Vrátenie auta Peugeot

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Vrátenie auta Peugeot

Príspevok od používateľa jouwy »

Dobry deň chcem sa spytať kolega kupoval nového peugeota dodavku ma ju cca pol roka a od kedy ju má stale problem uz bol snou asi na 4zvolavackach , klima a kurenie sa nejak divne nastavuje na 1 stupni ventilatora to fuka len na nohy aj ked stlacite do priestoru na okna to ide len na nohy date 2stupen fukanie do priestoru je neprijemne fuka to do vas date na okno fuka do oci stlacite aj okno aj priestor a fuka na nohy :40bd: na aute je ecorežim po zošliapnuti spojky auto zhasne a po stlaceni znovu naštartuje no poslednom čase už len zhasne no naštartovat treba znovu klučom :40bd: dalsia vec obcas sa stane svieti servis niekedy aj dva dni nie zhasne auto nastartuje a je pokoj aj na par dni :40bd: bol meniť olej mechanik mu tam niečo odtrhol nešiel mu povolit filter zas problem trebalo objednať diel a momentalne najnovšie vytrhlo hadicu s klimatizacie :40bd: kupte si nove auto budete mat pokoj ! lol moja otazka znie da sa vrátit auto alebo ako postupovať lebo neprejde tyzden bez problemu na tom aute :41c2:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Teoreticky sa to auto vrátiť dá, podľa popisu tam bolo dostatok rôznych aj opakovane sa vyskytujúcich závad.
Formálne je k tomu potrebné aby boli všetky tie závady v servisnej knižke riadne servisom zaznamenané, aj s komentárom že sa jedná o opakovanú závadu.
Vrátenie auta je vlastne zrušenie kúpnej zmluvy, to jest medzi predávajúcim a kupujúcim.
Problém však je keď kupujúci chce zmluvu zrušiť a predávajúci sa o takom niečom vôbec nechce baviť.
V takom prípade môže pomôcť obrátiť sa na importéra značky na Slovensku, ten môže mať na predajcu nejaké páky, ale samozrejme aj u neho musí byť ochota to riešiť.
Zväčša práve ochota ani u jedného ani u druhého nie je, takže potom už ostáva len sa obrátiť na súd. Pokiaľ sú všetky tie závady a pokusy opravu riadne zadokumentované, tak rozsudok by mal byť vynesený v prospech toho kupujúceho.
Ale zase všetci vieme ako je to so súdnymi rozhodnutiami na Slovensku, žalovaná strana bude robiť všetky možné obštrukcie, budú sa z jednej aj druhej strany robiť znalecké posudky, spor sa povlečie roky, kupec auto nebude kvôli tomu používať a reálne vrátenie auta predajcovi aj tak nebude isté.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

za svojich mladych cias som kupoval novu 407ku tusim jednu z prvych na SK. Nedalo sa na tom jazdit tak to dralo predne pneu. Uplne na zabitie. Reklamoval som ho tiez asi 4krat. Najprv mi menili pneu za inu znacku, potom robili dookola geometriu a kontrolovali napravu. Normalne zufaly som bol. Potom to zacalo zit svojim zivotom napriklad samo pustat stierace radio, za jazdy sklapat zrkadla. Posledne nervy som stratil ked som na nom presiel asi kilometer a odstavil som ho a spustil sa ventilator na maximum a bezal aso pol hodinu, to uz som volal do peugeotu ze ci je to OK, oni ze normalna vec. Volal som im zas asi po hodine ci je to este stale v pohode, to uz boli nervozny aj oni a poslali pren odtahovku [prisla asi po dalsej hodine a ten ventilator stale isiel] Som im rovno odkazal ze si tu haraburdu mozu nechat ze to ani vidite nechcem. Ich stanovisko bolo ze mi daju novy kus ze ich to mrzi ale ze este nemaju vychytane muchy na nich. Ja reku nie som pokusny kralik dakujem nechajte si. Samozrejme ze peniaze mi vratit museli aj ked sa krutili ako hady. Podla zakona tusim dvakrat ta ista zavada alebo tri rozne a mas narok na svoj peniaz
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Podla zakona tusim dvakrat ta ista zavada alebo tri rozne a mas narok na svoj peniaz
Podľa zákona je 3x tá istá závada, alebo 4x rôzna.
Potom nasleduje vrátenie peňazí.
Závidím ti tvoju trpezlivosť s autom. Popritom poznám x spokojných majiteľov 407-my s benzínovým motorom.
Asi si mal chybný kus. Preto je asi najlepšie kupovať nové auto asi po roku a viac, nech je pokusný králik niekto iný.
jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jouwy »

Aj tak najlepšie je ta klima bud fuka do oči alebo fo tvare a ked to dam na 1 tak to fuka na nohy :D neda sa to nejak rozumne nastavit :D a momentalne bonus stojite na križovatke naskoči zelena date 1 pustite spojku a stojite :D auto same zhasne a už nenaskoči :D takže auta už trubia prečo stojime :D lol
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Bolo by dobre prečítať si od Hailey-ho román KOLESÁ

tam sa dá niečo dozvedieť o vyrobe automobilov.....
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Myslíš, že ak pri kúpe auta bude dátum výroby pripadať na stredu, tak sa auto skutočne poskladalo v stredu, alebo ide len o dátum naskladnenia do expedičného skladu ?
Okrem toho jednotlivé agregáty a komplety môžu byť poskladané v pondelok.
S tým nič neurobíš.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

u Peugeotov je to bezne ze idu takto , kamos ma 407 sw , rv 2010 2,0HDi a je to auto tiez ako z rozpravky ci z komedie
ovtoris LP Dvere spusti sa ventilator chladica , Otvoris PZ dvere vitaju ta stierace resp . ukazka funkcnosti
obcas nefunguju dialkove svetla , obcas strajk radio ,, o klime neuvazuj ani o rozfukoch , je to zahada francuzskeho trojuholnika

Ja osobne som mal 307 SW 2007 a bola to katastrofa , odvtedy Peu len na tyzden
jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jouwy »

:40bd: no a zas dalsia vec povoleny starter a kontrola kablovania :40bd: a dnes som sadal do auta a povolene panty na dverach :40bd: hmmm co to bude dalej ? :40bd:
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

treba vzdy trvat na riadnom spisani reklamacie a nie ze tam prides s tym, ze toto sa pokazilo opravte mi to a oni ze ok, opravime... len tak bez reklamacie. Treba normalne spisat reklamaciu a ked uz budes mat takto zopar reklamacii v ruke, tak moze byt vratenie vozu realne.
tunnner
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.05.2008 20:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tunnner »

Tak ja mám 3 mesačného experta furgona a presne tie isté chyby! Zhasína pri vytlačenej spojke, klíma funguje hrozne divne! Chýbajú tesnenie na šoferovych dverách na spolujazdcových sú.
Akurát dnes mi už napísalo ze mam ADblue ešte na 2000km.Mam nabehanych 13000km.
Už som raz bol v servise rozsvietila sami kontrolka motora povedali že natiahli nový softvér a vymazali pamäť chýb, že tam bolo zaznamenaných 37chýb.
minusik2009
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 06.10.2016 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minusik2009 »

Asi by ma šľak trafil. Keˇže ako píšeš sú s autom neustále nejaké problémy, tak by som ho vrátil alebo aspoň žiadal výmenu za iné
jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jouwy »

Po stlaceni spojky zhasne to je normalne to je eco rezim pod radiom je tlacitko da sa to vypnut len horsie ked ti zhasne ako nam no uz po stlaceni spojky nenaskoci lol a adblue nam vydrzalo cez 30tisic asi jazdis dost mesto preto tak kratko vydrzalo :) od posledneho prispevku uz pre istotu klima nefukala vobec nejaka klapka sa neotvorila :40bd: a inak v peugeote nam bolo povedane ze auto sa neda vratit lebo je na firmu a tam sa nestahuje obciansky zakonik 3x alebo 4x rozna ale toto je obchodny zakonik a tam take nic nieje je to tak ?
zeror
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.09.2017 09:56
Bydlisko: Zilina
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zeror »

povedal by som, ze ani nie. pocul som o podobnych pripadoch a bohuzial, za kazdym to vyhral predajca
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 62 neregistrovaných