Nehoda bez pzp

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Barak007
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.08.2017 16:13
Zdieľať na Facebook

Nehoda bez pzp

Príspevok od používateľa Barak007 »

Dobrý deň chcem spýtať na pár informácií o tom keď som spravil nehodu a nemal som pzp, škoda je v hodnote cca 1500€. Viem že ma bude riešiť skp.sk a vymáhať náhradu škody ale otázky ktoré sa,chcem spýtať su:

1) ci poisťovňa keď príde na obhliadku poškodeného auta tak vyberá komponenty a servis výhradne len s autorizovaneho servisu keď vie ze budú odo mna vymáhať peniaze

2) ci skp.sk môže upravit cenu hore alebo dole a následne sa da,voči tomu odvolať ? (Ak bude suma privysoká)

Chcem len zistit aký je postup poistovakou na obhliadke auta a nacenovanie náhradných dielov...
Inak poškodený na tuknuty vozí (pravdepodobne poškodenú nápravu), vyhnúť guľu (bajonetovu.. ne,chápem ako ), preliacinu na zadnom narazniku (práve od gule, nárazník ma plastovy) cca 1500€... podľa môjho mechanika keď uvidel foto max 800€ a to nepozeral najlacnejšie veci na octaviu 2008

Ďakujem za,skoré odpovede (hlavne poisťovací :zg282: )
Barak007
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.08.2017 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Barak007 »

Lenže on trval na tom aby sa zavolala polícia takže tam budem mať pokutu isto... ked je o tom záznam ze som neplatil pzp tak je to len otázka času kedy príde papierik o zaplatení... On vie že škoda na aute nieje 1500 pretože inak by mi nepisal "Ak mi poisťovňa nepreplati 1500 tak sa vidíme na súde" aj keď preplatim 500€ alebo koľko ale takému človeku nedám cent naviac...
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

On sa moze sudit akurat tak s poistovnou co tento pripad riesi. Nie s tebou. Poskodenemu mize byt uplne jedno ci vinnik ma alebo nema poistku, prenho je to pripad ako kazdy iny.
Barak007
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.08.2017 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Barak007 »

Ja viem a rád by,som,zistil podľa čoho sa určuje ta cena na opravu ak ma prielacinu ktorá sa mu po odstránení gule narovna... ci sa kúpi nový nárazník alebo sa da do opravy? Preto by rád zistil ako sa to vôbec rieši a moc by to pomohlo aj druhým ľuďom nie len mne...
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pogo-roll »

Takemu cloveku ktoremu rozbijes auto ? by si nedal ani o cent viacej ? auto je uz nenavratne poskodene lebo aj ked to opravia bude to "burane auto" skorej sa zamysli co si ty za cloveka ked jazdis bez poistky...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Zase si nemysli že si jediný na svete a len kvôli tebe budú opravu automaticky naceňovať v tej najdrahšej opravovni.
Ale zase na druhej strane, ak si poškodený dá auto opraviť v najdrahšej opravovni a poisťovňa kalkuláciu nákladov na opravu tej opravovni odsúhlasí, tak sa to za tú sumu opraví a SKP od teba bude tú sumu vymáhať. Názor tvojho mechanika nie je podstatný.
No a ak sa ten poškodený rozhodne pre náhradu nákladov rozpočtom, tak to neovplyvníš, obvykle je však situácia skôr taká, že sa náklady na opravu najprv nacenia ako keby bola oprava robená v tej najlacnejšej opravovni, až pri oprave sa cena upravuje smerom hore podľa kalkulácie tej opravovne kde je reálne vykonávaná. Samozrejme to všetko sa deje z toho dôvodu aby poisťovňa minimalizovala svoje náklady.
Ak je v poisťovni vedomosť že si nemal zaplatené poistné, tak by som sa ani veľmi nedivil keby to tlačili smerom hore, veď oni to platiť nebudú, ale konečne nič iné si nezaslúžiš, z akého závažného dôvodu si nezaplatil poistku ?
Odvolať sa môžeš voči hocičomu, ale pochybujem že by si uspel, konečne ako môžeš namietať voči tomu že oprava bude v záujme dobrého výsledku vykonaná v autorizovanom servise, za ceny ktoré sú tam platné ??
Namietať by si mohol len rozsah škody, ale pochybujem že by obhliadač napísal do protokolu potrebu opravy alebo výmeny dielu, ak by to nebolo potrebné. On predsa nebude riskovať kvôli tebe, nemá na to žiaden dôvod.
Naposledy upravil/-a wilz v 11.08.2017 22:00, upravené celkom 1 krát.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Normálne žasnem. Tak niekto má nezaplatenú PZP (fakt nechápem prečo, či si chcel ušetriť 100€??), niekomu rozbiješ auto, a ešte ideš vyskakovať, fakt toto je sila. Ja byť na mieste poškodeného by som sa nesral, dal to do autorizáku. Určite by som nesúhlasil neakým vygitovaním náraznika. Samorejme by som sa riadne na to pozrel, lebo to môže byť poškodené aj pod nárazníkom. Podľa mňa tých 1 500€, je ešte optimistická cena. nový nárazní 900€, striekanie , montáž demontáž??? Keby si dotyčný nárokoval na náhradné vozidlo, tak rátaj 35€/deň, oprava min 14 dní, tak si to zrátaj. Len tak pre zaujímavosť, cca pred rokom, mi babenka nedala prednosť. Mala štastie, že som nešiel rýchlo. Len taká perlička z auta vybehla s mobilom na uchu, a ešte vyskakoval, dáma, ndáma poslal som ju do 3,14če a volal policajtov. Naštastie si to odniesli len plasty svetla a predna kapota. Tipni si opravu v autorizáku?? 4 800€, + náhradne vozidlo a to mám úplne obyčajné auto.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Môžeš zájsť za farárom a dať mu na omšu, našťastie si nikomu nespôsobil zranenie. To by bolo veselo, byť poškodeným tak, Ťa zoberiem z koże, a pripravím o majetok :4012:
Iba tak z princípu, aby si navždy zapamätal, že zákon prikazuje mať uzatvorené PZP.
Petojeso@gmail.com
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.12.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

Pzp

Príspevok od používateľa Petojeso@gmail.com »

Ty si obdivuhodný človek...ako by si sa zachoval, ak by si Ty bol na jeho mueste.??? A Ty si ešte nebodaj urazený jeho správaním??? Ty teraz hľadáš oporu v jednaní podľa predpisov a sám to nedodržujes??? A ja sa divím , kam táto Slovač smeruje..
Pre tento spôsob fungovania Slovensko vypadá ako vypadá...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci sú veci ktoré sú (len) prikázané zákonom (MPR) a sú veci ktoré proste musíš bez ohladu na zákon - platiť dane , pokuty, mať zdravotnú poisťovňu a práve PZP a stk s ek sú momentálne jednou z tých vecí na ktoré človek vie škaredo doplatiť.
Osobne viem o luďoch ktorí kvoli nezaplatenému pzp (bez nehody) prišli o tisíce eur exekúciou. Môjmu synovi blbá 50eurová pokuta narástla na 10 násobok , a mám ešte hodne príkladov.
To je dôvod prečo sa zadávatel dočkal takých reakcií aké tu čítame. V mojich očiach ho tiež neplatenie pzp radí do kategorie ludí, ktorých by mali úradne vyhlásiť za nesvojprávnych , lebo nedokážu fungovať v súčasnom svete. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

kamarat ty mas odvahu, tak po papuli ti dat a nie odpovede....setrit na ZP moze naozaj len DEBIL...
kajlo5
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 06.06.2007 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kajlo5 »

Vies co by som urobil ja?dal to do autorizovaneho, ale najdrahsieho, vypytal si nahradne auto a dal ti to zaplatit, inac skp ti k tomu da este aj pokutu, dobre ti tak, uz len za tu drzost, ze este sem pises a najradsej by si mu dal zalepit naraznik a prestriekat obycajnym sprejom...ty nemozes byt normalny
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Mozete si to davat opravovat kde chcete poistovna stejne nacenuje auto podla originalnych dielov a cenu prace podla danej znacky v autorizovanom servise , tam su spekulacie zbytocne , ale noze nam napis preco si nemal PZP?
Barak007
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.08.2017 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Barak007 »

Ja viem ze som,spravil obrovskú obrovskú a ešte raz obrovskú chybu nechcel som byť drzi ale jeho jednanie sa mi vôbec nepáčilo... som mu hovoril ci by mi mohol vytlačiť faktúru v tej cenovej hladine co mi hovoril keď sme robili zmluvu a ústnu dohodu... to rázne odmietal a bol arogantný a doslova na mna hukal ano viem zaslúžim si to chcel som vedieť iba postup poisťovne a SKP a uz viem ze ma nato vplyv aj poškodený.... pzp som nemal zaplatené preto lebo bola pre mňa zlá finančná situácia plus nedorozumenie medzi mnou a bratom na koho auto bolo napísané ja som myslel že on zaplatil a on zase ze ja....... keby náhodou ešte nejaká rada rád si ju prečítam...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Uz bolo spominane co ta caka…
V podstate teraz mozes akurat vyckavat. Keby sa ti nezdala cena, mozes skusit namietat na rozsah opravy poskodenych casti, no to aj tak asi nepochodis, jedine, ze by sa opravovali casti, ktore neboli poskodene pri danej udalosti.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných