Ford Mondeo mk3 - snimac kluky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo mk3 - snimac kluky

Príspevok od používateľa mjato »

Dobry den,
neviete niekdo kde sa nachadza snimac kluky na forde mondeo mk3,r.v.2001,benzin 107kw.
Este by som sa Vas opytal ci a kde ma auto regulator brzdoveho tlaku/zatazovy regulator/ nakolko mi zadna naprava slabo brzdi.
Dakujem za odpoved.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Bez snimača kĺuky NIE JE MOŽNY štart motora,
preto ak auto dokaže naštartovať, snimač kľuky bude asi O.K.

V pripade motorov umiestnených priečne je snimač kĺuky veľmi zle pristupný je umiestnený v blizkosti zotrvačníka, pristup k nemu je v medzere medzi motorom a karoseriou ,

čo sa týka zvýšenia učinku zadných brzd jednym zo sposobov je obmedzenie volného chodu piestikov ich miernym skrutkovaním smerom von,
presne opačný postup ako pri vymene zadnych brzd.doštičiek
ppredpokladam,že vozidlo s výkonom 107 kW ma na zadnej náprave kotučové brzdy ...
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Tych paar aut co som videl mali snimac medzi motorom a prevodovkou na strane od karoserie.Na mondeu som ho nevidel musim auto poriadne zdvihnut a s baterkou :zg282: budem mudrejsi.
S tymi brzdami som to akosi nepochopil.Podla mojich skusenosti pri stelovani brzd-piestika nemam moc na vyber.Zalozim novy kotuc,platnicky,zatlacim-zatocim piestik,aby som tam dostal nove platnicky,spravne piestik napolohujem koli vystupku na platnickach a hotovo.Stlacim brzdu,skontrolujem dosadnutie,pretocim koleso vo vzduchu...Ak robim nieco zle rad si necham poradit.Dakujem.
PS.su tam kotucove brzdy.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mjato napísal:Stlacim brzdu,skontrolujem dosadnutie,pretocim koleso vo vzduchu
zadne brzdy slabsie dru tie dosky o kotuce,nema to ziaden zatazovy regulator tlaku to bolo napr u felicie auta bez abs.snimac otacok kluky treba hladat pri remenici pri remeni.medzi prevodovkou a motorom to ma vacsinou len vw.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Chalani dakujem za rady.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Pri preradzovani vyssie 1-2,2-3 a poklese otacok na cca.1500-2000 mi auto resp.motor trhne 3-4krat.Dvakrat som bol na obycajnej diagnostike a bez chyboveho hlasenia.Vela snimacov pomenenych.Uz som nasiel pana s poriadnou diagnostikov co sa fordom asi rozumie,ale napriek tomu sa chcem opytat ci palivovy system na benzinovom mondeu nema nejaku klapku proti padaniau benzinu.Pretoze auto bolo 3 dni v polohe predok auta zdvyhnuty asi 40 cm. a auto neskor pri jazde nevykazovalo zavadu-trhanie asi 80 najazdenych kilometrov.A zas pri zjazde s tiahleho kopca a naslednom pridani po rovine to vzdy paar krat trhne.
Vstrekovacia rampa odvzdusnena na ventilku,vstrekovace pretesnene,cerpadlo v nadrzi prezrete bez viditelnych zavad.Na zavadu auta ako by vplyvala jeho predosla poloha.Nejde mi to do hlavy,ze sa zavada"odstranila" pri vybehnuti z predkom auta na vyvysene najazdy.Neviem ci to moze sposobovat nejake zavzdusnovanie benz systemu?,ale ako potom mohlo behat cca.70km bez problemov,pri aute necitit odparujuci sa benzin..
mohol by to sposobovat vadny regulator tlaku benzinu v strekovacej liste,lebo ten som menil v minulosti zly,ktory pretekal za pouzity z ineho auta?
PS:vsimol som si,ze snimac polohy klukoveho hriadela je polohovatelny.Treba ho nastavovat pomocou diagnostiky,alebo ako?
Dakujem za odpoved.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Dnes som vymenil regulator tlaku benzinu v rampe za stary,povodny,ktory prepustal benzin do sania tak som ho zeslepil a tak isto som zablendoval aj hadicku zo sania.Auto som prebehol,bolo zivsie,ale trhanie ostalo.Asi hodinu po odstaveni som odlakoval benzinovu listu,benzin striekal este pol metra do vysky a po otvoreni regulatora mi tlak este vystrekol cely obsah benzinu regulatora von.Takze si myslim,ze system nenasava falosny vzduch,vstrekovace nepretekaju,skor akoby tam bola v systeme stlacena vzduchova bublina,lebo na moznosti stlacenia kvapaliny tam bol akysi velky pretlak,ale to ako neautomechnik,ktory nepozna system benz.cerpadla neviem posudit.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Takze zavada s trhanim motora v nizkych otackach pri jazde hlavne z kopca a dokopca bola zapricinena zlym cidlom kluky.Po jeho vymene motor ide krasne a je zivsi uz paar dni.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 12 neregistrovaných