejaké príchytky,proste to človek nevie pochopiť ako na aute kde už ani nevedia pomaly čo ešte napchať nemôžu zvládnuť tie najprimitívnejšie veci.Vytratil sa dômysel riešení aut z 90 rokov kde človek žasol nad jednoduchosťou riešenia.Mňa neohúri mercedes z kozmickým neviemčím,ak to isté urobí japonec úplne jednoducho.Komplikuje sa,aby to vyzeralo tak "dospelo".Ale dospelé to nie je,je to hlúpe.
To sa tak akosi bije na jednaj strane geniálne svine,na druhej prísna sedliacka funkčnosť
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

mhlavaty pisete o zodpovednosti.. iba iluzia.. keby som to k vam mal aspon trochu blizsie, hned som u vas. Odovzdavam auto do servisu, poviem, vycistite egr a sanie, pozera sa na mna ako tela, ze co ja chcem....naozaj je strasne malo mechanikov, ktory chapu vztah zo zakaznikom. Viete, nevadi mi ze zaplatim o nieco viac, ale chcem to mat zodpovedne spravene, nieje nic horsie, ako reklamovat pracu a este sa pritom tvarit vludne aby ma neposlali do certa...a kto vam nahradi ten vas dalsi cas, ktory tomu musute venovat a behat hore dolu...a to len preto, ze to niekto odflakne a tvari sa jak majster sveta..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Možno je to tým množstvom aut a teda aj práce v dielňach že sa tak správajú k zákazníkovi ako k handre.Ale ťažko sa to chápe,byť nevľúdny alebo dokonca arogantný na človeka čo ma živý,to nie je bohviečo.Smiešny je tento svet,rozumný sú skromný a normálny,hlupáci sa správajú ako majstri sveta.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných