Skoda Felicia 1,6 - tecie olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

yocos
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.06.2007 10:58
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia 1,6 - tecie olej

Príspevok od používateľa yocos »

Ahojte chlapy. Pred polrokom som si zaobstaral feliciu combi 1,6 rok vyroby 98- ako prve auto, s tym ze som nebol znalí jazdenia a drobných opráv /žiarovka,baterka,.../. No teraz sa zda ze sa pokazila prevodovka nakolko zacal zrejme vykvapkavat prevpdpvky olej. Nasiel som aj miesto odkial by to mohlo kvapkat. Myslite ze by dany spoj stacilo len utesnit? Pripadne - cim utesnit. Aky olej by som mal pouzit pre doplnenie. Sprvoti som si myslel ze tecie motorovy olej , ale hladina ostala nezmenena. Prosim nepiste mi aby som siel do sercisu , lebo len diagnostika by ma zrejme vysla viac ako je cena auta. Rad by som si to opravil sam . Pytam sa o radu , ak mal niekto podobnu skusenost. dakujem
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

K oprave ti toho mnoho nepoviem.Čo však poviem je že som prekvapený týmto-. Aky olej by som mal pouzit pre doplnenie. -
Či si to opravíš sám ,či niekto iný ,aj servis ,hádam nechceš skúmať akým olejom to máš doplniť,ale tam dáš nový olej.Alebo je ti lúto kúpiť dva litre oleja prevodovkového? Či?
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Cena dielov a práce na Feliciu je nízka. Ja som dával pretesniť celú olejovú vaňu na podstatne novšom aute a hodinová sadzba v servise (neautorizovanom) bola 16 eur bez DPH. Doplniť olej do prevodovky zvládne každý mechanik (práca možno 5 eur), a ak o servisovaní nič nevieš je lepšie dať to spraviť niekomu kto tomu rozumie.
Utesniť (zalepiť žuvačkou a pod.) zvonku nie je riešenie, daj to niekomu (kľudne aj dedinskému mechanikovi) pozrieť, tých pár eur ťa nezabije. Akú diagnostiku na tom chceš robiť? Auto sa zdvihne na zdviháku a povedia ti v čom je problém. Toto rozhodne nebude stáť viac než auto (a ak budú mať dobrú náladu možno to bude aj zadarmo).
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Prevodovy olej tam nalej Klasiku-Castrol,Shell-75W90,cenovo ta to vyjde okolo 10e za liter.Dat auto na zdvihak odsledovat unik oleja,ak to bude od vane tak mas v tom jasno.Zhodit,pretesnit,naliat olej podla potreby a jazdi sa dalej :zg282:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Unik oleja z prevodovky može byť len na 3-och miestach

gufero na Ľ polosi, gufero na P polosi, alebo tesnenie pod vypustným deklom

ako píšu horevyššie ZISTIŤ kde je unik, PRETESNIŤ

a naliať cca 2 litre prev.oleja

pre mechanické prevodovky,tam kde je predpísaný mineralný prev.olej (95% všetkych MT prevodoviek)

Je najlepší Madit HYPOL ! Niet lepšieho prev.oleja !
vlado659
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 22.04.2013 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado659 »

Este moze unikat olej aj okolo tycky radenia na prevodovke .
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: asrd, uwa0907250429 a 29 neregistrovaných