VW Touran - skusenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Podvozková platforma by mala byť spoločná s Golfom 5, ale nie je to celkom rovnaké.
Jazdné vlastnosti myslím výborné, určite sú autá, čo si môžu viac dovoliť na ceste, ale z týchto malých vanov je myslím spolu s C-maxom najlepší.
V porovnaní s Octávkou a Golfom to je asi porovnateľné, ale to sú menšie a nižšie autá.
Tiež mi vyhovuje, že aj keď som dobre naložený, tak nie je veľký rozdiel v jazdných vlastnostiach oproti prázdnemu, v porovnaní s inými autami.
Kufor je samozrejme väčší ako octávka aj golf, ale napr. Zafira ho má určite dlhší a možno aj trocha väčší, po zadné sedadlá.
U nej sa však nedá vybrať zadná lavica, len sa posunie dopredu a sklopí k predným sedadlám. V tourane keď vyberiem zadné sedadlá, tak celkove je to slušný objem, podľa katalógu vraj 1900 lt, ale neviem ako to merajú, či až po strechu.
Samotný kufor, s nasadenými zadnými sedadlami má šírku cca 105 cm, dĺžku trocha menej a keď som viezol práčku vysokú 85 cm, tak ešte bolo nad ňou nejaké miesto.
Zadné sedadlá sú aj samostatne trocha posuvné a polohovateľné.
Písal tam ktosi, že predná náprava je slabá, nemám ten dojem, zatiaľ mám najazdené necelých 140 tisíc km a všetko je tuhé.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vyhol by som sa všetkému čo má v názve *SI...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Logika ti celkom ide... :-)

C-Max, Mazda5, Verso...
horvathh
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 09.10.2014 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horvathh »

nove su dobre to mas prasvdu aj TSI....
ale DSG prevodovku by som nedaval. a pozor na siroke gumy zbytocne zvysuju spotrebu ako na inych autach.......

Mne sa pacia tie Cross vybavy

http://autobazar.pozri.sk/vyhladavanie- ... gen/touran

v podstate s tym autom nebudes mat velke problemy len kup co najnovsie.....
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

viktor napísal:Takze odporucas ine auto?...lebo touran ine nie je...teda okrem tdi
A toto kto tvrdí? A čo tak 1,6 MPI? Klasický atmosférický nesmrteľný (v porovnaní s *SI) benzínový motor. Som s ním mimoriadne spokojný.
nocha
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.11.2006 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nocha »

Neviem prečo tak strašne odhovárate od 2.0 tdi DSG. Je to dobrý motor ma dobrú spotrebu od 6.2 po 8 mám vyskúšané. Tento motor som miloval mal som ho 6 rokov a okrem turba neodišlo nič! tá DSG je síce trochu hlúpa ale dá sa to prežiť je trocha ospalá na plyn no potom už šlape dobre. 103 kw dostatok k predbehnutiu a aj spotreba dobrá navyše max. rýchlosť je okolo 210kmh. Priestor je dokonalý ani v niektorých SUV(fuj) neni toľko miesta a Touran je jedno z mála áut kam dáte 3 detské sedačky, odkladacie priestory sú kategória sama preseba

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných