Octavia 2 1.9 TDI 2007

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dzonkas633
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.08.2017 13:35
Zdieľať na Facebook

Octavia 2 1.9 TDI 2007

Príspevok od používateľa dzonkas633 »

Ahojte, potreboval by som radu či už sa niekto stímto stretol , Som zúfali s prednej nápravy mojej octavie 2 1.9 TDI 2007 , Po nerovnostiach vidáva buchávy zvuk ( podobny ako ked su stabilizačky KO) ,. Už som skúsil hádam všetko čo sa dá , čapy tuhé,stabilačky a stabilizator tuhí, tlmiče uloženia nove , ramaná tuhé , od čapu k riadeniu tuhé , strmene tuhé , už som skusil vytiahnuť stabilačne tičky a odviesť sa bez nich stále to iste ,skusil som po nerovnostiach lavou nohou si pribrdiť či to nejde od brzd,nič .. skušal som či neni nápravnica povolena ,všetko ok .. Niésom žiadny profík ale auto si viem spraviť ale v tomto som márny už, bol som aj u dvoch kamaratoch mechanikoch na zdvihaku tiež skusili všetko no bez výsledku ,. stretol sa už niekto s tímto alebo počul ? za každu radu budem rád , mne už fantázia dochádza .. :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Opis nedáva jasný obraz.Ak sa to podobá na stabilizačné tyčky,silou aj charakterom klepotu,tak by chcelo mať obraz aj o tom,či sa spája skôr z malými rýchlymi pohybmi ako po mačacích hlavách,čo je typické práve pre stabilizačné tyčky.Alebo je zvuk aj pri velkých pohyboch z velkým prepružením.Celkom slušné množstvo podobných zvukov sa odhalilo až náhodne pri úplne iných prácach.Bolo už všetko,nástavec goly v priestore stieračov,nedotiahnutá jedna z troch skrutiek tlmiča hore vo veži,dokonca zlomený záves prevodovky na Peugeote a celé to bola dole na nápravnici.Charakter toho je asi to od čoho je nutné sa pohnúť.Povedal by som že Octa II je rozhádzaná vpredu celá aj z vymontovaním nápravnice za 30 minút.mnoho vecí sa odhalí až keď sú jednotlivé uzly volné,predsa sa to musí nájsť,celý predok je tam primitívne jednoduchý a má máličko uzlov
dzonkas633
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.08.2017 13:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzonkas633 »

Mňa už napadla aj taka myšlienka či to nemôžu robiť aj tie nové tlmiče, menil ich majitel predomňou no žiadna značka na nich neni , zvuk podobny stabilazačkam ale prenáša sa to akoby od tlmičov , samozrejme že som ich skúšal dotiahnuť ,aj stredovy aj tie 3 šroby, uloženie tam je tiež nové, auto sme skúsili rozhubať či sa tam volnym okom neukaže vola ,ale nie , jedine čim som si isty je že je zly sylenblok na motore ale ten predsa nemôže vydávať taky zvuk ,. a zachytava to aj male jemne jamky kde to bucha rychlo ,aj velke prepruženie ,.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Octa II je ukážkove perfektná na servis,niekedy je najrýchlejšia cesta všetko rozhodiť,všetko to je bleskove vonku aj z celou nápravou a ísť kus po kuse.logicky treba presne vedieť čo ako má byť,ale to je najmenej.ak je všetko rad radom dávané späť a kontrolované,musí problém zmiznúť,alebo je dielom vnútorným tj výrobným.Ale tu ani to nie,pretože tlmič treba oslobodiť od pružiny a bude jasné či áno/nie
Tlmiče dokonca Bistein je zohnateľný za cenu najväčšieho h...a v predaji na SVK trhu,toto nechápem,načo ľudia ťukajú do tých poondiatych telefonov ak aj tak robia len kraviny
dzonkas633
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.08.2017 13:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzonkas633 »

To že naprava je dobre zložena som si 100 % , Už týždeň som pod autom a rozmyšlam skušam čo by to mohlo byť ale nemá čo kedže naprava je tuha ,. Preto ma tak napadli tie tlmiče už len .. Keby tam je aspoň niáka značka .. ale su tam len 3 farebne guličky ..Len vymieňať dieli pokus omyl fakt nemam v zaujme .. Kamarat mal tento isty problem s 5 kovym golfom ..za dva roky čo ho mal sa na to neprišlo
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No ale veď prečo tie tlmiče nevyzliecť a neoveriť ? Je šumafuk či je označený alebo nie,ide o funkciu
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných