Reklamacia pneu

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: To nieje pravda

Príspevok od používateľa seven549 »

Intensivee napísal:Policia v Rakusku a Nemecku si velmi rada zgustne na indexe a hrozi okamzite odstavenie vozidla mimo premavku a navyse pokuta a bod.preto sa pytam kedze stale vyuzivam rakuske a nemecke cesty ci sa to da reklamovat.
ale až tak to nepreháňaj.ja jazdim nemecko rakusko mám zimné tiez na maximálku 210 auto má v tp konstrukcnu maximálku 223.nikto nikdy to nekontroloval a v zime v noci je málo kedy suchá cesta na 150tku tie srbské gumy čo mám stačia.az by som chcel vidieť rakusaka ako bude riešiť ten rýchlostný index ak pôjdem autom normálne 130tkou.

V servise nepochodis auto si prebral s tým že je ok.mal si v ruke fakturu to bolo najmenej si pozrieť čo píše na gumách.
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Mimo tému: Oco13, v pár krajinách Ťa v niektorých zdravotných prípadoch s Tvojim súhlasom "odservisujú" až na smrť servisným úkonom eutanázia. :4012: Vraj to robia odborníci...
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

pneumatika na vozidle by mala byt nat take rozmery ake su predpisane vyrobcom kedze na tu velkost je nastavene odpruzenie ale aj geometria vozidla. Co sa tyka hmotnostneho alebo rychlostneho limitu tiez tam neni pre srandu. ja mam napriklad na svojom aute rychlostny index Y(300km/h) comu sa s mojim autom ani nepriblizim. ale dovod preco navrhol vyrovca takyto rychlostny index je tvarova deformacia vplyvom rychlosti a zartazenia auta. continental ma na toto tabulku kde si clovek moze pozriet ze ak by som nahodou ja osobne pouzil rychlotny index W tak uz musim pneu po prekroceni rychlosti od 150-160km dofuknut o 0,2 baru takze tieto hodnoty su neni pre srandu kralikov. Zial to co dnes drzi vodicky preukaz a aj to co robi v servise tak 90% ludi nema co hladat ci za volantom alebo servisovat auto. Mam vtipnu prihodu z minuleho tyzdna ked som bol menit olej na aute a chalanisko vzal olej pozrel a zahlasil ,, vsak 5w40 sa leje do starych rachotin a nie do novych aut :4090: :40bd: odbornost toho chalana nemala konca kraja :d :D sorry za male odbocenie od temy
pepegi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 17.06.2009 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepegi »

ROBOPASTUSZEK - skôr Tvoje príhoda je na zaplakanie, chalanisko musí túto informáciu od niekoho mať - to je obraz nášho školstva, asi ho to tak učili /tiež som mimo tému/.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Dve veci nechapem. Prva, ako sa tu takato tema vobec dostala a druha ako je mozne ze este nie je uzavreta...
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To je ako s futbalom.
Každý si už voľakedy kopol do lopty, takže sa cíti kompetentný ohľadne zloženia futbalovej jedenástky.
No a každý už voľakedy kupoval pneumatiky, takže to isté.
A okrem toho polovica prispievateľov to má ako náhradu za fejsbúk a spol.
Intensivee
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2017 07:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Intensivee »

Tak bol som v tom servise a pneu mi nezreklamovali.
Ponuka bola odkupenie pneu ale za prilis nizku cenu.Cize som odmietol a predal sam.
Na pracu je reklamacia 3 mesiace a volba pneu je pracovny ukon lebo vyvazenie a namontovanie bolo prevedene spravne to je aj pravda.
Takze mala rada kazdemu.
Kontrolujte si vsetky udaje pri pneu ja som spravil chybu , resp som veril ze su spravne a neboli.Moja chyba.Temu mozte uzavriet.
Dakujem vsetkym za zaujimave rekacie.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Myslim, za ta riadne osrali. To odkial zobrali, ze na pracu je zaruka 3 mesiace ??
Intensivee
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2017 07:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Intensivee »

To je uz myslim teraz jedno.Kupil som si nove pneu a nebudem sa zozierat s nimi :D :D
vokscak
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 10.06.2016 16:04
Bydlisko: Poltar
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vokscak »

caute, neviem ci mozem tu ale temu som taku nenasiel (ak najdete tak budem rada ked hodite link) ale co je podla vas lepsie, nosit rezervu alebo sprej? podla zakona staci jedno z toho nie?
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ja som pred pár rokmi dostal defekt na diaľnici TN-BA. Na tej bez odstavného pruhu. Roztrhla sa ľavá predná pneumatika po celom obvode. To žiadnym sprejom neopravíš. Bez aspoň dojazdovej rezervy ani na krok.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

vokscak napísal: co je podla vas lepsie, nosit rezervu alebo sprej? podla zakona staci jedno z toho nie?

Čo som mal doteraz defekty pneumatík, tak len raz to bola nejaká skrutka v behúni, na to stačí taká opravná sada so sprejom alebo iné podobné.
Ale všetky ostatné poškodenia pneumatiky som mal také, že som napr. z nepozornosti zachytil hranu obrubníka, náhle som sa vyhýbal alebo ma niekto vytlačil na kraj cesty, takže bola poškodená bočnica a tam nič nepomôže, len vymeniť koleso.
Takže áno, ak nie je v TP zapísaná rezerva, zákonu vyhovieš aj sprejom, ale na ďalekú cestu by som bez rezervy istotne nešiel.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných