Reklamacia pneu

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Intensivee
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2017 07:09
Zdieľať na Facebook

Reklamacia pneu

Príspevok od používateľa Intensivee »

Dobry den
Zaciatkom tohoto roka som si zakupil auto Fabia 2 combi 1.9 tdi 77kw.Pre toto auto su v technickom preukaze pisane gumy 185.55.r15 85H alebo 86H.
20.1.2017 som bol v servise Cora Myjava kde mi nahodili nove zimmne pneu.Ale ocakaval som ze vedia ake pneu mi mozu dat.chyba.na auto mi namontovali 185.55.r15 82T cize index rychlosti nieje spravny.resp pneu niesu vhodne pre moje vozidlo.v zahranici mi hrozi pokuta a okamzite odstavenie auta mimo prevadzku.Prosim Vas mozem dany produkt reklamovat? Na fakture od Servisu Cora Myjava (oficialny servis Skoda Auto) je aj Vin auta aj ake pneu dali.Je mozne takuto vec doviest k reklamacii ?Podla mna by ako skoda predajcovia mali vediet ake pneu predavaju.Dakujem za radu
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Na index rýchlosti sa vykašli, predsa nikdy na tom aute nepôjdeš viac, ako 190km/h. Za takúto prkotinu Ťa nikto nebude pokutovať. Každý druhý jazdí na inom indexe rýchlosti, ako má v techničáku, nehovoriac o rozmeroch, ktoré ani nie sú zapísané v TP.
Intensivee
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2017 07:09
Zdieľať na Facebook

To nieje pravda

Príspevok od používateľa Intensivee »

Policia v Rakusku a Nemecku si velmi rada zgustne na indexe a hrozi okamzite odstavenie vozidla mimo premavku a navyse pokuta a bod.preto sa pytam kedze stale vyuzivam rakuske a nemecke cesty ci sa to da reklamovat.
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

Ten rýchlostný sa vyriešiť dá https://www.oponeo.sk/clanok/index-rychlosti-pneumatiky . ale nedá sa ten Hmotnostny!!!! Ale úprimne všimnúť si to po viac ako po 7-mich Mesiacoch?
Intensivee
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2017 07:09
Zdieľať na Facebook

50 50

Príspevok od používateľa Intensivee »

Pravdu povediac ja som si to ani nevsimol...mal by som mat minimalne 85H kde je do 210kmh a oni mi namontovali 82T do 190 co je vlastne 2 triedy nizsie.Pokusim sa prist do servisu a povedat im nech mi ich na ich nakldy zmenia aspon na take ake maju byt.aspon jednorocne gumy teda.Lebo z mojej strany nepozornost z ich nezpodovednost a lajdackost kedze je to servis Skoda Auto.zaplatil som 280euro za vymenu a oni mi dali zle pneu....
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Na ten rychlostny index by som sa vykaslal ale ten hmotnostny by som ihned riesil kvoli bezpecnosti. Ja som mal na aute pneu 91H a mal som mat 93W. Raz v jeden pekny slnecny den som si nevsimol jeden vytlk a presiel som po nom predným a zadným ľavým kolesom. Pocul som len bum bum a ked som zastavil predna a zadna pneu boli doslava ako po vybuchu, proste boli cele dotrhane. Myslim, ze keby som mal predpisane pneu, prezili by to bez ujmy. Vyrobcovia vedia preco davaju taky a onaky index...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No TomRoss, tosa dosť mýliš, keď si myslíš že príčinou poškodenia pneumatík bol hmotnostný index 91 miesto 93. Príčinou si bol ty, že si si nevšimol tú dieru na ceste.
To je taký malý rozdiel v doporučenej hmotnosti (5%), že na takéto poškodenie to zaručene nemohlo mať zásadný vplyv.
Ale z formálneho hľadiska by samozrejme na aute mali byť pneumatiky s takým hmotnostným indexom ako je uvedený v TP, myslím že to je dôvod na úspešnú reklamáciu.
Na rýchlostný index sa tiež nemožno vykašľať, ale u zimných pneumatík sa to dá bezproblémovo vyriešiť, ako uviedol Cumo, treba v zornom poli vodiča umiestniť nálepku alebo iný obrázok s vyznačením max. rýchlosti 190 km a vec je z pohľadu policajtov vybavená.
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

No tak ja som bol v tom, ze to bolo kvoli tomu lebo takto doslova roztrhane pneu som este nevidel. :d :D Nevyzeralo to totizto ako defekt ale skor ako ked nieco praskne...
Intensivee
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2017 07:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Intensivee »

Ta jama musela mat potom krasny rozmer ????no v pondelok pojdem do servisu a skusim nieco vyjednat lebo chybu spravili ajoni aj kedze som to po nich neskontroloval...v kazdom pripade nech mi zozenu aspon rocne pneu na vymenu ked su taky profici...hlavne ze si pytali technicky aby vedeli ake pneu mozem mat ????degeši....Dam potom vediet ako som pochodil...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nevyhovaraj sa na servis, tam mozu robit aj polodebilny, aj jaky chcu, zodpovedna osoba si prekvapivo TY ! si prevadzkovatel vozidla, si drzitel vodicskeho opravnenia ? :41c2: takze nenadavaj do degesov inym, lebo si im na cele ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Intensivee
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2017 07:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Intensivee »

Ano mas pravdu.Lenze toto bolo moje prve osobne motorove vozidlo.Nemam skusenosti s vymenou pneumatik preto som isiel do autorizovaneho servisu kde by mali najlepsie vediet co montuju za 300€.Zaplatil som si ich sluzby za vcelku slusny peniaz a boli nap....
Takze ano ja vediem vozidlo ale chybu predovsetkym spravili oni a ja som na nu doplatil a to je rozdiel.Takze degesi v servise spravili degesa zo mna lebo su tam amatery co sa nevyznaju.Su tam proste od toho a zaroven od nicoho....
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Jednoznačne pochybil servis. Veď nie každý musí byť "vyštudovaný" automechanik, a preto idem do servisu. Lenže mám taký pocit, že si nepomôžeš, pokiaľ viem, tak na servisné práce je tuším 1/2 roka záruka?.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Cestná kontrola v A, D sa rovná 1:5000000, asi taká pravdepodobnosť že Ti niekto v zahraničí bude kontrolovať práve index rýchlosti na pneumatike. Toto zaváňa typickou vlastnosťou Slováka..... vyxebat s protistranou, to si zistil po pol roku, a chceš výmenu?! A vinu hadzeš na servis?! Ako si prebral auto zo servisu?! Toto fakt smrdí, sorry čistým....... :4012: Z Tvojej strany.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Byť menovaným servisom, zažalujem Ťa za ohováranie, poškodenie dobrého mena, trestného činu v štúdiu pokusu o nedovolené obohatenie sa. Dal by som to pravnikovi, a ten by Ti to zaraz vysvetlil.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: Reklamacia pneu

Príspevok od používateľa trucker694 »

Intensivee napísal:Dobry den
Zaciatkom tohoto roka som si zakupil auto Fabia 2 combi 1.9 tdi 77kw.Pre toto auto su v technickom preukaze pisane gumy 185.55.r15 85H alebo 86H.
20.1.2017 som bol v servise Cora Myjava kde mi nahodili nove zimmne pneu.Ale ocakaval som ze vedia ake pneu mi mozu dat.chyba.na auto mi namontovali 185.55.r15 82T cize index rychlosti nieje spravny.resp pneu niesu vhodne pre moje vozidlo.v zahranici mi hrozi pokuta a okamzite odstavenie auta mimo prevadzku.Prosim Vas mozem dany produkt reklamovat? Na fakture od Servisu Cora Myjava (oficialny servis Skoda Auto) je aj Vin auta aj ake pneu dali.Je mozne takuto vec doviest k reklamacii ?Podla mna by ako skoda predajcovia mali vediet ake pneu predavaju.Dakujem za radu
:3c90:

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných