Citroen Jumper 3,0 hdi 2008

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fliacik
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 21.01.2009 20:14
Zdieľať na Facebook

Citroen Jumper 3,0 hdi 2008

Príspevok od používateľa fliacik »

Chcem sa podelit ponznatkami okolo udrzby a servisu jumpra ktorymi som presiel.Niektory ma mozu kritizovat ,niekomu pomozu. 3,0 hdi na podnikanie dobre auto rychle, silne ,znesie i vysiu zataz. Karoseria pozinkovana po 9rokoch bez korozie nieje garazovany oproti srinteru a krafteru.Poruchy ktore som mal . elektroistlacia: najviac problemov robi celne sklo, plastova lista pod oknom dobre netesni , voda z okna tecie priamo na motor a najeho elektrosucasti ,takto dochadza skratu niektoryh dielov vaha vzduchu , skrtiaca klapka- to som menil po 80 000km ,ked mi skoncila zaruka. Po ostraneni netesnosti auto ma 340 000km bez problemov. Spojka: Vymenna spojkoveho valca,ked je spojka dobra a orginal ,nedat sa osaliet mechanikom na vymenu celej spojky , nova nevrdrzi dlho/ v citroene mi menilu spojku bolo mi povedane ,ze musia mi dat pevnu spojku ,dvojhmotiakom maju problemi. Ked vam davali prevodovku dole treba si skontrolovat srouby na drziaku prevodovky vascinov mechanici strhnu zavit vam to nepovedia a prevdovka spadne /nebol to aj moj pripad/ 3sroubi prevodovku neudrzia.Prevodovka:2 krat opravovana ,privymene oleja nechat si vymenit aj olej v prevodovke ,niejakym sposobom sa olej straca ,nemaze vrchu cast prevodovky 1,2, a spiatocka. rucna brzda , zbytocne spanovat lanka a nastavovat exentre i tak to fugovat nebude, akurat si spalite kotuce.jeden nech si lahne pod auto ,druhy nech taha rucnu a bude vidno ako sa dva priecne nosniky na ktorych su pripevnene lanka prehybaju to som bol pozriet u novy jumroch maju to uz vystuzene /predajca nechapal co robim ,ked som bol pozriet noveho ,a ked som lahol pod auto aby som pozrel tie nosniky / .Vrche ulozenie prenyh tlmicov: v nahradnych dielov niesu v ulozeniach pribalene vymedzovacie podlozky, mechanici to dobre vedia namontuju aj bez nich i v citroene,treba ich dat vysustruzit, date nastavit geometriu aj tak bude zrat gumy.Som vodic a majitel nie mechanik,ale urcitymi vecmi som presiel
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní