Skoda Octavia I , 1,9 tdi - prehrieva sa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Doktorienko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.08.2017 20:18
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia I , 1,9 tdi - prehrieva sa

Príspevok od používateľa Doktorienko »

Dobrý deň. Viete mi poradiť? Pri dlhšej jazde sa mi prehrieva motor. Teplota vybieha na cca 110-120 stupňov. Ventilátory na chladič sa krútia obidva, termostat je vymenený. Zaujímavé je, že motor je prehriatiu, ale keď zapnem kúrenie na plno, tak po chvíli ide studený vzduch. Pri prehriatí je hadica smerujúca do chladiča zvrchu natlakovaná do zbláznenia. Voda z expanzky sa stratí. Po otvorení expanzky sa voda vráti späť a tlak v hadici klesne. Ďakujem za radu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zda sa ze pre teba je toto zvlasne chovanie velkou zahadou, takze najdi si mechanika co mu to nebude zahadou, ten ti rovno aj pomoze, len tak pre tvoju info, tvoj motor nebol stavany na chladenie spalinami...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Doktorienko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.08.2017 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Doktorienko »

Bajo777. Ďakujem za poučnú odpoveď, aj keď mi teda vôbec nepomohla. Hľadám skôr odpoveď od niekoho, kto chce naozaj poradiť. Prajem Ti pekný večer.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to ze ti moja odpoved nepomohla, ale neni mojou chybou, uznaj sam :-), laki ti to napisal polopate, ale viac opravene nemas ani o 1 cm...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

to tvoje auto ma už nejake motohodiny za sebou..neni cudo...aj ked budik upravis auto neoklames.akurat na budik sa lepsie pozera pocas jazdy.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Podľa toho kúrenia by som si tipol na nefunkčné vodné čerpadlo, napr. že už nemá lopatky.
Ale samozrejme sa nedá vylúčiť že následne to narobilo aj iné škody, napr. na tom tesnení hlavy.
Tak ale keď by som zistil že sa motor prehrieva, tak na ňom nejazdím, práve kvôli potencialnej možnosti vzniku následných škôd.
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Prasknuta hlava alebo tesnenie!!!! :41c2: :41c2:

Nic neobvykle pri TDI od VW. :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

prochy žiješ asi v inom svete ako ja,lebo ja to denne robím a tesnenia benzínového svetu v pomere k Tdi je 1:20,trocha objektivity nezaškodí.Nemýlme si to zo skutočnosťou že nejaký monterkový génius dá bez rozmyslu dole hlavu,pritom nevie že tam nie je problém.90% testov na spaliny vo vode ktoré robím je negatívných,tj v inej dielni ide dole hlava.Takže príčinu a dôsledok si zamieňať nie je najšťasnejšie a mimo realitu
Ak chceš diskutovať o tesneniach,vždy skončíme u Fiatu,u Škodovky,u Opla,Peugeota atd...ale vždy v benzíne a z toho polovica v plyne,takže aspoň trocha objektivity
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

MHLAVATY-Milan. Neviem preco pises o BENZINE ked sa tu jedna o DIESEL-TDI. :41c2: :41c2:

Ja tvrdim na 10000% ze je tam prasknuta hlava alebo tesnenie pod hlavou. :41c2: Tlakuje hadicu,kolise hladina kvapaliny.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Nie on narazal na to ze si napisal ze pri tdi bezne praskaju hlavy a tesnenia a pritom to tak vobec nie je.... pomer tdi k inym autam je 1:20 v prospech tdi
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano reálne to tak môže byť.Ale reagujem na to že je to bežné...a to teda nie je.Bežné je u benzinového Punta...už sa chápeme ?!
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

funkciu vodneho cerpadla v rychlosti overis tak ze pozeras ci ju tlaci tou tenkou hadickou do nadobky. ak mas nadobku zanesenu tak hadicku z nej odpoj a daj do flasky. nech ti niekto nastartuje. a nachvilku aj zvysi otacky. uvidis ci cirkuluje.
inak mala velka rada. vzdy ked riesim taketo problemy na autach tak popri tom bud vytiahnem alebo aspon odtiahnem pokial sa da chladice a vyfukam ich vzduchom. minimalne vzduchom. prachu a bordelu tam byva ako na druzstevnej ceste :41c2:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milan doprcic kolko som tych fiat katastrofa motorov musel mat aby to bolo bezne aj u mna ? :d :D Staci 20 rokov fiatu doma ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Milan doprcic kolko som tych fiat katastrofa motorov musel mat aby to bolo bezne aj u mna ? Staci 20 rokov fiatu doma ?

Pripájam sa .Fiat Marea rok výroby 98, bez problémov.
Pred tým Tempra, čo to auto zažilo,zničilo by každé iné auto.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

si tak spominam, ze tesneni prdlo v nasej rodine len tatkovi na fave, aj to ze tam nalial zlu chladiacu myslim, ovsem to sa bavime uz tak od 1980 a tych aut cosik bolo, ne len fiatov
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných