Spoľahlivé auto do mesta, a občasné výlety

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fmisoe
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.05.2013 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fmisoe »

Nekupuj si žiadne, MB, BMW, Volvo, Audi či iné prémiovky, sú to pekné a luxusné autá, ale majú zbytočné náklady na servis, to už záleží od teba.
Spoľahlivé autá do mesta aj na okresky, Toyota Auris Hybrid, Lancer, Kia ceed, Hy i30, Mazda 3, Honda Civic, Suzuki Baleno Kizashi,
Myslím, že takmer akékoľvek Japonské či Kórejské auto spĺňa tvoju požiadavku s benzínovým motorom a niektoré z nich vieš kúpiť aj nové.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

A co tak napriklad novy fiat punto alebo pripadne iny fiat co som pocul a cital do mesta su fiaty celkom fajn nemaju ani zle motory a necital som zeby mali nejake problemy ako napriklad konkurencia vw group :zga28:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

fmisoe napísal:Nekupuj si žiadne, MB, BMW, Volvo, Audi či iné prémiovky, sú to pekné a luxusné autá, ale majú zbytočné náklady na servis, to už záleží od teba.
Spoľahlivé autá do mesta aj na okresky, Toyota Auris Hybrid, Lancer, Kia ceed, Hy i30, Mazda 3, Honda Civic, Suzuki Baleno Kizashi,
Myslím, že takmer akékoľvek Japonské či Kórejské auto spĺňa tvoju požiadavku s benzínovým motorom a niektoré z nich vieš kúpiť aj nové.
No neviem, ci Japonci maju nizsie naklady na servis ako napr. Volvo. Je vseobecne zname ake drahe su diely na japoncov a ako dlho sa na ne caka. Este aj baterku musis objednavat specialnu s opacnymi polmi. A hybrid som nikdy nemal, ale logika vravi, ze naklady budu asi skor dvojnasobne, ako by mali byt nizsie. Je tam aj motor, aj elektrika a baterky. Jedno aj druhe odchadza.

A co sa tyka toho nahonu, tak ste ma presvedcili chlapi. Tieto crepy este nejako dojazdim, ale odteraz uz iba Mercedes so zadnym nahonom :28b7:
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

Pri budgete +-14000 a takom sposobe pouzivania auta, by som odporucal nieco nove Hyundai i30, ci uz spominane Baleno, aj ked je mensie, alebo novy Mégane, tam este asi je aj v ponuke spolahlivy 1,6 16V bez turba. Alebo by som sa zameral na nieco rocne/predvadzacie, kludne aj s TSI a predat, ked bude mat okolo 100 000km.
Co sa tyka Mercedesu C, ten neodporucam hlavne kvoli nie prave bezproblemovym benzinovym motorom po roku 2011 - rozvody, vodna pumpa, samotne turbo...no a samozrejme v zime chodim autobusom :40bd:
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

biker610i napísal:A co tak napriklad novy fiat punto alebo pripadne iny fiat co som pocul a cital do mesta su fiaty celkom fajn nemaju ani zle motory a necital som zeby mali nejake problemy ako napriklad konkurencia vw group :zga28:
No ja neviem chlapi, ale niekto tu napise, za ma 14000, ze auto potrebuje pre troch ludi a ze obcas budu jazdit aj mimo mesto. A by mu tu odporucate male Suzuki, Fiat Punto a pod. Sedeli ste uz niekedy v tych furikoch vzadu ritou na tej naprave? Na slovenskych cestach?
marekceman
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 15.04.2012 16:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekceman »

Sedel som v Balene, maju ho rodicia. Je v pohode, nevyhrkota ta. Sam mam cee'd so zakladnou benzinovou 1.4. Jazdime v nom vacsninou traja, tento tyzden sme boli v Nyiregyhaze z Kosic cez Milhost. Je to spokojne vozenie, no s tym autom sa treba zzit, to asi s kazdym. Punto je tiez nizsia stredna trieda, ked som si vyberal auto ja, mna neoslovilo, vela priplatkovej vybavy uz katapultuje cenu, a Kia mi ponukla presne to, co som chcel.

Inac, ja som sa naucil, ze ziaden internet ti neda to, co realna jazda tym automobilom. Obehat za tyzden vsetky autosalony a vyskusat predvadzacie jazdy. Ja som sa uz k C4, 308, i30 ani nedostal, cee'd ma oslovil (skusal som este Hondu Jazz, Kia Rio, Opel Astra 1.4T). Udajne C4 je pohodlne auto, 110konovy trojvalec od PSA sa zda byt lepsia volba ako TSI, ale sudim iba podla internetov. Ja som turbo radsej nechcel, nepotrebujem ho.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných