VW Golf V - nefunkcna klimatizacia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patqohe
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 14.03.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

VW Golf V - nefunkcna klimatizacia

Príspevok od používateľa patqohe »

Zdravim, vedeli by ste mi poradit ako postupovat dalej? jedna sa o auto VW Golf V 1.9 TDI 77kw 2005.. uz velmi dlho sa na tom aute riesi nefunkcna klima .. uz to bolo v troch servisoch a nikto to nikdy neporiesil ... posledny verdikt ktory vydal posledny servis bol chybna RJ klimy .. dneska sme sa na to pozreli napojil som to na VAG vyhodilo tri chyby .. cisla si nepamatam len viem ze to boli servo motory klapiek V71, V158 a V113 .. tie V71 a V113 sa dajak podarilo rozchodit cez VAG tu V158 som vybral precistil zatial nevyhadzuje chybu (uvidime dokedy) ale to by nemalo mat predsa vpliv na funkcnost klimy ako takej .. cez zive data som zistil ze kompresor funguje neviem presne ktore kanaly to boli ale kompesor tam ma status a ked bolo 0.0 to znamenalo kompresor ON a aj podla 0,8A som vedel ze je funkcny a bezi .. tlak chladiva bol stale 6 barov ci som ju vypol alebo zapol stale 6 barov .. vraj ju ma naplnenu lebo ju plnili asi dvakrat ... ale ventilator sa vobec nespusti ale preco? kde moze byt este problem? poistky som pozeral ... cez akcne cleny ventilator riadne bezi takze je funkcny .. vedel by niekto poradit ako popstupovat dalej? popripade co hladat cez VAG .. vopred dakujem za kazdu radu
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Videl si na vag ze kompresor bezi a tlak je stale 6.Ked komresor bezi,tak tlak sa zvysi aj na 15-20 barov,podla teploty.Teda kompresor nefunguje!!!Ked auto bolo na plnicke,tlaky su rovnake aj na nizkom aj na vysokotlakovom okruhu?Ventilator nebezi pp zapnuti klimy,bezi len v nudzi,ak je teplota vyssia ako dovolena,alebo tlak je vyssi.Pocas dlhorocnej praxe som len raz zazil,je rj klimy je zla.
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Mas opotrebovany a teda nefunkcny klimakompresor.
Vymen ho za novy,tie pouzivane uz vela nevydrzia.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Používané sú pokupované z vrakovisk a plné bordelu a pavúkov,žiadny uzáver na vstupoch,otvorené sú celé roky,preto je to tak.
Tunajší vrakoviskári žijú ešte v roku 90,o cenách sa ani nedá baviť,to je úplne mešuge
A to další bulo pokojne namontuje,to je ďalšia povinná nadstavba
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných