Kupa SUV / Offroad vozidla

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mirec725
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.08.2017 16:30
Zdieľať na Facebook

Kupa SUV / Offroad vozidla

Príspevok od používateľa mirec725 »

Zdravim, potrebujem poradit.

Syn bude mat coskoro narodeniny, a chceme mu s manzelkou kupit auto, a potrebujeme poradit ktore. Auto by malo byt zhruba do 5000 EUR a chceli by sme kupit nejake male SUV alebo offroad, rok aspon 2000 , s priatelnymi kilometrami a spotrebou.

Pozerali sme sa po Suzuki Jimny, Mitsubishi Pajero, Landrover Freelander, Honda CRV, Toyota RAV4, tucson , sportage ? Co z toho by ste odporucili ? alebo nieco uplne ine ?

Velka vdaka za odpovede ! :3906:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Moje prvé auto bolo Škoda 100,a na ňu som si poctivo zarobil. Dnes je nové povolanie :SYN. DCÉRA. :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No ja by som sa skôr opýtal kolké narodeniny, kolko má VP a kolko najazdeného , či je technický typ alebo kapotu ani neotvorí. To je dôležitejšie ako typ SUV.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jak tatko hovori vsetko dobre...navyse kupa auta s vyssim taziskom u nevybureneho, neskuseneho, odvazneho pod dojmom "bezpecnosti" moze skoncit kotrmelcom...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo kotrmelcom skončila aj moja Karkulka- čo bola v podstate motokára ( C Ax) ak by mal SUV tak sa kotúla až do Hungarie. :40bd: :40bd:
Obrázok
:40bd: :40bd: :40bd: :3906: lol :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Nech si vyberie sám, keď už má tú možnosť. Ale SUV pre začiatočníka určite nie... Skôr niečo menšie a slabšie.

Definuj, čo znamená prijateľné km pri 17 ročnom aute.
mirec725
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.08.2017 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirec725 »

Ahojte , dakujem za odpovede.
Syn ma 23 a jazdi zodpovedne , zatial nam nase auta nerozbil :d :D
Ako ho pozname tam vieme ze by chcel nieco s vyssim posedom a vyssim podvozkom tak preto vyberame z tych co som uz vyssie uviedol.
A co sa tyka priatelnych kilomentrov , no dajme tomu do 170000 ? Sam neviem , nevyznam sa , zalezi asi aj od auta , motoru ? Poradte
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Keď nájdeš viac ako 15 ročné auto s km do 170 000, tak na 90% pravé nebudú. Preto sa na km vykašli a hľadaj auto v čo najlepšom stave.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Možno ma kolegovia vysmejú určite by som s tou sumou išiel do Lady Nivy. Nie je v tvojom zozname, mám k nej nejakú slabosť, asi ako jediná splní aj vekový a kilometrový limit.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Asi najrozumnejšia volba by bola ta KIA Sportage...

je to jediné auto z vyššie uvedeného výberu,ktoré vždy bolo a je sdpoľahlivé a dá sa mu najmenej čo vytknuť.

Tiež Honda CRV je O.K. avšak pri takom veku budu nutné vyrazné investície.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Ja by som ešte uvažoval o suzuki vitare. Relatívne ľahké auto čo zvládne aj terén.
Obávam sa že taká kia sportage je skôr leštenka na cestu a aj ťažšia.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

V zadaní témy sa nikde nespomína,že auto by malo jazdiť v ťažkom teréne,

skor si myslím,že preto male SUV či offroad,lebo raz za čas treba vybehnuť niekde na chatu na kopci, a ked zaprší, bežné auto má problém,alebo chalan je rybar a jazdi popri rieke...
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Alebo chce vyssi posed a SUV iba cisto z prakickeho hladiska, lepsie nastupovanie a vystupovanie, lepsi rozhlad a mozno aj z toho vyplyvajuci komfort jazdy. Ja mam Lybru a druh auto bude iba s vyssim posedom, aspon crossrover, lebo nebavi ma sadat si ako do rakvy, mam blby rozhlad a zacat riesit vyssi posed az ked pridu problemy s chrbtom, potom bude uz neskoro...
vardzikt
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.01.2016 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vardzikt »

Ahojte, aj ja prezerám bazár s off-roadami a neviem co hľadať. Auto chcem na ryby čiže aby som tam vedel nakladať nejaké veci nie maličkú vitaru bez kufra,ale zase žiadneho obra. Poraďte aj motorizáciu. Pozeral som freelander neviem aké je veľké ale po sklopeni sedaciek by mi batožinový priestor mohol stačiť. Len nevyznám sa do motorizácie a do náročnosti servisu aby to nebolo poruchové. A takisto neviem ci ma uzávierku. Strop 5000. Ďakujem.
jarokukla
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 13.11.2008 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarokukla »

Ahoj. Na tvoje pozreby by celkom stacil nissan terrano 2 po facelifte, kratky s motorom 2.7. Nema uzavierku ale ma samosvor,ma redukciu vsetko je to mechanika a velmi spolahlive auto to by ti malo bohato stačiť.

Alebo kratke pajero, je širšie, a niektore podla vybav maju aj uzavierku.

Podobne ako freelander velkostou je pajero pinin, ten nema uzavierku. A myslim ze ani freelander nema uzavierku.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných