VW golf IV 1,9 TDI PD - problem zo startovanim

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

VW golf IV 1,9 TDI PD - problem zo startovanim

Príspevok od používateľa drobisk »

Caute, mam taky problem.... Niekedy sa mi stane ked zhasnem auto a idem znovu nastartovat v kratkom case napriklad asi do 2 az 5 minut znovu tak proste iba toci a nic viac... Stava sa to ozaj iba niekedy posledne mi to spravilo pred mesiacom a dnes sa mi to stalo 2 krat za den a tipujem ze je mozne ze to zas nespravi ale 3 tyzdne takze len niekedy... Ono stale iba toci a nic sa nedeje spravim to asi 10 krat a nic niekedy nabehne len tak zrazu na 5. krat niekedy na 25. diagsnotika nevyhadzuje ziadnu chybu... Baterka je nova... neviem co to moze byt... snimac otacok?? ci?? prosim o radu posledne som to neriesil ale ked sa mi to stane raz za cas celkom to nasere ked ostanem niekde startovat 15 minut.... Este ma napadlo... mam tajny vypinac ale zhavenie vzdy zasvieti v tom by asi problem byt nemal no neviem... Dakujem pekne za vsetky uzitocne rady....
VW Golf Combi IV 1,9 TDI PD 85kw + chip
rangerover876
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 22.01.2009 15:50
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rangerover876 »

A za studena ti to ako startuje? Moze to byt vela veci. A mozno by ti pomoblo upravit startovaciu davku za tepla a fertic maryska.
26285
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 20.03.2007 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 26285 »

Možná aj toto---85kw + chip :3906: kontaktuj tohoto člena .. mp3turbo ... on ti dá radu určite čo čítam jeho príspevky na nete,, tak je to profík :2f93:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som zostal ticho lebo najprv treba spravit to co hovori nero a az potom budeme riesit dalej.
martin.bolek
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 02.02.2005 00:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin.bolek »

Dost komplikovana diagnostika nakolko sa jedna o sporadicku zavadu. Ak nejde o typicky problem so startovacou davkou, moze to mat more pricin, ktore je mozne zistit len dalsim meranim pri vyskyte chyby, Meranim....nie citanim pamti zavad. Mimo toho je vsetko ostatne iba hadanie.
drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobisk »

Ok skusim to diky... za studena startuje na brnk... za tepla to je tiez v pohode ale niekedy proste iba toci... a potom zasa hned nabehne no niekedy ma necha potrapit aj 15 startov...
VW Golf Combi IV 1,9 TDI PD 85kw + chip
mirecc.m
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 12.02.2009 10:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirecc.m »

Mne to robila klapka vzduchu pred EGR.Obcas ostala zatvorena
po vypnuti motora.Bolo tam vela sadze,po vycisteni je to OK!
Golf IV variant 1.9 TDI Highline 66 kW
fite
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 04.01.2011 09:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fite »

Môže mať zanesený EGR ventil vplyv na spotrebu a tichší chod motora ?
michal1379
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.08.2017 17:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal1379 »

Ahojte mam rovnaky problem s mojim golfom 4 1.9 Tdi, 81 kw, rok 1999. Dnes som ostal stat na parkovisku pred kauflandom asi hodinu a pol polhodinu pred tym som siel s prace a ostal som stat na parkovisku v praci asi 5 minut a chytil... je to sporadicke a neviem co to moze byt ked bolo chladnejsie tak max 28 tak mi to nerobilo az tak to teraz je to na dennom poriadku tak 2-3 krat denne... neviem ci to moze byt tym teplom alebo co teraz od kedy je 35 a vyssie... tankoval som tu drahu naftu shell... nova baterka je tam super roztacala pekne cely cas...no auto nenaskocilo...na buduce ho tam asi zapalim... :D skontrolujem aj ja este to rele 109 ci ako a uvidim... plus je novo vycistene komplet sanie, vymeneny olej tak isto aj filtre...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 18 neregistrovaných