BMW X5 3.0d vs AUDI Q7 3.0 tdi

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Ak ti vadi to ze ked pri aute fajcis pocujes motor v chode tak ok.
Ale vnutorna hlucnost je cosi ine a ked otvoris takemu 5.0L benzinu tak ten benzin doslova reve, moderny diesel nie.
Diesel bol vzdy v otackach tichsi ako na volnobehu, mne vo velkolitraznych benzinovych autach osobne niekedy zalahne v usiach, samozrejme ze to zalezi od izolacie interieru ale moderny 6-8 valcovy diesel je pri jazde tichsi ako benzin nemyslim tym teraz ze ides na volnobeh ale trebars predbiehanie, kopec...
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Ano, kazde auto musi najst svojho majitela, pre mna je Q7 dost velka, chodim na aute 99% sam, ale chcel by som X6 40d 8kvalt :2f93:
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

Andrej7269 napísal: nekupim ziadne SUV lebo je to chobotina a radsej dam o tretinu menej za A6 alebo 5radu kombi a zvysok mi ostane na servis. Vyhoda? nehuci to tak na dialnici, diely su o nieco lacnejsie a ked uz si riesil aj tu spotrebu tak ta je u A6 pripadne 5 triedy skoro polovicna oproti SUV verziam X5 a Q7.

Preco vlastne ludia chcu SUV? Aby preleteli cez okno a leteli aj ponad auto ktore zramovali pred sebou alebo preto ze je ho viac vidno to auto? Podla mna ani Q7 ani X5 ani ine SUV nebude mat na komfort limuziny klasickeho osobneho auta.
.
myslím,že tu Andy to vystihol dokonale. Nie nadarmo jeden nemenovaný motoristický novinár označil SUV ako "náhrada mužnosti" :d :D .
Ja zmysel takého to auta taktiež neviem pochopiť. A nalepiť na auto ako X5, alebo X6 logo M mi príde totálna zvrátenosť. Je to premotorovaný mamut, nie športové auto.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

peto103 napísal:
Andrej7269 napísal: nekupim ziadne SUV lebo je to chobotina a radsej dam o tretinu menej za A6 alebo 5radu kombi a zvysok mi ostane na servis. Vyhoda? nehuci to tak na dialnici, diely su o nieco lacnejsie a ked uz si riesil aj tu spotrebu tak ta je u A6 pripadne 5 triedy skoro polovicna oproti SUV verziam X5 a Q7.

Preco vlastne ludia chcu SUV? Aby preleteli cez okno a leteli aj ponad auto ktore zramovali pred sebou alebo preto ze je ho viac vidno to auto? Podla mna ani Q7 ani X5 ani ine SUV nebude mat na komfort limuziny klasickeho osobneho auta.
.
myslím,že tu Andy to vystihol dokonale. Nie nadarmo jeden nemenovaný motoristický novinár označil SUV ako "náhrada mužnosti" :d :D .
Ja zmysel takého to auta taktiež neviem pochopiť. A nalepiť na auto ako X5, alebo X6 logo M mi príde totálna zvrátenosť. Je to premotorovaný mamut, nie športové auto.
keby si byval v takej lokalite ako ja kde ludia bezne pri odchode skladaju narazniky tak by si si tiez muznost kompenzoval svojim sposobom?
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

marek4 napísal:
peto103 napísal:
Andrej7269 napísal: nekupim ziadne SUV lebo je to chobotina a radsej dam o tretinu menej za A6 alebo 5radu kombi a zvysok mi ostane na servis. Vyhoda? nehuci to tak na dialnici, diely su o nieco lacnejsie a ked uz si riesil aj tu spotrebu tak ta je u A6 pripadne 5 triedy skoro polovicna oproti SUV verziam X5 a Q7.

Preco vlastne ludia chcu SUV? Aby preleteli cez okno a leteli aj ponad auto ktore zramovali pred sebou alebo preto ze je ho viac vidno to auto? Podla mna ani Q7 ani X5 ani ine SUV nebude mat na komfort limuziny klasickeho osobneho auta.
.
myslím,že tu Andy to vystihol dokonale. Nie nadarmo jeden nemenovaný motoristický novinár označil SUV ako "náhrada mužnosti" :d :D .
Ja zmysel takého to auta taktiež neviem pochopiť. A nalepiť na auto ako X5, alebo X6 logo M mi príde totálna zvrátenosť. Je to premotorovaný mamut, nie športové auto.
keby si byval v takej lokalite ako ja kde ludia bezne pri odchode skladaju narazniky tak by si si tiez muznost kompenzoval svojim sposobom?
a kym neboli SUV na trhu, resp. nebol taký výber, tak ako ľudia existovali? toto nie je rozumny argument. Pozri, ja som tu len vyslovil svoj názor. Nech si kupi SUV kto chce, keď rád vozí tonu železa navyše, prosím.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Marek tu ale piseme o SUV nie o off road. Takze to co suv zvladne na 85-95% aj osobne auto. Takze asi tolko, no a na co ine to auto je ak nie na dokazovanie si niecoho co clovek v sebe neciti? Inak by si kupil 7 bavorak alebo A8 a mal by pohodlne auto. Aj tak na SUV jazdi 98% ludi po meste a dialnici. Cize po ceste.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Andrej7269 napísal:Marek tu ale piseme o SUV nie o off road. Takze to co suv zvladne na 85-95% aj osobne auto. Takze asi tolko, no a na co ine to auto je ak nie na dokazovanie si niecoho co clovek v sebe neciti? Inak by si kupil 7 bavorak alebo A8 a mal by pohodlne auto. Aj tak na SUV jazdi 98% ludi po meste a dialnici. Cize po ceste.
A ja tu kde pisem o offroade?
gamavox009
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 25.08.2007 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gamavox009 »

X5 dobré auto, ale negatívum,že sa dosť kradne. Keď tak Audi Q7 a to hlavne kvôli pohonu quatro, ten sa X5 vôbec nevyrovná.
bemartgroup
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01.02.2006 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bemartgroup »

Precital som si Vase prispevky a musim zhodnotit, ze ani jeden ste nikdy nevlastnili ani x5, ani x6, ani q7, takze svoje rady, cize svoje nazory si mozete strcit, tak akurat za klobuk. Clovek sa pyta na rok 2006 u oboch aut, takze pozera lacnejsiu verziu, je pravda, ze q7 je na komfort jazdy, a x5 je na techniku, nakolko volis takyto rocnik, tak z hladiska neskorsich investicii urcite x5. Tam zacnes vrazat do auta po cca 400 tis km a pri q7 po 200 tis km. Samozrejme ak by si volil novsi rocnikl 2008 / 2009, tak tam uz je vela inych atributov u x5 motor sd 210kw a u q7 4,2 240 kw, to uz sa da lepsie porovnavat, ale to je uz financne niekde inde. Poradim ak budes mat zaujem, mal som tie auta vsetky, aj slabsie aj silnejsie.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

misko crx napísal:
marek4 napísal:Ano, kazde auto musi najst svojho majitela, pre mna je Q7 dost velka, chodim na aute 99% sam, ale chcel by som X6 40d 8kvalt :2f93:
myslim ze do X6 sa 4.0d nedava 3.0d alebo 3.5d

4.0d sa daval do rady 7
Myslis zle, 40d je 3.0L biturbo diesel s turbami v tandeme o vykone 306PS a ide aj do x6
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

S tym reproduktorom si robis dufam uz naozaj prcu z nas :4090:

Toto mi uz hlava neberie :d :D
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

2MATRIX napísal:
marek4 napísal:S tym reproduktorom si robis dufam uz naozaj prcu z nas :4090:

Toto mi uz hlava neberie :d :D
Prisahám že nerobím,tam je normalne vtom aute reproduktor a ten vydava akože zvuky motora aby mal majitel pocit že ma výnimočný zvuk motora :d :D Ked budem mat zase nejaku V12 tak ti to normalne odfotím.
Tak toto je uz chore :40bd:

Zachvilu to zacne byt tunningovy hit interkom medzi motorovym priestorom a kabinou a vsetky izolacie mozu ist prec :d :D
nocha
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.11.2006 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nocha »

Podla mňa porovnávať Q7 a X5 nieje úplne na mieste, Q7 má dlhší rázvor a je aj celkovo dlhšia, X5 by sa malo porovnávať s VW Touareg alebo s Mercedesom ML, Q7 skôr s Mercedesom GL alebo Range Roverom.
Q7 ponúkne viac miesta a pohodlie X5 zasa lepšiu dinamiku.
Z vlastnej skúsenosti s Q7 viem že je to hltač kilometrov.
Pri q7 dávaj pozor má zlý ried.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

custom33 napísal:No vidim ze drtiva vetsina je pre X5,este k tomu,su to jazdene vozy,a obydve su 2006 rocnik.Mate niekto skusenosti aj zo spotrebou?Lebo ako vravim,vyrobcom a predajcom verit???Myslim ze aj mimo beznej komunikacie je X5 lepsia,co?Dakujem za rady.
Spotrebu si zisti na https://www.spritmonitor.de Tam uvidíš reálnu spotrebu týchto áut. Možno sú tieto autá lacné na kúpu, ale mimoriadne drahé na údržbu a servis. Len nové gumy stoja okolo 700 euro. Ja by som to zvážil a radšej zvolil menej náročné auto.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 12 neregistrovaných