Audi S5 - kontrolka výfukového systému

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radojurak
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2013 18:10
Zdieľať na Facebook

Audi S5 - kontrolka výfukového systému

Príspevok od používateľa radojurak »

Ahojte ľudia. Obracám sa na vás s prosbou o pomoc, snáď už sa niekto nájde. Mám Audi S5 Coupe 4,2 FSI r.v. 2009 s chip-tuningom na 290kw(cca 400ps).Ako som sa už zmienil mám problem s kontrolkou výfukového systému. Bol som v servise Audi tu v IT a diagnostika ukázala vorkatalyzátor.Menily sviečky, zapalovacie cievky a rozvodový hriadeľ(regulačný ventil).Kontrolka zhasla ale po týždni opäť zasvietila. Bol som u druhého mechanika a ten po prezretí navrhol: Ako prvé aditíva. Ak by to nepomohlo tak vymenit lambda sondy ale tie pri diagnostike fungovali na 100% tak neviem, potom výmena katalyzátora a ak ani to nie tak otvorenie a vyčistenie motora.Pri jazde nepociťujem žiadnu zmenu akurát auto niekedy pri startovaní ma úplne iný zvuk ako normálne a pri zaradení déčka a pustení brzdy trasie ale hned ako pridám plyn tak už netrasie. Viete mi poradiť na čo by som sa mal zamerať?? Za všetky normálne reakcie vám ďakujem. :300f:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nie je to kontrolka vyfukového systemu ale tzv. CHECK motora

spojený s chybou , chybami uloženými v pamäti RJ

treba uviesť čislo tej chyby , alebo si to vygoogliť čo ta chyba znamená a čo ju sposobuje, prip.ako ju odstraniť

chyba by mala byť v tvare P 1XXX alebo iná
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných