Honda Accord - xenon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

absolutne nemam potrebu sa hrat na mudreho, to skor ty.. toto je diskusne forum a tak som napisal moju skusenost, aj ked s inou znackou, co je na tom? a preco? lebo jeden servis ti opravi auto za 300 € a druhy rovnakokvalitny, ktory neptorebuje oblbovat a odrbavat ti spravi opravu za polovicu a mozno aj za menej.
s BSI/BSM problem nemam, takze nemam o com diskutovat
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

a sme doma, napisal si skusenost s peugeotom do temy honda accord ktoru si v zivote nemal a nemas ani predstavu co ma a co kolko stoji, a ci ti niekto opravy auto za X a druhy za Y je relativne , mozem ti vycarovat usmev na tvari cenou ale so starlinom, fortunalinom, 4max, maxgearom, alebo ta zarmutim docasne lemforderom, TRW, Brembo .... origo dielom,
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

frogycek napísal:vzhladom k ich cene ( asi 275€/ks )a funkcii kde nefunguju ako gyroskop ale po zatazeni asi po 5s doladi svetla radim odpojit a nastavit spravnu polohu manualne
A to je ako? :41c2:
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

kedze sa jedna o obycajne potenciometre, staci napr. odlomit ich piny , vpredu aj vzadu , motorceky zostanu sklopene dole ale na honde sa sklon reguluje prave motorcekmi , takze pekne ich zas nastavit do spravnej polohy, viac sa nepohnu

gyroskop si nebudeme vysvetlovat, ten udrzuje stale svetla v jednej rovine a okamzite

v tomto bola honda predpotopnejsia ako octavia 1
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čiže ich nastavíš manuálne do jednej nemennej polohy, nezávisle od toho ako je auto zaťažené. Super riešenie... Zlatým slovenským kutilským ručičkám zdar!
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

cico spravne, a keby si vedel ako to funguje ked je to funkcne asi by si to neriesil inak, proste toto honda odflakla , je to pomale nepresne a co raz zatazis auto tak to lieta +- hore dole
bufan
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 30.11.2008 20:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bufan »

A viete kde presne sa nachadzaju tie senzory na naprave a ako to vyzera.dik
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

lava strana , vpredu pri tlmici mala tycka a na drziaciku je senzor , asi taky blielo zlty , vzadu lava strana spodne rameno to iste ked sa zohnes je ho vidno , su to jedine casti kam vedu kable - samozrejme za predpokladu ze ABS vynehas. daj mail poslem ti foto volakde budem mat este asi jeden stary
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

cviro123 napísal:Ale ked ho zatazis tak idu svetla dole a ked ich das na pevno a zatazis tak co? gagarin ti bude blikat, ze ho oslepujes? :)

nebude, ten uz je slepy od svetiel z fabie :d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Som už len čakal kedy príde Fabia na rad... Lebo keď svietia naprd iní tak môžem aj ja...
bufan
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 30.11.2008 20:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bufan »

Moj email m.petor@seznam.cz dik za foto
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

cico .. ver tomu ze som ten posledny kto je za taketo riesenie, ale vzhladom na funkcnost a konstrukciu tych snimacov co je uspech ak preziju 2 zimy / ich cena je uplne zbytocne sa zamyslat ... odpalil som 4 kusy za 2 zimy, v zivote poriadne nefungovali a ta regulacia skolu je zalostna v porovnani s konkurenciu , myslel som ze na novom modeli to vyriesili zmenili sice konstrukciu uz to nieje naparena odporova draha na plaste ale zadny som uz menil aj na nom
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Hmm, a doviest k dokonalosti riesenie problemu s tym cidlom napr. s "vlozenim" nejakeho kvalitnejsieho potenciometru? Neda sa na funkcnom cidle odmerat jeho hodnoty odporu? Pokial by to cidlo bolo s linearnou charakteristikou, tak zohnat nejaku nahradu a tu tam nejako vlozit by snad nebol az tak velky problem...
Horsie, alebo teda takmer nemozne by bolo zohnat nejaky potenciometer s inym priebehom odporu, kedy by asi bol problem s takou presnou charakteristikou.
adddo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.08.2017 17:14
Zdieľať na Facebook

sklapanie xenon

Príspevok od používateľa adddo »

Zdravim, neviete mi pls poradit, mam accord tourer 2.2 ictdi executive r.v. 2004 a mam pokazene sklapanie xenonov, odmontovali mi zadne cidlo zo spodu (nechce sa mi davat 300e za nove kt. vydrzi 2 mesiace) cize skusal som si potom manusalne nastavvovat vysku xenonov ale nepodarilo sa mi to zdvihnut... neviete pls poradit ako sa to robi ?? :38eb:
Naposledy upravil/-a adddo v 19.08.2017 18:24, upravené celkom 1 krát.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: sklapanie xenon

Príspevok od používateľa gnagy »

adddo napísal:Zdravim, neviete mi pls poradit, mam accord tourer 2.2 ictdi executive r.v. 2004 a mam pokazene sklapanie xenonov, odmontovali mi zadne cidlo zo spodu (nechce sa mi davat 300e za nove kt. vydrzi 2 mesiace) cize skusal som si potom manusalne nastavvovat vysku xenonov ale nepodarilo sa mi to zdvihnut... neviete pls poradit ako sa to robi ?? :38eb:
Skús si pozrieť tento článok: http://www.hondacc.eu/opravy-repairs/po ... accord-crv Dúfam, že ti to pomôže ;-)

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní