VW Polo 1.4 2008 - zhasina motor pri klimatizacii

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sosin
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.05.2010 19:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sosin »

Však som písal že keď nie je zaťažený alternátor klímou tak dobíja normálne iba pri zapnutej klíme to nedobija tak Jak by malo kolíše to raz dobíja Jak má a potom nedobija Jak má ale Jak píšem iba pri zapnutej klíme neviem či vieš Jak vyzerá regulátor ale na ňom sú uhlíky a tie môžu byt zodraté už ho mám obiednany tak že zajtra príde vymením a uvidím čo to povie.
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

,,
Naposledy upravil/-a bokszos v 18.11.2020 17:03, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tým si asi chcel povedať že ak rozumieš tým niekedy aj tisíc hodnotám ktoré poskytne diagnostika,tj je ti jasné čo znamená 0000 0100 tak podobne,to sa potom dá chyba nájsť. Aj keď tam žiadna nie je :) (v chybových hláseniach)
Tak trocha blbá situácia je v tom,že tie vysvetlenia že čo je čo,a čo to znamená každé to jednotlivé zobrazenie hodnoty by bolo možné dať na verejnosť,ale práve to by dalo korunu celému snaženiu tých čo sa snažia a vedia.Asi je spravodlivejšie ak blbý ostane blbým a múdry a snaživý si zúročí svoju snahu.Aj tak už platí že sprostý zarába a múdry sa učí
sosin
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.05.2010 19:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sosin »

Konečne som vyriešil dlhotrvajúci problém svoj pomocne lebo toľko peňazí som nechal v servisoch a hlavne autorizovaných tam už som sa raz popálil a som si povedal že ešte im dám šancu ale nechápem čo to tam robí za ľudí ktorí nič nevedia o autách ja mám taký pocit že jeden deň zametajú ulice a na druhý deň robia v autorizovanom servise sú to obyčajný vimienaci a nič nevedia opraviť obyčajný garazmajster vie viac ako oni . Bol som tam s tím že mi zhasína motor pri zapnutej klíme dali to na diagnostiku samozrejme že im nič neukázala a už začali robiť cenové ponuky na nový kompresor klímu a na riadiacu jednotku keď mi povedali sumu tak som ich poslal do...... a Jak som hovoril kúpil som si kábel a skúšobnú verziu diagnostiky a tá mi hneď ukázala chybu regulátora dobíjania alebo že alternátor je zlí obiednal rozobral no nakoniec to nebol regulátor ale alternátor ten regulátor sa nedal vymeniť lebo diódy boli odpálenie ale nie všetky preto to robilo pri zaťaží nestíhal dobíjať na toľko koľko by mal tak som ho dal zreparovať a všetko šľape Jak hodinky. Len som zvedaví kdo by zaplatil tie diely keby som ich nechal vymeniť v autorizovanom servise za zlu diagnostiku a bol to iba alternátor a ten vôbec ani len nespomenuli .
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

..
Naposledy upravil/-a bokszos v 18.11.2020 17:03, upravené celkom 1 krát.
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

Sosin zmeral som dobijanie aj s klimou a žiadny problem nemam s dobijanim! Takže určite nebude to alternator!
sosin
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.05.2010 19:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sosin »

Mene to tiež dobijalo asi poviem príklad z10 7 krát dobre ale skúšal som to tak že zapol som klímu kamarát pridal plyn a pustil a to opakoval viac krát a ja som meral a Jak to robil tak mi to asi dva krát skapalo a tam som nameral veľký odber až tak že alternátor nestihol dobiť tak preto mi to skapínalo ale nie vždy mi to skapalo tak som to hneď napichol na diagnostiku a ukázalo mi to chybu alternátora alebo regulator dobíjania len už sa nedal vymeniť ten legitator tak jedine cely alternátor aj ten pomalí odchádzal niektoré diódy boli zle a teraz mám pokoj a už mi to nerobí. Skús ešte vyčistiť škrtiacu klapku a cez diagnostiku ju nastaviť aj to môže byt príčina
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

..
Naposledy upravil/-a bokszos v 18.11.2020 17:04, upravené celkom 1 krát.
dt18
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 17.12.2018 22:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dt18 »

Nazdar sosin vymena alternátora vyriešila tvoj problem s vypinanim motora pri zapnutej klíme na 100% ? za odpoved dakujem

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných