Cesta do svedska

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

V tej dobe som plával cez Polferies Wavelom, tam bývali huculské hody. Nostalgia, čašník na lodi Ti priniesol objednané jedlo na stôl. Teraz to domrvili Baltivia,Mazovia obrovske lode bez ducha, neosobné, také chladné na nemecký štýl. Unity line a ich sedem korýt, tiež nič moc. Ano od 2013 sa to kazí, balkánci, ukrajinci a Adamec sem ťahá cez Bloomqist/bring tú južanskú pliagu wau, celé zle.
Ale tá Lulea a narazníky domov, alebo Kiruna to je neopakovateľný pocit.
janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janov5 »

ahoj, pracujem v skandinavii uz 7 rokov a stale jazdim autom az za polarny kruh...najlepsie je zabukovat trajekt na sk stranke directferries.sk a to z travemunde do malmo...je to 9 hodin a vyde ta to aj s autom 130 eur s kajutou pre 3 osoby..ak nechces kajutu odpocitaj 40 eur cca...zabukujes si to sama a ziadneho uja nepotrebujes, posledny krat som isiel 6 dni dozadu na novu "dialnicu" zo slovenska skalite rovno do polska...a potom po A4 na berlin ..je to rychlovka nie ako cez cz a polsko ma 5 eur poplatok na jednej mytnici po ceste.../pozor nechod naspat berlin-wroclaw..rozbijes si auto...chod berlin drazdany a potom wroclaw/urcite nechod po mostoch na dansko...porodis skor...a prvy most stoji 35 eur a druhy 50eciek ak platis eurami...trajektom usetris ako cca 400 km a mozes sa vyspat...neviem kam ides..ale vo svedsku nie su radary na dialniciach...chodim malmo stockholm za 4,5 hodiny..svedi sa radi nahanaju a neviem ci s cudzincami ich to bavi viac...dalej mas jednu mytnicu v stockholme ktora je automaticka a na sk nechodia poplatky ziadne...ako turista ser na to...ak pojdes dalej na sever prvy radar je az v meste sundsvall kde je teraz nanovo postaveny most a zaroven druha automaticka mytnica...cca 1 euro ale neplatis a nic ti domov nepride...Norom napriklad aj poliakom chodia poplatky bez navysenia ale my nie sme zazmluvneny...ak pojdes dalej hore smer umea tam je asi 25 radarov ma ceste E4 po ktorej stale pojdes...neplatis nikde nic a policajta neuvidis...ja tento 2tis km usek az do norska chodim za 16 hodin pokial niekde nespim po ceste..ceny nafty padli pravdive a je jedno kde natankujes...tu nie su rozdiely ako v nemecku ze mimo dialnice natankujes lacnejsie...ver mi skusil som uz vsetky mozne cesty, dokonca aj na tallin a trajektom do helsiniek..toto je najlepsi sposob ako sa dostat hore..ak chces stoj co stoj setrit na trajekte chod zo sassnitz do trelleborgu..da sa kupit aj za 45 eur vratane auta,kajutu nekupis ale aj naco ked ides len 4,5 hodiny...PS.. jedna rada aj mas slovensku bankomatovu karu a je jedno aku ...niekde na pumpe v 50% pripadoch nenatankujes...neakceptuje ju...hladaj pumpy s obsluhou, tam bez problemu...neviem preco je to tak ale to iste bolo vo finsku...preto nespoliehaj sa ak nemas viac bankomatovych kariet na pumpu lebo nie kazda pumpa je s obsluhou ako u nas...na juhu ako tak..ale na severe malo
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Swinoujicse Ystad auto plus styri osoby s kajutou 100e. A z Bialsko Bialla do Swinoujisce dialnica poplatok 5e za usek Gliwice Wroclaw, potom na Legnicu s3 Zelena Hora, Szczecin a6 do Swinoujisce, cena nafty v polsku 4pln.
janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janov5 »

trucker neviem kedy to bolo...su niekedy akcie,nevravim....ale tebou uvedeny trajekt ma dnes uplne ine ceny....aj ked ides na stranky priamo na spolocnosti ktore trajekt prevadzkuju...tj polferies,unity line alebo tt line...unity line su iba fakt iba "plte" stare osarpane...kajuty katastrofalne z mojich skusenosti.. rad by som obchadzal nemecko kvoli kontrolam,ale do swinojuscie sa hrkoces po okreskach od wroclawi

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní