CrosslandX,Vitara,ASX

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
marcopollo77
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 12.02.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

CrosslandX,Vitara,ASX

Príspevok od používateľa marcopollo77 »

Poprosím o radu pri kúpe nového auta,klady,zápory,tip na predajcu.Ďakujem!
Crossland 1.2 Atomat Turbo
Vitara 1,6 manual,alebo AsX 1,6 manual.
Všetko benzín, ročný nájazd 15000 km, 70 % mesto a primestska doprava.
Osobne som za AsX, žena chce Crossland, kasa je spoločná.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Vysvetli manzelke nieco o poruchovosti a ekonomike prevadzky,nie je vsetko len komfort...
A ovladanie auta s manualom,je stale pre mnohych vyzva,ale pocit so zlepsovania sa tiez nie je na zahodenie.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Uplny suhlas s LACO1871. Ked sa Vam zacne ASX kazit, zaplacete...len tak pre zaujimavost, nie je to sice motorizacia u ASX, ktoru chcete, ale aj tak spomeniem skusenost znameho.Nove turbo na Mitsubshi ASX 1,8 DIESEL 1700 EUR, novy filter pevnych castic 1600 eur...chore ceny nahradnych dielov u Mitsubishi...Opel croslandx ma 1,2 benzinove turbo od PSA s japonskou automatickou prevodovkou.Su perfektne zladene
...ten motor je fakt fajn aj ked je to len trojvalec...Vitaru by som si vedel predstavit s 1,4 benzinovym turbomotorom s manualom.Tiez fajn motor...Vseobecne japonci a korejci maju drahe nahradne diely a servis samotny.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Sprtos melieš hrušky z jablkami. On sa pýta na ASX 1,6 benzín atmosféra a nie na dieslovú variantu. To že tvoj známi kúpil diesel a má problém tak jeho chyba. Ak japonec tak benzín a nie diesel. Z toho čo tu napísal tak 1,6 ASX, alebo 1,6 Vitara.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

FERO 321.Prv nez zareagujes si poriadne precitaj prispevok a az potom zareaguj.Jasne som tam napisal, ze nehovorim o motorizacii, o ktoru mal zadavatel prispevku zaujem.Chcel som len poukazat na to aky je servis u mitsubishi drahy a to uz nehovorim o tom aka je ta 1,8 diesel nepodarena.Atmosfera a jej vyhody su nespochybnitelne, dnes dobrych atmosferickych motorov uz malo. Ak sa ale jedna o dynamiku motora tak som poukazal na benzinove turbomotory, ktore su celkom spolahlive a cenovo prijatelne a momentalne v ere turbomotorov dostupne.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

O.K. Beriem servis a ceny náhradných dielov Japonských áut je trocha vyšší ako u európskych, no po skončení záruky nie je povinný servisovať v autorizovanom servise a podľa EÚ ani na garančky nemusí chodiť do autorizovaného aj keď ja odporúčam v rámci troj ročnej záruky chodiť do autorizáku. Treba si uvedomiť, že ASX-ko už je na trhu nejaký ten rok, nie je to novinka. Ja to auto neobhajujem mne je jedno čo si kúpi. Kolega mal o to auto záujem a predajca mu hovoril že podvozok má z Outlanderu tak že by malo byť trocha odolnejšie ako u niektorých iných crossoverov.
masak
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.06.2014 19:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa masak »

ASX-ko 1.6-tku mám 4 roky najazdené 65 000 km a úúúplne bez problémov. Spotreba za celý čas je 6,8 litra /mesto,okresky diaľnica, 70-20-10/. Keď som vyberal auto chcel som jednoduchý a spoľahlivý motor, bezproblémovú prevádzku, no a keď som sa dozvedel /od predajcu a niečo aj z iných zdrojov/, že až 70% dielov na podvozku je rovnakých z outlandera, tak bolo rozhodnuté. Teraz po 4 rokoch môžem napísať, že auto splnilo všetko čo som od neho chcel: vyšší posed/som už postarší/, sem tam nejaký výlet po poľnej ceste,prijateľnú ekonomickú prevádzku, spoľahlivosť.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

Vitaru,alebo asx....su rovnako spolahlive....nesmies ich naburat.. a ked manelka chce,kup v automate...
marcopollo77
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 12.02.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcopollo77 »

Uvažujem aj o Crossland X 1.2 bez turba.Ale asi bude 86 koníkov na to auto málo, no menej náchylné na poruchu.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Opel crossland x so 60 kw je naozaj na hrane...tak do mesta, mimo mesta ale na dialnici by sa uz trapil.Ja by som sa toho turba az tak nebal...tie 1,2-ky motory, su naozaj spolahlive..
turbo je tam dokonca vodou chladene co uz u dnesnych maloobjemovych turbimotoroch je standard. A velmi dobre, ako som uz spominal, je tento 81 kw motor skombinovany s automatom...radi to skvelo...je to 6 stupnovy automat s hydromenicom.Pre zenu ako stvorene :) Ma samozrejme oproti manualnej prevodovke vyssiu spotrebu.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ešte robia z hydromeničom? Z hydromeničom by som bral, je to najspoľahlivejší automat.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Ano, ta 1,2-ka v automate od firmy aisin je s hydromenicom...chce to fakt vyskusat...zladili tu prevodovku s motorom naozaj dobre.
marcopollo77
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 12.02.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcopollo77 »

Nakoniec sme kúpili Crossland X 1.2 ,bez turba.
Na naše potreby úplne v pohode.
Ďakujem za príspevky!
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: davidp, Dep a 15 neregistrovaných